«Нам спала на думку ідея створити елемент громадського суспільства на чолі із топ-менеджерами підприємств, власниками бізнесу. Це експертна думка, яку ми доносимо до влади і влада не може не зважати на думку підприємств, які створюють майже 85 відсотків ВВП регіону. І це дуже добре, ця ефективна платформа комунікації визначає проблеми ведення бізнесу, які є в регіоні і шукає їх механізми вирішення. Ми не песимісти, ми бачимо певний поступ і є моменти в яких ми бачимо покращення. Будемо сподіватися, що з цих складових покращення ми зробимо великий прорив і для бізнесу створять такі умови, які є в наших колег за кордоном, тоді ми будемо дуже навіть конкурентноспроможні», - зазначив Голова Федерації роботодавців Закарпаття Володимир Панов.
Платформа взаємодії бізнесу («Z-20») мала на меті обговорити проблеми ведення бізнесу, досягнення, а головне виробити спільну стратегію подальших дій, все аби економіка Закарпаття отримала новий імпульс. Відтак до діалогу запрошений голова Закарпатської ОДА разом з командою управлінців. Олексій Петров наголосив, що готовий співпрацювати з бізнесом, адже розуміє, що від роботи підприємств залежить економіка регіону. Відтак створення позитивного клімату для бізнесу - його основне завдання. Уже окреслено ключові напрями.
«Усі питання будуть проаналізовані, на рівні регіону я дам доручення, які ми тут відпрацюємо. Найскладніше питання - пролобіювати Закарпатський регіон в розрізі інтересів представників галузі індустріалізації, машинобудівної галузі, яка тут представлена, саме задля надання преференцій, пільг, можливо податкових канікул, вільних економічних зон промислових. Дуже хочеться і відчуваю в цьому підтримку президента надати поштовх економічному розвитку Закарпаття через таке сильне лоббі у Верховній Раді задля початку економічного експерименту у нашому регіоні, - зазначив голова ОДА.
Частина потужного бізнесу який входить до Закарпатської двадцятки – це підприємства з іноземними інвестиціями. Це бренди, які відомі на весь світ і які уже роками працюють в області. За словами Володимира Панова наразі важливо зберегти не просто роботу цих підприємств, а самодостатність регіону загалом. « Для мене важливо аби Закарпаття не втратило своє обличчя. Аби підприємства і організації, які пішли із Закарпаття ( типу юстиції, антимонопольного комітету, фонду майн, спеціалізовані суди, крупні платники податків, які тепер у Львові). Це треба припинити, бо Закарпаття самодостатній регіон і все повинно залишитися тут, у нас. Ми повинні бути лідерами по євроінтергації», - наголошує Голова Федерації роботодавців Закарпаття.
А для лідерських позицій в цьому напрямі Закарпаття має все необхідне. В області працюють потужні світові бренди. Вони не тільки зміцнюють економіку Закарпаття, але й працюють за сучасними європейськими принципами. Досвід краю в цьому напрямку може стати прикладом для інших регіонів. Проте ключове завдання - примножувати цей потенціал тут на місці.
«Більшість людей навіть не знає, що такі відомі компанії знаходяться в Закарпатті і який тут рівень виробництва, який рівень кваліфікації людей, тому це все треба популяризувати, треба привозити і показувати, що це не є щось фантастичне. Люди давно так працюють і цей досвід позитивний присутній тут на Закарпатті і його потрібно вивчати і намагатися розвивати в масштабах всієї країни», - додає Олег Боярин, член Президії Ради Федерації роботодавців України.
У результаті зустрічі сторони окреслили локальні проблеми, вирішення яких необхідне для покращення бізнес-клімату в краї. Це зокрема відсутність авіасполучення з регіоном; проблеми при перетині кордонів вантажного транспорту через несинхронізовану роботу суміжних пунктів пропуску та відсутність спільних міжнародних пунктів пропуску; неоптимізований перетин кордону в ділових цілях; перевага при закупівлі за державні кошти товарів за критерієм «ціна товару»; регуляторні бар’єри пов’язані із складністю адміністрування податків, постійними змінами нормативної бази у сфері будівництва та державного архітектурно-будівельного контролю, тривалими державними реєстраційними процедурами; проблеми із регулюванням земельних відносин; відсутність державного стимулювання розвитку бізнесу, зокрема секторальної підтримки, встановлення інвестиційних стимулів, доступність кредитування та інші.
Олексій Петров пообіцяв всебічно сприяти вирішенню цих проблем, до того ж не тільки на регіональному рівні, але й пообіцяв лобіювати ці питання у ВР.
Міша 2020-08-29 / 21:19:35
Ростислав Пазина в тюрмі має сидіти, а не на цьому заході! Як його аферюжна «кантора» може бути «потужним підприємством», там від сили декілька людей працює (цікаво, а скільки з них офіційно?:) вигоніть його звідти на...й, а ще краще за межі області. Тоже мені «менеджер». Звичайний аферист в пошуках наступної жертви.
соціо 2020-08-19 / 15:37:23
Нема еліти!!
**** 2020-08-19 / 15:35:58
Місто.Сіли в маршрутку,на вулиці дощ.
У маршрутці теж дощ
Тема транспорту.
ужгородець 2020-07-15 / 20:47:34
Пазина з своїми клонованими арбітражними керуючими роздеребанили пів Закарпаття а зараз піариться на різних заходах шукаючи собі наступних жертв,кандидатів у банкрути.
Бодя 2020-07-15 / 18:48:02
Шось не бачу там Цірика Василя топ бізнесмена
Микола 2020-07-15 / 14:56:26
Пазина афер, Панов не краще... така вона ТОП "еліта"...
Ярчик 2020-07-15 / 14:51:06
Приемно чути , що голова ОДА говорить українською! а інші на камеру ГАВАРЯТ не понашому, хоча бакси заробляли ч\з Україну, а не МАСКОВІЮ. Це наш історичний фак...ультет.
Іван 2020-07-15 / 12:25:11
Наш край має все для розвику. Але ми є однією з найбільш відсталих областей в Україні. Там сидить Пазина Ростислав який розвалив більшіть підприємств будучи арбітражним керуючим. А тепер піарить себе як спеціаліст і ловить клієнтів на таких мітингах.
74847 2020-07-15 / 12:11:27
Хаха, а що там забув рекламний сайтик Varosh?