У департаменті зазначили, що Польща негативно ставиться до залучення приватних посередників при видачі віз, оскільки це призводить до їх дорожчання для одержувачів, а також несе загрозу у сфері охорони особистих даних. "Ми не користуватимемося послугами посередників", - сказав співбесідник агентства.
Він зазначив, що низка країн Європейського Союзу видають візи через посередників, зокрема в Україні.
Проте, за його словами, в ЄС немає зобов’язання перед країнами-учасницями користуватися послугами посередників.
Представник польського МЗС зазначив, що таке зобов’язання також не може бути введене в майбутньому.
Співбесідник агентства визнав, що використання посередників спрощує роботу для консулів, оскільки досвідчений посередник не допустить подачі заявки, доки вона не буде повністю, відповідним чином, укомплектована. "Це легко для консула, якому не доводиться по кілька разів одному й тому ж претендентові вказувати на документи, яких бракує", - сказав він.
Проте представник консульського департаменту підкреслив необхідність вибору для одержувачів віз. "У кожного повинен був бути вибір: відкривати візу самостійно або через посередника", - зазначив він.
Він також повідомив, що МЗС наразі не планує змінювати кількість працівників консульств в Україні у зв’язку зі вступом країни до Шенгенської зони.
За його словами, необхідно близько 3 місяців, щоб оцінити, як приєднання Польщі до Шенгенської зони вплине на видачу віз українцям.
Як повідомлялося, Президент Віктор Ющенко в грудні в інтерв’ю польському виданню Gazeta Wyborcza сказав, що сподівається на виключення посередників при видачі Польщі віз для українців.
З грудня почав діяти новий візовий режим між Україною і Польщею у зв’язку зі входженням останньої з 21 грудня до Шенгенської зони.