20 березня Верховна Рада України підтримала прийняття законопроекту №6693 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв», котрий передбачає спрощену процедуру ліцензування виробництва для малих виробництв виноробної продукції на основі декларативного принципу.
За відповідний законопроект на засіданні у вівторок проголосували 247 депутатів.
За оцінками нардепів, після набуття чинності відповідного закону винороби позбудуться необхідності отримувати майже 160 дозвільних документів для отримання ліцензії на виробництво, що до цього створювало виноробам суттєві труднощі.
При цьому вимоги для отримання ліцензії були однаковими як для великих лікеро-горілчаних заводів, так і для малих виноробних підприємств.
Варто відзначити, що в деяких країнах ЄС взагалі відсутнє ліцензування виробництва натуральних вин, а в більшості процес її отримання спрощений. В Україні ж через бюрократію таку ліцензію винороби могли отримувати роками.
Депутати очікують, що ухвалення закону призведе до збільшення кількості малих винарень, детінізації та легалізації виробництва вина, зростання експорту та збільшення робочих місць у сільській місцевості.
На думку авторів проекту, серед яких – закарпатці Роберт Горват, Василь Петьовка, Валерій Лунченко, збільшення кількості малих винарень автоматично призведе до збільшення надходжень у бюджет.
Відповідний законопроект був зареєстрований у липні минулого року.
біологія 2018-03-26 / 12:16:08
Беріть,біологів на роботу,підключайте вузи для практики!Діло піде,прибуток буде!Головне працьовита молодь і звичайно,справжня оплата праці!
Вуву 2018-03-21 / 05:25:49
Ну це що є то є.
Власне тому шотландське віські вважається найелітнішим в світі . Бо технологія до найменшого відпрацьвана по 300 а то й 400 років.
Тому краще не кількість а якість .
(Але щоб була висока якість ... Повинна бути достатня кількість).