В Ужгороді фахівці із Південної Європи, України та Швейцарії обговорювали місцевий економічний розвиток

В Ужгороді відбувся міжнародний семінар «Поєднуючи теорію і практику у Південній та Східній Європі», який був присвячений питанням місцевого економічного розвитку. Йшлося про співпрацю місцевого населення заради досягнення сталого економічного зростання, яке принесе економічні вигоди та покращення якості життя для всіх членів громади.

Для участі у заході приїхали фахівці з Албанії, Боснії та Герцеговини, Косова, Сербії, Швейцарії, України. Вони обмінювались знаннями та досвідом у втіленні різноманітних суспільно корисних проектів, які діють у південній та Східній Європі за підтримки Швейцарського фонду розвитку та міжнародного співробітництва «Інтеркооперейшн». Організатори мали на меті посилити партнерство між експертами з різних країн для покращення обміну інформацією «на відстані», для обговорення успішних прикладів роботи у різних державах тощо.
 
Арнольд Паскаль, представник «Інтеркооперейшн» підкреслив, що такі зустрічі є дуже важливими та ефективними, оскільки надають фахівцям нову інформацію та досвід про можливість економічного розвитку свого регіону. Саме місцевому економічному розвиткові (МЕР) була присвячена особлива увагу на семінарі. Місцевий економічний розвиток--це процес стимулювання економічного та виробничого потенціалів території з метою покращення економічного майбутнього та життєвих стандартів громадян. МЕР, як було сказано на семінарі, базується на спільній роботі між зацікавленими сторонами держави, приватного сектору та громадянського суспільства, а також на посиленні виробничих потужностей та інституцій. Якщо раніше, у 60-ті – на початку 80-х років рушійною силою був майже винятково державний сектор, то з кінця 90-х і до сьогодні задіюються багато зацікавлених сторін, особливої ваги набуває стратегічне планування, залучення приватного бізнесу. Важливим стає визначення конкурентних переваг конкретної території та поетапний і системний її розвиток.
 
Принципи місцевого економічного розвитку здатні забезпечити тому чи іншому регіону успіх, створити комфортне середовище для його мешканців. Мінімальні вимоги для цього — децентралізована держава, політична стабільність, мінімальний організаційний рівень економічних учасників, готовність території та населення до економічної активності.
Натомість саме політична ситуація та система законодавства визнані експертами перешкодою на шляху до успішного місцевого економічного розвитку в Україні.

Закарпаття на семінарі представляв Проект технічного співробітництва в рамках угоди між урядами України та Швейцарії — Проект розвитку лісового господарства на Закарпатті FORZA. Серед конкретних цілей проекту — багатофункціональне ведення лісового господарства, запровадження наближеного до природи лісівництва, підсилення життєздатності економіки лісового господарства, покращення добробуту місцевого населення завдяки лісовим ресурсам, передання набутого досвіду зацікавленим сторонам тощо. FORZA активно запроваджує нові підходи та планування в управлінні природними ресурсами, посиленні участі громади у процесі прийняття рішень тощо.

07 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
16:18
У серпні споживчі ціни на Закарпатті зросли на 0,6%
01:28
З Харківщини на Закарпаття релокувалися 11 компаній корпорації родини Шуфані
20:51
/ 2
В Ужгороді будують завод із виробництва лікарських препаратів з плазми крові
20:22
/ 2
На Закарпатті за рік податкові надходження від туристичної галузі зросли на 45%
20:43
На Закарпатті запрацював "сухий порт" "Термінал Чорнотисів"
13:52
Кооператив із Закарпаття третину врожаю яблук продав у Європу
11:38
У Горонді на Закарпатті планують збудувати вже три сухих порти
17:38
На кошти ФАО кооператив з Берегівщини планує виробляти вино
20:17
/ 6
Кабмін сьогодні зареєстрував новий індустріальний парк у Мукачеві: планують залучити 36 млн євро інвестицій
» Всі новини