Невеликі фермерські господарства теж не відстають - закладають по декілька гектарів саду. Близько чверті нових садів закладено на підщепі М-9, що потребує використання шпалери та крапельного зрошення. Закладанню садів, додає Р.Сало, сприяє державна підтримка з компенсації витрат на закладання садів.
Привабливі ціни на яблука та сприятливі природно-кліматичні умови Закарпаття стимулюють розвиток садівництва на Закарпатті. Попит на яблука постійно зростає, особливо на столове товарне яблуко, вирощене на крапельному зрошенні з дотриманням сучасних технологій. Незважаючи на зростання площі інтенсивних садів, загальні площі садів на Закарпатті щороку скорочуються через зменшення площ під старими садами, вік багатьох з яких більше 20 років. Можливо, 2006 рік буде першим за багато років, коли площі яблуневих садів на Закарпатті бодай не зменшаться.
Найбільшим і найтехнологічнішим господарством, яке займається вирощуванням яблук на Закарпатті, є ФГ "Коник" - практично єдиний виробник промислових партій товарного яблука в області. В 2005 р. з площі 123 га 20-річного саду яблук на підщепі ММ-106 було зібрано більше 4 тис. тонн яблук (більше 32 т/га). Це стало можливим тому, що ФГ "Коник" дуже детально дотримується всіх елементів технологій, а особливу увагу приділяє підживленню саду та захисту від шкідників і хвороб.
Спеціалістами Закарпатського представництва ПАМ прогнозується на 2006 р. таке ж збільшення площ під інтенсивними садами, як у 2005 р. Це дозволить значно збільшити пропозицію вітчизняного товарного яблука на близьку перспективу, оскільки інтенсивний сад яблук М-9 вже на другий-третій рік дає до 20 т/га врожаю.
agroua.net
07 березня 2006р.
Теги: