Куди подіти знецінені долари?

Уже наступного місяця відбудеться чергове зниження курсу американської валюти. Тому, хто тільки збирається придбати сертифікати й акції пайових фондів, варто почекати, щоб не ризикувати своїми заощадженнями.

Куди подіти знецінені долари?

Днями курс загальноєвропейської валюти перевищив півтора долара за один євро. Як до цього факту ставитися пересічним українцям, які шукають шляхів збереження власних заощаджень?
Відповідь на це питання проста. Але спочатку необхідно з'ясувати передумови і зрозуміти перспективи розвитку ситуації, що склалася на фінансових ринках світу та українському зокрема.
Як відомо, найпотужнішою економікою світу є американська. Її розвиток, безумовно, впливає на тенденції у світовій економічній системі та на фінансові ринки інших країн. На ситуацію в Україні американська економіка впливає також, хоч і непрямим чином.
Що ж відбувається наразі в економіці США, зумовлюючи посилення курсу європейської валюти та зниження американської? Саме так - зниження американської. В Україні курс долара США залишається незмінним протягом тривалого часу, завдяки позиції НБУ та Кабінету Міністрів. Реальна ж його вартість становить близько 4,8 грн за 1 долар.
На світових фінансових ринках спостерігається зниження курсу американської валюти, пов'язане з побоюваннями рецесії в американській економіці. Тим паче, що в кінці лютого стало відомо про зростання цін у США: ціни виробників за рік (із лютого 2007 року до січня 2008-го) збільшилися на 7,4%, а за останній місяць - ще на 1%. Це найбільший стрибок цін у США із жовтня 1981 року.
Таке зростання цін відбувається на тлі зусиль Федеральної резервної системи (ФРС) США щодо стабілізації ситуації в американській економіці. З вересня 2007 року ФРС знизила ставку по федеральних фондах на 225 базисних пунктів (тепер вона дорівнює 3%). Подальше пом'якшення грошово-кредитної політики очікується найближчим часом. Це означає, що вже наступного місяця відбудеться чергове зниження курсу американської валюти.
Не останню роль в підриванні довіри до економіки США та американського долара відіграв президент Федерального резервного банку Далласа Річард Фішер, котрий 26 лютого в телеінтерв'ю заявив: "У нас починається період уповільненого росту, який буде продовжуватись кілька кварталів, якщо не довше". Він назвав американську економіку "анемічною". Ці заяви, звичайно, не могли не вплинути на інвесторів американської економіки, які й до того з тривогою спостерігали за розвитком подій.
Нагадаємо також, що основним негативним фактором, який значно погіршив прогнози, стала криза на ринку нерухомості США. Загальні збитки від неї оцінюються приблизно в 300 млрд доларів по всьому світу. Звісно, найбільшої шкоди зазнав американський фінансовий сектор.
Що це означає для українців?
Минулого року в Україні почався активний розвиток фондового ринку. Основна кількість торгів відбувалася в Першій фондовій торговельній системі (ПФТС). За результатами минулого року, індекс ПФТС зріс на 135,41%, що є другим показником у світі після Китаю (179,75%). Такий розвиток фондового ринку був зумовлений активністю іноземних інвесторів та недооціненістю цінних паперів українських підприємств.
Проте вже у січні 2008 року - через кризу в економіці США - український індекс знизився на 6,83%. А в лютому відбувалися коливання без значного зростання чи падіння індексу. Така ситуація, вірогідно, збережеться і надалі - аж до початку поступового розвитку економіки США та стабілізації ситуації на міжнародних фінансових ринках.
Чи варто перейматися тим українцям, які довірили свої заощадження компаніям із управління активами? Поки що причин для тривоги немає. Провідні фонди збережуть позитивну дохідність та зуміють принести в першому півріччі прибуток своїм інвесторам, хоча і незначний у порівнянні з минулим роком. Із початку діяльності пайових фондів не зафіксовано жодного випадку махінацій із грошима інвесторів.
З іншого боку, тому, хто тільки збирається придбати сертифікати й акції пайових фондів, варто почекати, щоб не ризикувати своїми заощадженнями.
На жаль, ситуація в світі складається так, що фонди покажуть значний приріст тільки в другому півріччі цього року, а до того часу необхідно подумати про захист своїх коштів від інфляції, яка в останні місяці прискорюється.
Інструментами такого захисту можуть стати депозити банків, банківські вклади у золото, придбання євро, накопичувальне страхування життя, придбання нерухомості (зокрема комерційної).

Економічна правда
07 березня 2008р.

Теги:

Коментарі

кому верить теперь 2008-05-02 / 19:50:00
Год Бандеры грядет Депутаты Львовского областного совета приняли решение объявить 2008 год годом Степана Бандеры и организовать в грядущем году масштабное чествование лидера ОУН.




Соответствующее постановление депутаты приняли вчера, 18 декабря, во время пленарного заседания. Это решение приурочено к 100-летию со дня рождения Бандеры.



Кроме того, Львовский облсовет поручил управлениям Львовской областной государственной администрации разработать и подать на утверждение план мероприятий по случаю года Бандеры.



Напомним, что 13 октября во Львове в канун 65-летия создания Украинской повстанческой армии был открыт памятник Степану Бандере.



Бандера возглавлял Революционный Провид ОУН. Позднее Бандера стал лидером (Головой провода всей ОУН), был убит агентом МГБ СССР Сташинским в 1959 в Мюнхене.

ОУН и ее армия УПА боролась за независимую Украину, называя противниками как немецкую, так и Красную армию. Подполье ОУН-УПА действовало в Украине до середины 1950-х годов.

НОВИНИ: Економіка

11:16
/ 20
На Тячівщині виробник меблів планує залучити 160 працівників із Бангладеш
11:26
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) вирішила підтримувати малих виробників вина Одеської та Закарпатської областей
18:05
/ 1
Торік на Закарпатті функціонувало 48,8 тис. суб’єктів господарювання, з яких 5,7 тис. – підприємств-юридичних осіб, 43,1 тис. – фізичних осіб-підприємців
00:07
/ 2
Кабмін зареєстрував новий індустріальний парк "Мужай" на території Берегівської громади
16:50
/ 59
НБУ визнав закарпатський "Комінвестбанк" банкрутом
14:26
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті за 11 місяців сплатили туристичного збору на 4,2% більше, ніж торік
17:30
За січень–вересень 2024-го на Закарпатті коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,93
17:38
У пункті пропуску "Лужанка – Берегшурань" запустили оформлення вантажівок
17:20
/ 6
Євроколію на ділянці "Чоп-Ужгород" не зможуть побудувати до кінця року
16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
» Всі новини