21 учасник, представники робочих груп, по розробці 20 проектів, з 7 районів та 3 міст Закарпаття обговорили та навчились основам фінансового планування, бюджетування, менеджменту та розробки проектів.
До участі у заході окрім регіональних експертів, організатори запросили фахівців з Польщі та Великобританії. Зокрема під час першого дня тренінгу, п. Рафал Шпорко, тренер компанії “DS Consulting” (м. Гданськ, Польща) детальніше розповів учасникам яким повинне бути фінансове планування на етапі створення та реалізації проектів, як оптимально управляти грошовими потоками та досягти фінансової стабільності при реалізації та впровадженні проектів. Практичні поради по кожному проекту учасники отримали під час індивідуальної роботи з експертами.
Зважаючи на фінансово-економічну ситуацію, яка склалась в Україні, скорочення фінансування та спів-фінансування проектів з державного та місцевих бюджетів, проект «Регіональне врядування та розвиток» проводить інформування учасників навчання щодо можливостей отримання фінансування малих проектів з-поза бюджетних фондів, зокрема за кошти міжнародних фондів-донорів.
Під час другого дня тренінгу учасники змогли ознайомитися з діяльністю міжнародних фондів донорів, що надають гранти та підтримують проекти в Україні. Експерт проекту ТАСІС «Сталий регіональний розвиток» Колін Меддок презентував можливості фінансування та вимоги до проектів з боку програм ЄС. За словами Коліна Меддока, закарпатські проекти мають нагоду отримати підтримку від кількох великих європейських програм, зокрема Європейської програми добросусідства в рамках транскордонного співробітництва, серед яких програми партнерств Польща-Білорусь-Україна, Угорщина-Румунія-Словаччина-Україна, та інші програми Європейської комісії.
В той же час, в Україні розглядається можливість внутрішнього фінансування регіональних ініціатив, з цією метою розробляється Закон України про засади державної регіональної політики. Про це учасникам семінару розповів виконавчий директор «Асоціації агенцій регіонального розвитку України» Юрій Третяк: «Маємо на меті запровадити таку систему регіонального розвитку, в якій би чітко проводилося планування, фінансування та виконання проектів». У країнах ЄС такий механізм діє вже давно через створення внутрішніх фондів, що надають можливість використовувати фінансові ресурси на місцях в регіонах.