Суд в Ужгороді наклав арешт на землі заводу "Модуль" в межах корупційної справи

Йдеться про рейдерську спробу заволодіти землею в понад 6 гектарів заводу «Модуль М» (колишній - "Ужгородприлад") по вул. Бобяка в Ужгороді, яку планували "роздерибанити" на "фірм-прокладки" сьогодні на сесії міськради депутати з оточення Валерія Пересоляка.

Суд в Ужгороді наклав арешт на землі заводу "Модуль" в межах корупційної справи

Вчора, 29 березня, слідча суддя Ужгородського міськрайонного суду Наталія Шумило задовільнила клопотання ужгородських правоохоронців, погоджене Ужгородською окружною прокуратурою в рамках кримінального провадження по підробці документів службовими особами.

Про таке повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

Відтак суд наклав арешт на земельну ділянку загальною площею 12 га діючого промислового заводу ПАТ «Модуль М» (ЄДРПОУ: 05795783, м. Ужгород, вул. Баб’яка, 15), якою той користується на підставі Державного акту на право постійного користування серії Б №076204 ще з радянських часів.

Враховуючи зазначене, сьогодні на сесії Ужгородської міськради депутати не мають юридичного права розглядати відповідне земельне питання.

Як повідомлялось раніше, серед земельних питань, зокрема винесений на розгляд  проєкт № 151 "Про затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок". Так, згідно пунктів 1.5-1.10, проєктом пропонується передача в оренду території заводу ПАТ "Модуль М" шляхом поділу землі на 5 "фірм-прокладок" (співзасновник власниця заводу А.Матяш-Горват), загальною площею понад 6,0000 гектарів по вул. Миколи Бобяка 15, що є частиною загального земельного масиву в 12 га.

Крім того, дозвіл щодо відведення однієї із 5-ти ділянок площею 2,2651 га (ТОВ "Інвестгруп К") вже скасований апеляційним судом.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, з осені 2019 року на підставі колективної заяви учасників бойових дій дослідженням цієї земельно-корупційної схеми здійснюється і в рамках кримінального провадження слідчими Головного управління Нацполіції в Закарпатській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

За наявної інформації, з метою реалізації даної схеми по заволодінню земельної ділянки, яка перебуває досі у постійному користуванні заводу і є власністю громади Ужгорода, особи пов’язані із родиною діючого мера Ужгорода разом із головною акціонеркою заводу, громадянкою Угорщини Анжелікою Матяш (дівоче прізвище – Горват), за попередньою  змовою із групою інших, поки невстановлених осіб, підробили ряд документів і вчинили незаконні реєстраційні дії щодо відчуження об’єктів нерухомого майна ПАТ "Модуль М". Все це вчинялось із використанням фірм, які мають ознаки фіктивності, за підписами неповноважних осіб із грубим порушенням земельного законодавства, а також про нотаріат, акціонерні товариства тощо.

В подальшому, завершуючи цей злочинний замисел, за участі посадових осіб Ужгородської міської ради, в 2019 році було підготовлено завідомо незаконний проект рішення, погодження структурних підрозділів, висновки профільної депутатської «земельної комісії» міськради (голова Афанасєва О.В.), що і призвело, як наслідок, до прийняття вищезазначеного рішення міськими депутатами. Таким чином прийнято рішення в інтересах 5 нещодавно створених приватних "фірм-прокладок", в більшості з яких співзасновником та кінцевим бенефіціаром є ця сама ж А.Матяш та особи, афілійовані з родиною міського голови Б.Андріїва та його брата, обласного депутата А.Андріїва - О.Букатко та В.Стельмах.

30 березня 2021р.

Теги: арешт, завод, Модуль

Коментарі

Степан Крук 30.03.2021 / 20:15:11
Мутки 2019 року! В 2021 році їх потрібно усунути...

Іван 30.03.2021 / 12:05:47
Вибрали ж того самого мера і депутатів голодних на гроші, то нічого і не змінилося, далі дерибан по схемах:) Вітаю нас ужгородців

бейло 30.03.2021 / 12:00:07
а что вы хотели? мильо глава "комиссии"

НОВИНИ: Соціо

20:13
ФОТОФАКТ. В Ужгородському замку оселилися сірі сови з совенятами
16:03
/ 2
ФОТОФАКТ. В Ужгороді муніципальні автобуси прикрасили до "Сакура Фесту"
14:44
В Ужгороді вчасно врятували від вогню приватний будинок Фото новина
03:37
/ 2
Кулеметник "Абрамс"
21:48
/ 1
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 4
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 16
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 15
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
» Всі новини