Відкриваючи засідання колегії, голова обласної державної адміністрації Олег Гаваші зазначив, що наша область за багатьма показниками соціально-економічного розвитку є лідером в Україні. Разом з тим внесок районів у позитивний результат, який досягнуто у минулому році, різний. Парадоксальним є те, що подекуди, де наявний кадровий потенціал і хороші потенційні можливості, ряд питань вирішуються гірше, ніж там, де умови для цього набагато складніші. Голова попросив доповідачів та учасників засідання називати причини незадовільних результатів та давати конкретну оцінку роботи кожного району, райдержадміністрації, щоб чітко визначити проблеми, над якими потрібно працювати.
Керівник краю також повідомив, що обласна влада і надалі практикуватиме виїзні колегії у районах та проведе комплексну перевірку роботи тих райдержадміністрацій, де виконання соціально-економічних програм ведеться не на належному рівні.
Доповідаючи на колегії, начальник головного управління економіки облдержадміністрації Віктор Погорєлов зазначив, що темпи виробництва промислової продукції області за 2007 рік зросли у порівнянні з минулим роком на 20,4 відсотка. Однак у 4 районах області - Міжгірському (у 6,3 рази), Берегівському (на 19,6 %), Тячівському (на 13,9 %) та місті Чоп (на 14,1%) допущено зниження обсягів промислового виробництва.
Зросла на 0,3% валова продукція сільського господарства, що більше загальнодержавного показника. За словами Віктора Погорєлова, у минулому році за рахунок всіх джерел фінансування введено в експлуатацію 351,4 тис. кв. м загальної площі житлових будинків, що на 19,7 % більше 2006 року, запрацювали чотири загальноосвітні школи на 1244 учнівських місць. Протягом року розпочали роботу 17 об’єктів туристично-рекреаційного призначення, продовжується будівництво та реконструкція ще 41 об’єкту.
Аналізуючи ситуацію з іноземними інвестиціями, доповідач повідомив, що за минулий рік їх обсяг в економіку області становив 55,4 млн. дол. США, що у 1,7 рази більше за попередній. Серед районів та міст області найбільша питома вага за обсягами інвестицій припадає на підприємства Ужгорода, Мукачева, Ужгородського району.
За 2007 рік в області одержано прибутковий фінансовий результат у сумі 264,3 млн. грн., що в 2 рази більше, ніж за 2006 рік. Разом з тим 6 регіонів негативно спрацювали у цьому плані. Берегівський та Виноградівський райони із прибуткових стали збитковими. Найбільша питома вага збиткових підприємств у Чопі та Рахівському (36,4 %), у Воловецькому (33,3 %) районах. Протягом 2007 року в області створено більше 30 тисяч нових робочих місць, що складає 126,3% річного завдання відповідної Програми.
Поряд із позитивними тенденціями соціально-економічного розвитку області за 2007 рік, у економічній та соціальній сферах існує ряд проблем, які потребують вирішення. Зокрема, за словами Віктора Погорєлова, у промисловості – недосконала структура виробництва, яка зорієнтована, в основному, на випуск продукції з давальницької сировини, недостатня конкурентоспроможність виробів; залежність галузі від роботи кількох великих підприємств. У аграрному секторі серед негативів він назвав зниження поголів’я ВРХ, брак підприємств по переробці молока та м’яса, неефективність заходів щодо підтримки розвитку особистих підсобних господарств; у торгівлі - високу частку продажу споживчих товарів через організовані та неформальні ринки, неорієнтованість оптової та роздрібної ланки торгівлі на реалізацію продукції регіонального товаровиробника, порушення правил торгівлі. У житлово-комунальній сфері теж чимало проблем - відпрацювання нормативного терміну амортизації більшості об’єктів комунального призначення, збитковість підприємств галузі; у сфері зовнішньоекономічних зв’язків – збереження негативного сальдо зовнішньоторгівельної діяльності, відсутність стимулюючих умов роботи іноземного інвестиційного капіталу, пільгових режимів та механізмів стимулювання розвитку інвестиційної діяльності у гірських населених пунктах.
Начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Петро Лазар зазначив, що до місцевих бюджетів 2007 році надійшло 853,7 млн. грн., або на 42,6 відсотка більше, ніж у 2006 році. В цілому по області виконання затвердженого плану по доходах загального фонду забезпечено у всіх адміністративно-територіальних одиницях. Також у порівнянні з 2006 роком зменшилась кількість низових бюджетів, які не досягли 100 відсоткового виконання плану за доходами: у 2007 році їх було 22, тоді як у 2006 - 94.
Протягом 2007 року за рахунок перевиконання дохідної частини загального фонду місцевих бюджетів спрямовано на фінансування видатків 68,6 млн. грн.
Однак, за словами Петра Лазаря, податковий борг з податків і зборів до місцевих бюджетів області у порівнянні з початком року зріс на 51,2 % та на 1 січня 2008 року становив 10,4 млн. гривень. Найвищий ріст заборгованості за податковими зобов’язаннями допущено в містах Чоп, Ужгород, Мукачево, Хустському, Воловецькому та Берегівському районах.
В обговоренні доповідей взяли участь перший заступник голови Виноградівської РДА Юліус Краснай, голова Перечинської РДА Михайло Данча, перший заступник голови Воловецької РДА Степан Гавриш, начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Степан Бордаш, т.в.о.начальника головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Василь Романець.
Підбиваючи підсумки колегії, голова обласної державної адміністрації зупинився на тих завданнях, виконання яких найбільшою мірою впливає на соціально-економічний розвиток краю. Олег Гаваші висловив, зокрема, свої зауваження щодо темпів грошової оцінки земель та організації продажу землі на аукціонах, підготовки кадрів для підприємств, наголосив на необхідності створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, активізації роботи зі зверненнями громадян.
- Не очікувати вказівок згори, а братися за конкретну роботу уже нині. Особливо це стосується виконання програм соціально-економічного розвитку на місцях, - підкреслив керівник краю.