Спілка приватних виноробів ініціює створення "Винної карти Закарпаття" — запоруки якості та гарного обслуговування туристів

16 грудня у Берегові, у винній залі «Старий підвал» відбулася конференція «Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття». Участь у ній взяли майже три десятки приватних виноробів краю. Варто відзначити, що за останні 2 місяці Спілка поповнилася кількома новими членами.

Спілка приватних виноробів ініціює створення "Винної карти Закарпаття" — запоруки якості та гарного обслуговування туристів

Основним лейтмотивом конференції стало створення «Винної карти Закарпаття». На попередньому зібранні Спілки пропонувалося включити до неї повну інформацію про всіх виноробів краю, їхнє місцезнаходження, наявні у них сорти, запаси, ціни та якість вина. В Берегові ж голова «Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття» Олександр Ковач вніс пропозицію: «Винна карта Закарпаття» повинна нести для туристів лише позитивну інформацію. Це означатиме, що гості нашого краю мають бути на 100 відсотків впевнені в якості запропонованої їм продукції та у відповідному сервісі обслуговування. Тому до цього своєрідного каталогу можливостей закарпатського приватного виноробства вноситимуть не всіх бажаючих, а лише тих, хто зможе пройти певну сертифікацію. У цьому напрямку вже досягнута попередня домоленість про взаємодію між Спілкою та керівництвом одного з вітчизняних метрів – «Інститутом виноградарства та виноробства імені В.Е.Таірова» (м.Одеса). Планується, що після укладання договору приватні винороби краю надсилатимуть на експертизу туди свої взірці виготовлених напоїв. Фахівці одеського Інституту в лабораторних умовах визначатимуть відповідність вина критеріям якості та діючим нормам Держстандарту. Приватним виноробам, котрі пройдуть сертифікацію, видаватимуть посвідчення якості.

На конференції в Берегові відзначалося: сьогодні вже не достатньо просто робити добре вино - необхідно вміти спілкуватися з туристами. Присутній на зібранні завідувач кафедрою туризму УжНУ Федір Шандор запропонував створити спеціальні курси з підготовки виноробів до роботи з туристами. Навчання буде розраховане на 20-30 годин теоретичних та практичних занять, які відбуватимуться в різних районах краю. По завершенню навчання приватні винороби складатимуть іспити. Найбільш успішні з них отримуватимуть відповідні сертифікати для роботи з туристами. Вже найближчим часом з цього приводу заплановане підписання угоди між «Спілкою приватних виноградарів та виноробів Закарпаття» та кафедрою туризму УжНУ.

Як повідомив Олександр Ковач, на включення до «Винної карти Закарпаття» зможуть претендувати тільки ті винороби зі своїми винними підвалами та дегустаційними залами, які успішно пройдуть сертифікацію в «Інституті виноградарства та виноробства імені В.Е.Таірова» та Кафедрі туризму УжНУ. Тож турист, який захоче посмакувати на Закарпатті вином і скористається «Винною картою», зможе завжди знайти тут якісне вино та гарне обслуговування. До речі, ця «Винна карта Закарпаття» створюватиметься паралельно із гастрономічною. За словами Федора Шандора, в області нещодавно було створено Спілку рестораторів.

Крім того, учасники конференції підвели підсумки виноробного сезону – 2007 та обговорили питання підготовки до 13-го фестивалю «Червене вино», що пройде в січні наступного року в Мукачеві. Також на зібранні було представлено по п’ять макетів гербу «Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття» та розробленого бренду якості.

Наступне зібрання «Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття», на якому заплановано підвести підсумки фестивалю «Червене вино», розробити програму курсів з навчання та прозвітувати про укладання договорів з  «Інститутом виноградарства та виноробства імені В.Е.Таірова» та кафедрою туризму УжНУ, відбудеться 20 січня 2008 року в Берегові.

18 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини