Віктор Балога: "Ми самі створюємо труднощі для того, щоб їх героїчно долати"

Держава сьогодні докладає чимало зусиль, аби ліквідувати наслідки природного лиха, що охопило територію Західної України. Головне - врятувати людей, мінімізувати наслідки стихії. Але, як колишній губернатор, я можу назвати ще один пункт - вжити вичерпних заходів для того, щоб трагедія не повторилася.

Віктор Балога
Віктор Балога

Закарпатська область, яка постраждала найменше, перебуває у надзвичайно складних умовах. Гірський ландшафт значно посилює руйнівну дію паводків, які відбуваються там 3-8 разів за рік. І в цих умовах збитки, понесені Закарпатською областю, у 35 разів менші, ніж Івано-Франківською.
Це стало результатом реалізації у 1999-2001 рр. низки протипаводкових заходів. Незважаючи на те, що рівень фінансування "Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса у Закарпатській області на 2002-2006 роки та прогноз до 2015 року" у подальші роки становив лише 40,7%, це дозволило утримувати захисні споруди у відносно задовільному стані і таким чином уникнути значних збитків.
Водночас інші регіони України залишаються беззахисними перед стихією через недостатнє фінансування.

Стан виконання Комплексної програми захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь в Україні у 2001-2005 роках та прогноз до 2010 року свідчить про її другорядність під час визначення пріоритетів у фінансуванні.
Так, фактично у 2001-2007 роках із державного бюджету заходи програми профінансовано на 324,7 млн. грн. із передбачених програмою 511,1 млн. грн., що становить 63,5%.
У 2008 році протипаводкові заходи, так само як й інші, спрямовані на попередження природних катастроф, взагалі не фінансувалися. Сьогодні увага всіх зосереджена на паводку, але ж урядом, наприклад, не забезпечено належний захист Херсонської області, яка є дуже вразливою перед підтопленням - чи не чверть області щороку опиняється під водою.
Ініціативи з місць ігноруються. Так, саме неспроможність Кабінету Міністрів протягом року розглянути Регіональну програму протипаводкових заходів щодо захисту населених пунктів та територій гірських районів Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей на 2008-2012 роки призвела до різкого звернення президії Львівської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Львівської обласної державної адміністрації. Цей документ пройшов усі необхідні погодження на рівні органів місцевого самоврядування, але з грудня 2007 року “застряг” в урядових кабінетах.
Тривожним сигналом є те, що ситуація з фінансуванням, подібна до сьогоднішньої, вже була у 2005 році. Тоді теж не фінансувалися заходи, спрямовані на запобігання катастрофам.
Тому таке ставлення нагадує відомий вислів радянських часів: створюємо труднощі для того, щоб їх героїчно долати.
На моє глибоке переконання, піар-акції урядовців на місці стихійного лиха - зовсім не та робота, якої від них очікують люди. Якісне виконання своєї роботи, що принаймні повинне привести до повернення постраждалим даху над головою, - на цьому має бути зосереджена увага Кабінету Міністрів.
Демонстрація надзвичайних зусиль з ліквідації наслідків нічого не варта, якщо не було здійснено необхідного для уникнення трагедії. Можливість передбачення проблеми є одним з найважливіших питань професіоналізму. Я сподіваюся, що такий професіоналізм проявить чинний уряд при визначенні пріоритетів фінансування у подальшому.
Є нагальна потреба у тому, щоб уряд спільно з місцевою владою розробив необхідну програму розбудови протягом 7-8 років інфраструктури, яка б дозволила запобігти руйнівним наслідкам стихій. Президент України закликає урядовців зробити необхідні розрахунки, розробити таку програму ще цього року, здійснити заходи із залучення коштів не лише з Державного бюджету, а й інших джерел для того, щоб вже з початку наступного року розпочати її реалізацію.

Мар’ян Швець, "Високий Замок"
07 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

12345 07.08.2008 / 16:07:00
А де Ви були пане Балога, в той час (чи не губернаторм)?

НОВИНИ: Політика

23:51
/ 4
Український план Орбана. Як угорський лідер хоче використати Україну для перемоги на виборах
19:59
/ 8
угорщина заборонила в'їзд "слузі" з Закарпатської облради Цеберу, який раніше як "діджей з угорщини" їздив у Крим розважати окупантів
01:05
/ 7
У Кам’яниці рубають ліс під новий андезитовий кар’єр компанії Михайла Лаби та оточення нардепа, члена фракції ОП-ЗЖ Фельдмана
05:35
/ 3
В угорщині допустили відновлення консультацій з Україною щодо меншин
04:23
/ 5
угорщина скасувала заплановані в Ужгороді переговори з Україною щодо нацменшин
10:30
/ 3
У відповідь на дії будапешта Україна висилає двох угорських дипломатів, з яких один – консул з Берегова
22:34
/ 7
Угорський журналіст: спецслужби орбана шпигували за Україною ще кілька років тому
13:34
/ 12
На Закарпатті викрили агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка з'ясовувала реакцію на введення тамтешніх "миротворців" Відео новина
00:59
/ 4
Суд "за давністю" закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана
00:57
/ 4
За наполяганням СБУ мер Андріїв відсторонив від виконання обов'язків свого заступника Плавайка
12:07
/ 12
Ужгородські депутати очікувано провалили звільнення заступника мера Плавайка, якому СБУ відмовила в доступі до держтаємниці
15:39
/ 8
Угорець з Ужгорода з вершини Говерли закликав угорців в угорщині сказати "Так" вступу України до ЄС Відео новина
14:17
/ 9
У вівторок на позачерговій сесії Ужгородської міськради на підставі листа СБУ з посади заступника мера планують звільнити людину Пересоляка Плавайка
20:57
/ 13
Посол "Угорщини в Угорщині" Шандор передає в українські села угорські книжки
17:02
/ 15
Дружина закарпатського нардепа-"слуги" Лаби за 583 грн купила дві ділянки у курортному Пилипці
03:28
/ 5
Депутат-"слуга" Берегівської райради виїхав у відрядження за кордон через митний пост, очолюваний батьком, і не повернувся Фото новина
02:44
/ 3
Вперше на Закарпатті з робочим візитом перебуває Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Фото новина
17:46
/ 6
Голова Хустської райради Н.Павлій "за власним бажанням" подав у відставку і "пішов далі"
15:05
/ 10
Дружина керівника БЕБ у Закарпатській області купила новий будинок з землею
01:31
/ 21
На третій рік війни мер Ужгорода Андріїв увійшов до четвірки мерів України з найбільшими зарплатами (ІНФОГРАФІКА)
14:52
/ 5
Голова земельної комісії Ужгорода, "слуга" Мильо задекларував $340 тис., 1,7 млн грн і влаштувався "завгоспом" у лікарню
03:53
/ 7
Після публікації ЦПК в Міноборони звільнили ексголову Закарпатської ОДА Олексія Петрова з посади керівника скандального "Спецтехноекспорту"
01:11
/ 6
На Закарпатті за розпалювання релігійної ворожнечі священника УПЦ МП оштрафували на 3400 грн
18:43
/ 17
Ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика суд визнав корупціонером, його мають внести до Реєстру корупціонерів (ДОКУМЕНТ)
13:38
Директор угорської опери посперечався з послом Шандором через виступ пропутінської Нетребко
» Всі новини