Найголовніше, що хочуть запровадити закарпатські лісівники - методи наближеного до природи лісівництва. Йдеться про перехід до вибіркових рубок на противагу суцільним, переформування одновікових деревостанів у різновікові мішані ліси, що є більш наближеними до природних, а отже, більш стійкими.
Також закарпатські фахівці навчилися методів застосування у лісовому господарстві кластерного аналізу, гіс-технологій. Усі пропоновані методи господарювання були апробовані на пілотних ділянках закарпатських лісів. Зокрема, вибірковий вид рубок було застосовано на 126 ділянках у 14 лісгоспах області. Пробні ділянки закладено також в Івано-Франківській області у Делятинському лісгоспі.
Особливу увагу при реалізації швейцарсько-українського проекту було приділено соціальним аспектам. Як сказав доцент кафедри екології Національного лісотехнічного університету м.Львів, координатор сектору лісового господарства Швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті FORZA Микола Чернявський, лісогосподарство повинно здійснюватися гармонійно із потребами місцевих громад. А люди повинні зрозуміти справжню роль лісу.