Закарпатська облрада розгляне на сесії питання відміни ліквідації школи-інтернату у Великому Березному

Йдеться про проєкт рішення "Про припинення процедури ліквідації Великоберезнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І – ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради", який має відмінити процедуру ліквідації на підставі нових змін в освітньому законі та зверненні трудового колективу

Закарпатська облрада розгляне на сесії питання відміни ліквідації школи-інтернату у Великому Березному

Відповідний проєкт рішення №823ПР/01-16  ініційований депутатом Закарпатської обласної ради Іваном Дураном. Мета – захист інтересів дітей з особливими освітніми потребами, трудових прав педагогічного та технічного персоналу, збереження цілісності майнового комплексу обласної ради.        

Про це повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор

Так, даним проєктом пропонується:

- відмінити рішення Закарпатської обласної ради від 25.02.2021 №161 «Про ліквідацію Великоберезнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради»;

- доручити Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА не пізніше шести місяців розробити та подати на розгляд облради проєкт рішення щодо зміни типу школи-інтернат на один з типів закладів загальної середньої освіти, що передбачені Законом України «Про повну загальну середню освіту»; зокрема розглянути можливість її реорганізації в спортивний ліцей обласного типу.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, 25 лютого 2021 року на другій  сесії VІІІ скликання Закарпатської обласної ради було прийнято рішенння №161 про ліквідацію юридичної особи «Великоберезнянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів  Закарпатської обласної ради». Тогоріч, при попередній владі, даний проєкт, після протестів колективу та громадськості, неодноразово знімався з розгляду.

22 березня 2021 року на сесії Великоберезнянської селищної ради було прийнято рішення №116 «Про зверення Великоберезнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області щодо внесення змін у рішення №161 від 25.02.2021 року Закарпатської обласної ради», мотивуючи, зокрема, відсутністю коштів в місцевому бюджеті на утримання даного закладу. Таким чином селищні депутати звернулись до керівництва обласної ради та облдержадміністрації щодо збереження навчального закладу на балансі області, забезпечивши внесення змін у відповідне рішення облради, замінивши ліквідацію закладу на реорганізацію в спортивний ліцей. 

13 квітня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон України №1385-IX «Про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню  освіту" щодо розширення можливостей для трансформації освітньої  мережі та захисту прав учасників освітнього процесу», який був підписаний Президентом України 29 квітня. Даним Законом трансформацію санаторних шкіл продовжено на один рік – до липня 2022 року, а сама реорганізація або закриття санаторної чи спеціальної школи допускається лише після погодження з Міністерством освіти і науки України.

Варіант трансформації (реорганізації) школи-інтернат у Великому Березному в обласний спортивний ліцей підтримала й заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова, яка перебувала з робочим візитом на Закарпатті 26 лютого.

На початку квітня колектив Великоберезнянської школи-інтернату (понад 70 працівників) звернувся щодо збереження даного закладу до керівника закарпатських "Слуг народу" Миколи Тищенка. Однак відповіді досі не отримано.

Йдеться про обласну санаторну школу-інтернат у Великому Березному, яка наразі є унікальна і єдина на Закарпатті для дітей із бронхолегеневими та серцево-судинними захворюваннями, побудована ще в 60-х роках та розрахована на майже 300 учнів, де працює 105 педагогічних, медичних та технічних працівників. На території загальною площею 5,5 га знаходиться адміністративні, навчальні та спальні корпуси, медичний пункт, сад, котельня, душові (окремо для хлопців і дівчат), прачечна, кабінет перукарні, комп'ютерні класи, чудова сучасна кухня та їдальня, кімната аромотерапії, бібліотека, кабінет  швеї, майстерня по ремонту взуття, спортивний зал, приміщення та площадка з тренажерами, два футбольні поля (велике і мале).

13 травня 2021р.

Теги: школа, інтернат, сесія, ліквідація

НОВИНИ: Соціо

09:13
ФОТОФАКТ. У Великому Березному освітяни перекрили дорогу задля збереження школи-інтернату
19:07
/ 1
За період карантину 30% приміщень в Ужгороді, які здавалися в оренду, втратили орендовинаймачів
18:57
Оголошено тендер на визначення виконавця реконструкції інженерних мереж на площі Петефі в Ужгороді
17:11
На Закарпатті презентують Всеукраїнський проєкт "Чисті пляжі разом!"
17:04
В Ужгороді засідала комісія з питань соціально-гуманітарної політики
17:01
Тиждень розмитнення "євроблях" на Закарпатській митниці додатково наповнив держбюджет на 6 млн грн
16:29
На кордоні з Угорщиною на Закарпатті відновлює роботу пункт пропуску "Дзвінкове"
15:01
/ 5
23 червня у Великому Березному перекриють дорогу задля збереження школи-інтернату
14:45
/ 3
У закарпатській Колочаві відбувся молодіжний етнофестиваль "Верховинське літо"
14:35
/ 2
Закарпатці мають укласти договори на проведення технічного обслуговування внутрішніх газових мереж
14:32
В Ужгороді відбудеться свято Holi Festival of colors
13:52
До 100-річчя закарпатського письменника Юрія Керекеша відкриють меморіальну дошку
11:59
У Закарпатській службі зайнятості наявні 1200 вакансій
11:17
У Мукачеві затвердили вартість платних послуг Мукачівського історичного музею
09:55
На Закарпатті обстежують літні табори
22:13
Свято до Міжнародного Дня Музики завершується в Ужгороді
19:30
/ 1
Мукачівка розпродає свій квітник, щоб зібрати кошти онкохворим дітям
15:22
На "Гаморі-2021" в Лисичеві зберуться ковалі, поети, барди та бігуни
14:35
У мукачівському "Паланку" провели історичну реконструкцію весілля Ілони Зріні та Імре Текелі
03:49
Світлозвукове шоу показали на будівлі Закарпатської обласної філармонії
17:58
/ 1
Центр масової вакцинації в Ужгороді працюватиме щосуботи та щонеділі
12:52
/ 6
Ужгород має перших "двохсотбальників" зі ЗНО
12:00
/ 3
За перші 2 години у Центрі вакцинації від COVID-19 в Ужгороді щепили 135 людей
03:58
/ 4
Архітектурно-містобудівна рада при Закарпатській ОДА погодила забудову території, прилеглої до водоспаду Шипіт
17:14
/ 3
У Костилівці на Рахівщині розширюють дорогу, розбиваючи скелю
» Всі новини