Так, до Зведеного бюджету області надійшло платежів у сумі 1663,5млн.грн., що на 32,5% (на 408,4млн.грн.) більше, ніж за 2007 рік. До Державного бюджету мобілізовано 818,7 млн. грн., що більше, ніж за 2007 рік на 37,5% (на 223,4 млн. грн.). До місцевих бюджетів сплачено податків і зборів в сумі 809 млн. грн., що на 28% більше, ніж за 2007 рік. Найбільша частка надходжень до місцевих бюджетів припадає на сплату податку з доходів фізичних осіб – 74,8%. Основними податками, які формують Держбюджет, є податок на прибуток та податок на додану вартість. Питома вага цих двох платежів у загальній сумі збору платежів до Державного бюджету складає 85,9%: податок на прибуток – 33,9%, ПДВ– 52%.
Протягом 2008 року платниками області заявлено до відшкодування податку на додану вартість всього у сумі 363 млн.грн., що більше за відповідний період 2007р. на 83млн. грн., або на 33,6%. Зростання заявок до відшкодування зумовлене зростанням експортних та імпортних операцій. За 2008 рік фактично відшкодовано податку на додану вартість у сумі 262,5млн. грн., що у 1,8 рази більше, ніж за 2007 рік. При цьому, заявки на відшкодування за останні місяці 2008 року скоротилися.
Представники ЗМІ цікавилися, як вплине нинішня економічна ситуація на надходження до бюджетів у 2009 році. Тетяна Шаповалова відзначила, що протягом І-ІІІ кварталів минулого року податковими органами Закарпатської області було забезпечено динамічний ріст надходжень до бюджетів усіх рівнів. На жаль, у зв’язку з фінансовою ситуацією в країні вже у ІV кварталі спостерігався найнижчий рівень росту надходжень до місцевих бюджетів та спад надходжень до Державного бюджету. За видами економічної діяльності за 2008 рік зростання надходжень в порівнянні з 2007 роком відбулося у машинобудуванні, виробництві електроенергії та оптовій торгівлі, решта галузей продемонстрували спад. Спостерігається спад обсягів виробництва в провідних для Закарпаття галузях (автомобілебудування та виноробна промисловість), в результаті зменшуються суми надходжень від податку на додану вартість та податку на прибуток, що, в основному, наповнюють Державний бюджет. У зв’язку з падінням обсягів виробництва зменшується кількість працюючих, відповідно, і заробітна плата, а отже, скорочуються надходження від податку з доходів фізичних осіб, який є основним джерелом формування місцевих бюджетів.
Важливим напрямком діяльності ДПА у Закарпатській області на 2009 рік Тетяна Шаповалова назвала роботу з податком на додану вартість. За її словами, податківці краю очікують цього року надходження ПДВ на рівні 2008 року, можливо, навіть із невеликим зростанням.
Журналісти запитували, чи є у податкової служби області якісь пропозиції для підтримання провідних галузей економіки Закарпаття. Як зазначила Тетяна Михайлівна, податківці хочуть знайти шлях, щоб підприємства, які працюють в області, мали рівні умови для діяльності. При цьому, з метою підтримання виробників, які є бюджетоутворюючі, в таких галузях, як автомобілебудування та промислова електроніка, необхідно прийняти зміни в законодавстві. Конкретні пропозиції з цього приводу були підготовлені податківцями краю і передані облдержадміністрації для узагальнення та внесення до органів виконавчої і законодавчої влади.
Про податкові зміни, запроваджені з 1 січня 2009 року (у сплаті податку з власників транспортних засобів та ставках акцизного збору, новинки в оподаткуванні сільськогосподарських підприємств) представникам засобів масової інформації розповіла начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян облДПА Єва Мойшевич, яка також нагадала про початок кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2008 році, яка триватиме до 1 квітня 2009 року.
Наприкінці зустрічі Тетяна Шаповалова відповіла на всі запитання журналістів і зрезюмувала, що працювати у 2009 році працівникам податкової служби буде непросто, однак за умови злагодженої роботи результати мають бути позитивними.