Депутати Великоберезнянської селищної ради закликають керівника закарпатських "Слуг народу" зберегти школу-інтернат (ФОТО)

Депутати Великоберезнянської селищної ради звернулись до керівника Закарпатської обласної організації партії «Слуга Народу» Миколи Тищенка з проханням ініціювати скликання позачергової сесії обласної ради задля збереження спеціалізованого навчального закладу

Депутати Великоберезнянської селищної ради закликають керівника закарпатських "Слуг народу" зберегти школу-інтернат (ФОТО)

В колективному зверненні, яке 3 червня підписали 18 депутатів Великоберезнянщини, йдеться про необхідність скликання позачергової сесії Закарпатської обласної ради задля вирішення одного питання – збереження Великоберезнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату.

А саме депутати просять відмінити попереднє рішення обласної ради про ліквідацію школи-інтернату та доручити  Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації протягом  2-х місяців розробити та подати на розгляд проєкт рішення про реорганізацію  на один з типів закладів загальної середньої освіти, що передбачені Законом України "Про повну загальну середню освіту".

Як зазначається у зверненні, необхідність прийняття такого рішення зумовлена нещодавніми законодавчими змінами, зверненнями трудового колективу навчального закладу та Великоберезнянської селищної ради, задля захисту інтересів дітей з особливими освітніми потребами, трудових прав колективу, збереження цілісності майнового комплексу.

1 червня, до Дня захисту дітей, з аналогічним зверненням до М.Тищенка звернувся і колектив Великоберезнянської школи-інтернату.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, 25 лютого 2021 року на другій  сесії VІІІ скликання Закарпатської обласної ради було прийнято рішенння №161 про ліквідацію юридичної особи «Великоберезнянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів  Закарпатської обласної ради». Тогоріч, при попередній владі, даний проєкт, після протестів колективу та громадськості, неодноразово знімався з розгляду.

22 березня 2021 року на сесії Великоберезнянської селищної ради було прийнято рішення №116 «Про зверення Великоберезнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області щодо внесення змін у рішення №161 від 25.02.2021 року Закарпатської обласної ради», мотивуючи, зокрема, відсутністю коштів в місцевому бюджеті на утримання даного закладу. Це в свою чергу ставить під загрозу збереження робочих місць та цілісності майнового комплексу. Таким чином селищні депутати звернулись до керівництва обласної ради та облдержадміністрації щодо збереження навчального закладу на балансі області, замінивши ліквідацію закладу на реорганізацію в обласний спортивний ліцей. 

13 квітня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон України №1385-IX «Про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню  освіту" щодо розширення можливостей для трансформації освітньої  мережі та захисту прав учасників освітнього процесу», який був підписаний Президентом України 29 квітня. Даним Законом трансформацію санаторних шкіл продовжено на один рік – до липня 2022 року, а сама реорганізація або закриття санаторної чи спеціальної школи допускається лише після погодження з Міністерством освіти і науки України.

Варіант трансформації (реорганізації) школи-інтернат у Великому Березному в обласний спортивний ліцей підтримала й заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова, яка перебувала з робочим візитом на Закарпатті 26 лютого.

Йдеться про обласну санаторну школу-інтернат у Великому Березному, яка є спеціалізованим навчальним закладом, унікальним і єдиним на Закарпатті для навчання дітей із бронхолегеневими та серцево-судинними захворюваннями, побудована ще в 60-х роках та розрахована на майже 300 учнів, де працює 105 педагогічних, медичних та технічних працівників. На території загальною площею 5,5 га знаходиться адміністративні, навчальні та спальні корпуси, сучасні початкові класи НУШ та комп'ютерні класи, медичний пункт, чудова кухня та їдальня, душові (окремо для хлопців і дівчат), пральня, кабінет перукарні, кімната аромотерапії, бібліотека, кабінет  швеї, майстерня по ремонту взуття, котельня, сад, спортивний зал, приміщення та площадка з тренажерами, два футбольні поля (велике і мале) тощо.

20 травня депутати Закарпатської облради провалили голосування щодо відміни закриття Великоберезнянської школи-інтернату. Підтримали відповідний проєкт рішенння всього 20 із 56 зареєстрованих депутатів.

11 червня 2021р.

Теги: депутати, школа-інтернат, звернення, Тищенко

Коментарі

Володя 2021-06-12 / 13:18:49
Адже зараз на утримання закладу та зарплати працівників з області виділяється 20 млн. грн. Районний бюджет такого фінансового навантаження не витримає.

В інтернаті працює 300 працівників. Він розрахований на 300 школярів, але стільки немає. Можливо, саме це насторожило обласну владу.

http://prozak.info/Suspil-stvo/CHomu-vinikli-akciyi-protestu-navkolo-shkoli-internatu-u-Velikomu-Bereznomu

20 млн на 100 детей = 20000 в год на 1 ребёнка или 1666 грн в месяц на одного ребенка. Это явно мало, чтобы растить ребёнка, даже ниже прожиточного минимума на одно дитё. Нужно создать группы продлённого дня в общеобразовательной школу, где кормить детей до вечера, а дальше - они идут домой, а утром назад.

Володя 2021-06-12 / 13:08:31
Понятно. Спасибо. А может кто знает, какой бюджет этого интерната? Может проще эти деньги потратить на многодетные семьи, если проблема в многодетности

Юрій 2021-06-12 / 12:59:45
Могут.Но так выгодно родителям,меньше расходов на содержание детей.Там дети в основном из многодетных или неполных семей,много цыган-около половины.Ну и наиболее заинтересован в сохранении школы коллектив сотрудников.Всё просто.

Володя 2021-06-12 / 12:32:56
Почему дети из этого интерната не могут ходить в обычную общеобразовательную школу? Кто-то может пояснить? Спасибо

Треба підтримати колектив школи ! 2021-06-11 / 19:39:56
Одне зрозуміло, що Великоберезнянці мають підтримати збереження і "працездатність" чи робочу атмосферу школи на 100%.

НОВИНИ: Соціо

18:10
Укрзалізниця" запустила додатковий швидкий поїзд "Київ - Рахів"
10:21
Сьогодні на Яблунецькому перевалі мешканці Рахівщини долучаться до вшанування пам'яті вбитих карпатських січовиків
09:41
/ 6
Борис Гребенщиков сьогодні виступить в Ужгороді та записав відеозвернення
12:56
У Мукачеві незабаром запрацює нове відділення невідкладних станів
12:44
Мистецьку премію ім. О. Духновича у Мукачеві отримав гурт "Руснаки"
12:15
/ 2
В Ужгороді відбудеться Міжнародний Форум, присвячений активізації співробітництва в Карпатському Єврорегіоні
09:43
/ 1
Відсьогодні починає курсувати адаптована під перевезення велосипедів електричка Львів-Мукачево-Львів
09:40
Електронні лікарняні почнуть видавати на Закарпатті з вересня цього року
01:27
На Берегівщині лісівників через суд змусили встановити межі ботанічного заказника
01:10
/ 3
На Сході внаслідок обстрілу загинув 37-річний військовий із Закарпаття
17:54
/ 2
В Ужгороді відбулося засідання архітектурно–містобудівної ради
17:32
/ 1
На швейній фабриці в Ужгороді шиють одяг на український ринок та на замовлення Європи
14:46
/ 1
Громади Закарпаття з початку року отримали 34,4 млн грн від оподаткування нерухомості
13:00
В Ужгороді визначили лауреатів премії міського голови для обдарованої молоді міста
10:49
Найближчим часом стартують торги на реконструкцію аеровокзалу та будівництво аварійно-рятувальної станції аеропорту "Ужгород"
10:07
У Кам'яниці на Ужгородщині влаштують благодійний ярмарок заради порятунку маленького Павла Мотички
09:59
На Закарпатті настає "час борщівника"
09:55
/ 1
Складати ЗНО з біології в Ужгороді прийшли 65,9% зареєстрованих учасників
09:52
Часткове сонячне затемнення спостерігали в Ужгороді на набережній Незалежності
22:47
В Ужгороді на засіданні адмінкомісії у міськраді розглянули понад 2 десятки протоколів
15:44
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-квітні 2021 році
15:05
/ 9
Боротьба за Боржаву: шлях у чотири роки
14:43
Завдяки "елітним" автомобілям у бюджет Закарпаття надійшло 872,1 тис грн
12:07
Сучасна льодова арена може з’явитися на Закарпатті
12:01
/ 3
ФОТОФАКТ. Макове поле під Мукачевом викосили
» Всі новини