Почути зауваження до служби чи особисто до себе і врахувати їх у роботі – такого принципу повинен дотримуватися кожен податківець, і тільки тоді результати роботи стануть відчутними. Начальник ДПІ Любомир Петровський завжди готовий до такого діалогу, оскільки хоче донести до платників податків, що податкова служба району завжди їх почує і стане на захисті їх законних прав та інтересів.
Днями така зустріч відбулася в Довжанській сільській раді. В актовому залі сільської ради зібралися підприємці, депутати, члени виконкому та інший громадський актив місцевого самоврядування. Відкриваючи зустріч, сільський голова Михайло Шкелебей відмітив, що колись село славилося своїми лісорубами та машинобудівниками. Зараз ситуація дещо змінилася, у селі широкого руху набрала індивідуальна підприємницька діяльність. На обліку в податковій службі району знаходиться 235 суб’єктів господарської діяльності – фізичних осіб. Звичайно, не всі вони працюють, і не всі сплачують податки, але депутатськими комісіями, членами виконкому разом з працівниками ДПІ проводиться постійний контроль за їхньою діяльністю з тим, щоб не допускати ухилень від сплати податків. Заходи, які вживаються для цього, дають можливість регулярно виконувати дохідну частину сільського бюджету.
Так за 9 місяців поточного року при плані 575,7 тис.грн. забезпечено виконання 596,1 тис. грн., що складає 103,4 %. Разом з тим, ще є значні резерви у надходженні податку з доходів найманих працівників, надходжень від приватизації комунального майна, орендної плати за землю, збору за забруднення навколишнього середовища та інших податків і зборів.
Підприємці села звернулися до начальника ДПІ з пропозиціями, провести перевірки законності торгівлі з автомобілів приїжджими громадянами, які, торгуючи без сплати податків, мають можливість знизити вартість товару, чим зменшують виручку суб’єктів підприємництва, які працюють на законних підставах.
Любомир Петровський у своєму виступі відзначив, що усвідомлення платниками необхідності своєчасної та повної сплати податків є основною умовою зміцнення економіки як держави в цілому, так і кожного села зокрема. Звичайно, якщо на сьогодні існує близько 2 тис. нормативних актів, які регулюють податкові правовідносини, то за таких умов важко виконувати податкові зобов’язання і нелегко їх контролювати, але Стратегія реформування податкової системи України полягає якраз у спрощенні податкових правовідносин, і важливу роль в цьому має відіграти прийняття Податкового кодексу. ї
Начальник ДПІ також відповів на запитання платників податків щодо відшкодування ПДВ, особливостей сплати податку з доходів фізичних осіб. Надійшли повідомлення також про факти виплати зарплати в „конвертах” та ухилення від оподаткування.
Насамкінець Л.Петровський подякував платникам податків, сільському голові та іншим присутнім, небайдужим до суспільних проблем, та зауважив, що усі названі факти потребують додаткових перевірок, за результатами яких будуть вжиті відповідні заходи.