Для участі у заході приїхали фахівці з Албанії, Боснії та Герцеговини, Косова, Сербії, Швейцарії, України. Вони обмінювались знаннями та досвідом у втіленні різноманітних суспільно корисних проектів, які діють у південній та Східній Європі за підтримки Швейцарського фонду розвитку та міжнародного співробітництва «Інтеркооперейшн». Організатори мали на меті посилити партнерство між експертами з різних країн для покращення обміну інформацією «на відстані», для обговорення успішних прикладів роботи у різних державах тощо.
Арнольд Паскаль, представник «Інтеркооперейшн» підкреслив, що такі зустрічі є дуже важливими та ефективними, оскільки надають фахівцям нову інформацію та досвід про можливість економічного розвитку свого регіону. Саме місцевому економічному розвиткові (МЕР) була присвячена особлива увагу на семінарі. Місцевий економічний розвиток--це процес стимулювання економічного та виробничого потенціалів території з метою покращення економічного майбутнього та життєвих стандартів громадян. МЕР, як було сказано на семінарі, базується на спільній роботі між зацікавленими сторонами держави, приватного сектору та громадянського суспільства, а також на посиленні виробничих потужностей та інституцій. Якщо раніше, у 60-ті – на початку 80-х років рушійною силою був майже винятково державний сектор, то з кінця 90-х і до сьогодні задіюються багато зацікавлених сторін, особливої ваги набуває стратегічне планування, залучення приватного бізнесу. Важливим стає визначення конкурентних переваг конкретної території та поетапний і системний її розвиток.
Принципи місцевого економічного розвитку здатні забезпечити тому чи іншому регіону успіх, створити комфортне середовище для його мешканців. Мінімальні вимоги для цього — децентралізована держава, політична стабільність, мінімальний організаційний рівень економічних учасників, готовність території та населення до економічної активності.
Натомість саме політична ситуація та система законодавства визнані експертами перешкодою на шляху до успішного місцевого економічного розвитку в Україні.
Закарпаття на семінарі представляв Проект технічного співробітництва в рамках угоди між урядами України та Швейцарії — Проект розвитку лісового господарства на Закарпатті FORZA. Серед конкретних цілей проекту — багатофункціональне ведення лісового господарства, запровадження наближеного до природи лісівництва, підсилення життєздатності економіки лісового господарства, покращення добробуту місцевого населення завдяки лісовим ресурсам, передання набутого досвіду зацікавленим сторонам тощо. FORZA активно запроваджує нові підходи та планування в управлінні природними ресурсами, посиленні участі громади у процесі прийняття рішень тощо.