Завтра, 18 квітня, на сесії Ужгородської міської ради депутати розглядатимуть ряд земельних питань, серед яких і, фактично, поділ території діючого заводу ПАТ "Модуль М" на 6 земельних ділянок: одна площею 7,2 га – заводу, а решта п'ять, площею майже 6,5 га, – 5-м приватним організаціям.
Даний завод побудований ще за радянських часів і відомий багатьом як "Ужгородприлад", розташований на березі річки Уж, неподалік гіпермаркету «Епіцентр» та Боздоського парку.
Так, згідно з доповненням до проекту рішення міськради №1537 «Про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» планується розгляд 6 питань (пункти 1.17-1.22) про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (загальною площею понад 13,0000 га) з подальшою передачею їх в оренду «для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» по вулиці Миколи Бобяка.
"Не погоджуючись із черговою кулуарною земельною схемою, закарпатські спілки учасників бойових дій подали на ім’я міського голови Ужгорода Богдана Андріїва, голови профільної земельної комісії Олесі Афанасєвої та Ужгородської місцевої прокуратури колективне звернення, в якому просять зняти з розгляду дані питання, мотивуючи наступним: "Дані земельні ділянки пропонується надати фактично із території площею 12,0 га діючого заводу ПАТ «Модуль М», який наразі користується нею відповідно до Державного акту на право постійного користування. Сам завод пропонує фактично залишити йому лише ділянку площею 7,2103 га (передавши її в оренду), а щодо іншої території надав згоду на фактичне вилучення її на користь третіх осіб.
Даний завод промислового типу продав свої окремі невеликі частини нерухомого майна (будівлі, споруди тощо) 5-м «своїм» юридичним особам: ТОВ «ІНВЕСТГРУП К», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-1», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-2», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-3», ПП «Ротор», які і просять міськраду надати земельні ділянки для обслуговування цього «майна».
В більшості із цих юр.осіб співзасновником та кінцевим бенефіціаром є одна і та сама особа – мешканка Угорщини Анжеліка Матяш, яка є кінцевим бенефіціаром (вигодоотримувачем) і даного заводу. Це в свою чергу може свідчити про чергову земельну схему із «прихватизації» земель громади.
Додатковим підтвердженням є і те, що площа формально проданих будівель не співрозмірна із розмірами земельних ділянок, які планують передати «для їх обслуговування». Для прикладу, згідно пункту 1.18 даного проекту ТОВ «ІНВЕСТГРУП К» пропонується надати дозвіл щодо відведення земельної ділянки площею 2,2651 га, хоча площа розміщеного на ній «нерухомого майна» складає всього декілька десятків квадратних метрів."
Більше того, як констатує правозахисник, представники АТОвських організацій також зазначають і про нехтування законодавством, на яке планують піти свідомо депутати: «Оскільки, відповідно до діючого Генерального плану забудови міста Ужгород, затвердженого рішенням міськради №313 від 04.06.2004 р., функціональне призначення всієї даної території заводу – територія промислових підприємств. Відтак, згідно з проектом рішення, пропонується відведення земельних ділянок з подальшою передачею їх в оренду із цільовим призначенням («інших будівель громадської забудови»»), яке очевидно будете грубо суперечити генплану.»
"За наявною інформацією, у разі успішного "дерибану", одна із ділянок площею 2,5 га буде віддана меру Ужгорода - співзасновником однієї із 5 фірм, на які планується оформлення землі є наближена до Б.Андріїва людина Олександр Данканич", - наголошує правозахисник.
У підсумку закарпатські учасники бойових дій просять зняти з розгляду сесії дані питання, провести комісійне обстеження земель заводу і визначення реальної площі, необхідної для його обслуговування, а частину незайнятої території передати їм для реалізації соціального проекту – будівництва комплексу з надання послуг із обслуговування та ремонту автомобілів, де могли б працювати самозайнято самі ж атовці та їх сім’ї.
"Представники вказаних спілок завітають на сесію міськради, щоб проконтролювати прийняття депутатами законного рішення і не допустити реалізації чергової корупційної схеми. Сподіваємось міська влада дослухається до позиції тих, які мужньо захищали українську землю, та прийме рішення в інтересах громади, а місцева прокуратура проконтролює і не допустить порушення законодавства", - вказує В.Грегор