Гірськолижні бази Карпат чекають на сніг, відвідувачів та прибутки

Гірськолижні бази Карпат в очікуванні снігу, відвідувачів та прибутків. А численні любителі швидкісного спуску уже, здебільшого, побудували плани на декілька майбутніх вік-ендів.

Гірськолижні бази Карпат чекають на  сніг, відвідувачів та прибутки

Безперечно, найпопулярнішими карпатськими курортами вважаються «Буковель», «Драгобрат», Славське, а також Яблуниця (перелік подано в алфавітному порядку). «Буковель» — це потужна інфраструктура, сервіс, зручне автомобільне сполучення, агресивна промоція. «Драгобрат» — найвища гірськолижна база, облюбована передовсім екстремалами, і їх не зупинить те, що діставатися до бази треба в кузові повнопривідного позашляховика. Славське з його численними базами та спусками, що поступово вдосконалюються, і досі залишається місцем масового зимового паломництва. А бази Яблуниці (різної складності) розташовані просто вздовж дороги Івано-Франківськ — Рахів — вибирай першу-ліпшу. Тим часом, не претендуючи на здобуття першості, в Карпатах розбудовуються й інші курорти. Ось, до прикладу…

Південніше і вище

Минулого року свій перший лижний сезон «відкатав» готельно-туристичний комплекс «Захар Беркут», що біля села Волосянка Сколівського району Львівщини (до уваги туроператорів: не плутати з готелем «Беркут» на Яблуницькому перевалі Івано-Франківської області). Він знаходиться в шести кілометрах південніше Славського, під горою Високий Верх (1242 м), на якій і прокладено декілька гірськолижних трас різної складності — від простих до складних та небезпечних... Парнокрісельна підвісна «канатка» має довжину 2800 метрів. Крім того, на північно-західному схилі Високого Верху є три бугельні витяги (700, 750 та 800 м)...

На базі, крім гірськолижного спорядження, можна взяти на прокат санчата або двомісний снігохід (останній — за 200 доларів на добу)

У заповідній зоні

Якщо вам кортить відпочити подалі від цивілізації, але так, щоб і лижі, і побут, і мальовнича природа, то, мабуть, доречно податися ближче до унікального природного анклаву Полонини Боржава, в село Пилипець Міжгірського району на Закарпатті. Дістатися до села можна автомобільним транспортом з Міжгір’я (приблизно 30 км), або з сусіднього райцентру Воловець (15 км), який має пряме залізничне сполучення з Києвом, Львовом та Ужгородом.

Літній відпочинок у Пилипці напевне припаде до смаку туристам, взимку ж додається можливість не лише повправляти на гірських спусках, але й здійснити пізнавальні лижні мандрівки. В межах села на річці Плошанка вирує мальовничий водоспад Шипіт, неподалік є рідкісне джерело мінеральної води. Захоплення викликає і споглядання величного хребта Полонина Боржава з високими, як на цю частину Закарпаття, горами Стой (1681 м), Великий Верх (1598  м), Магура-Жиде (1516  м), Ґимба (1497  м). Якраз на північному схилі останньої прокладено траси з бугельними витягами. Причому, витяг під Ґимбу, що називається «Боржавські полонини» — один з найбільших в Карпатах — 1500 метрів, витяг «Магура» має 900 метрів... Ще один витяг, довжиною 450 мет­рів, обладнано на околиці села з боку Воловця, на 60-місній базі відпочинку «Затишок». І там, і там великий вибір спорядження для прокату.

Замешкати у Пилипці можна в при­ватному секторі, на базі «Затишок», або в готелі недавно збудованого під Ґимбою гірськолижного курорту «Магура» (двомісний номер коштує 350 гривень за добу).

Буковинські амбіції

...Амбітні буковинські функціонери ніби між іншим можуть зауважити, що тепер з Чернівців не конче їхати з лижами до «Буковелю», маючи на увазі турбазу «Мигове» в одноіменному селі, що у Вижницькому районі, за 60 кілометрів від обласного центру. До Мигового веде добротна автомобільна дорога, постійно курсують маршрутки. База обладнана сніговими гарматами, тут функціонують два спуски довжиною 1000 і 1300 метрів, бугельні підйомники (1100, 250 м), так званий бебі-ліфт (400 м). Є інформація, що траси мали обладнати нічним освітленням. Відвідувачі курорту можуть розміщуватися в триповерхових дерев’яних будинках (від 30 доларів з особи), або замешкати в приватному секторі (від 60 гривень).

Нарешті на найнижчому карпатському перевалі Німчич біля міста Вижниця, де колись був лише туристичний притулок, діє Міжнародний туристично-розважальний комплекс «Перевал Німчич». Два витяги і спуски тут невеликі (бугель на 250 метрів), а ще є дитяча гірка. Відтак, перевал — не для любителів стрімких трас.

«Ще не машина, але вже не трактор»

Так свого часу говорили про радянську 24-ту «Волгу»... Трохи більше, як рік тому, проводячи огляд гірськолижних курортів Карпатського регіону, ми відзначали стрімке зростання популярності гірських лиж, а також прискорений розвиток інфраструктури. На початку сезону 2006-2007 можна зауважити, що ці тенденції все більше поглиблюються. Причому, гірськими лижами хворіє вся Україна. Буквально минулого місяця мер Ялти оголосив про початок проекту будівництва гірськолижного курорту в Криму, на який буде залучено від 20 до 30 мільйонів доларів інвестицій. Імовірно, подібний курорт невдовзі з’явиться і біля Харкова. Лишається прокласти траси на схилах донецьких териконів.

Володимир Заник, "КАРПАТИ. Туризм. Відпочинок"
10 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

03:01
У січні закарпатці вирізали 4,8% "приватних" корів
13:16
Торік підприємствами Ужгородщини реалізовано промислової продукції на суму 7468,5 млн грн
16:59
/ 2
Закарпатський "Єврокар" у січні-2020 випустив на 5% менше авто, ніж у січні торік
11:56
/ 4
Під час візиту австрійської делегації на "Єврокар" обговорили потенціал подальшого розвитку автоіндустрії на Закарпатті
16:35
Торік на Закарпатті обсяги виробництва будівельної продукції зросли на 8%
14:56
/ 1
Суд підтвердив фіктивність компанії Gofer Mining PLC, яка маскувала рейдерство "інвестиційною" діяльністю на Закарпатті
16:43
Після короткочасного відродження газовидобувна галузь Закарпаття пішла на спад
13:57
/ 3
OpenMarket продає арештований ужгородський машинобудівний завод "Тиса" за 7,2 млн грн
19:23
/ 12
Через "зелений тариф" для можновладців у січні вартість електроенергії для бізнесу може зрости на 20-25%
03:20
Електрика для закарпатців має подешевшати
13:42
/ 7
На Закарпатті за рік удвічі поменшало кіз та овець
14:14
/ 3
Для відновлення повноцінної роботи аеропорту "Ужгород" виконані практично всі умови – керівник Украероруху
12:10
/ 9
На Закарпатті фіксують найстрімкіші темпи падіння промисловості
10:34
/ 4
Закарпаття і надалі залишається регіоном із найбільшим падінням виробництва молока
17:52
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-жовтні 2019 року
17:41
Підприємствами й організаціями Закарпаття за січень-вересень освоєно на 15,3% менше капітальних інвестицій, ніж торік
17:35
/ 1
З початку року іноземні інвестори "вклалися" в економіку Закарпаття на 11,6 млн грн
12:04
Підприємства Закарпаття упродовж 9 місяців здійснювали експорт послуг до 77 країн, імпорт – з 42 країнами
10:32
На Закарпатті створюють потужний автомобільний кластер
17:58
Форум ініціатив відбувся у Соломонові на Ужгородщині
02:12
/ 2
День Свободи і Гідності відзначили у Хусті та Тячеві
17:34
/ 2
Перший приватний винороб Закарпаття готується отримати офіційну ліцензію
22:23
/ 5
Авіакомпанія "Азур Ейр Україна" з Тячева потрапила в ТОП-10 найбільш успішних компаній галузі
16:26
/ 5
За 9 місяців на Закарпатті промислове виробництво скоротилося на 9%
01:35
/ 2
Перепони на шляху легалізації виноробства обговорили на зустрічі в Ужгороді
» Всі новини