Таке занепокоєння передусiм зумовлене тим, що прихована зайнятiсть не тiльки негативно вiдбивається на мiському бюджетi, але й спричинюють повну соцiальну незахищенiсть не тiльки сьогоднi, а й на майбутнє. Адже у випадку конфлiкту чи травматизму у такого працiвника немає доказiв того, що вiн дiйсно працював на цьому пiдприємствi. Протягом десяти мiсяцiв поточного року податківцями пiд час проведення перевiрок було виявлено 332 неоформлені наймані особи, з яких залучено до оподаткування 318 осіб та додатково сплачено до бюджету 33,4 тис.грн.
Представниками управлiння Пенсiйного фонду у Виноградівському районі було акцентувано увагу присутнiх на тому, що розмiр майбутньої пенсiї безпосередньо залежить вiд страхового стажу, тобто перiоду, протягом якого були сплаченi страховi внески до Пенсiйного фонду. У випадку, коли вони сплачувалися не в повному обсязi, до страхового стажу працiвника буде зарахований тiльки той перiод, за який цi внески реально сплачувалися. Якщо ж пiдприємство нараховує зарплату менше мiнiмальної заробітної плати, то трудовий стаж працiвника зараховується частково. Було наголошено, що кожен працiвник може особисто проконтролювати процес формування своєї майбутньої пенсiї, взявши довiдку в Пенсiйному фондi про те, iз якої зарплати i скiльки саме внескiв сплатив роботодавець за попереднiй рiк роботи.
За результатами «круглого столу» його учасники винесли одностайний висновок щодо необхiдностi поiнформованостi широкого загалу громадськостi про наслідки вiдсутностi трудової угоди.