"Геноцид, організований московсько-більшовицькими окупантами, не має локальних ознак та є загальнонаціональною трагедією українців. Відповідно, "Сокіл" звернувся листом до голови Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля з проханням увіковічнити пам'ять про жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні спорудженням меморіалу в Ужгороді. На що вже 25 жовтня ми отримали відповідь від Управління культури облдержадміністраці щодо прийняття рішення художньою радою про необхідність встановлення даного пам’ятника. Також у відповіді зазначено, що місце встановлення пам’ятного знаку жертвам та постраждалим від Голодомору 1932 – 1933 років в Україні визначить управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради. Ініціаторами - ЗО МГО "Сокіл" було направлено лист міському голові Ужгорода Богдану Андріїву та головному архітектору Олегові Боршовському з пропозицією розташувати меморіал у східній частині скверу, що знаходиться на площі Ш.Петефі в місті Ужгороді. Запропонована територія є вільною та забезпечить необхідний простір для масових заходів", – інформують в "Соколі".
Однак, як стверджують в організації, "питання по розташуванню пам’ятного знаку Голодомору не винесли на виконком... через лобіювання інтересів угорської меншини держслужбовцями Ужгородського міськвиконкому", а саме – начебто там заплановано встановити черговий угорський символ.
У цьому контексті "намагання зменшення значимості трагедії 32 – 33 років посадовцями" через надання місця під спорудження меморіалу жертвам Голодомору "де-небудь у закутках чи окраїнах є наругою над пам’яттю мільйонів загиблих українців", вважають в ЗО МГО "Сокіл". "Голодомор – це не те, де доцільні політичні протистояння", – кажуть в організації.
День пам'яті жертв голодоморів – щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. У 2016 році це 26 листопада. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, Ізраїль готується визнати Голодомор геноцидом проти українців і в такий спосіб може стати 25 країною, яка визнає Голодомор геноцидом українського народу.
Корчинский в эфире "Шустер LIVE" 2016-11-16 / 07:09:12
Стенограма виступу Д.Корчинського:
Я, як і більшість українців, безумовно, дуже хотів би вибачитись перед єврейським народом за нашу участь у Голокості. Була вона чи не була – це навіть неважливо.
Але я хотів би сказати про деякі речі, які нам заважають це зробити, тому що наші брати євреї, наші брати європейці повинні це знати.
Перше – це дуже багато брехні, які ми чуємо на свою адресу. Ну по-перше: 70-та річниця Бабиного Яру. Але ж Бабин Яр як місце репресій почав експлуатуватися не 70 років тому, а з початку 30-х років: це було уже місце масового захоронення жертв сталінських репресій. Биківня, Бабин Яр, захоронювали там, де зараз ВДНХ, і ще були місця. Чому ми починаємо відзначати тільки від того моменту, коли почали убивати євреїв? Під час сталінських репресій теж убивали євреїв, але просто більше нас. Чому це 70-та, а не 80-та річниця? Це перше.
Друга брехня. Тут я бачу фотографії – вони мають місце в Інтернеті, мають місце в багатьох музеях єврейських в Америці, – фотографії львівського погрому. Більше частина цих фотографій – і це давно вже зрозуміло – це фотографії насправді трупів, які повитягали німці із львівських Бригідок, із тюрми. Це трупи українців, убитих більшовиками. Зараз ці фотографії трупів українців і опізнань, які роблять українці. І за допомогою німців – і німці це все демонстрували українцям: дивіться, як вас убивали більшовики перед тим, як відступати, – зараз вони фігурують як фотографії і докази свідчень львівського погрому євреїв. Безумовно, був львівський погром. Але у Львові – хто жив у Львові? У Львові було 10 відсотків українців. Поляки і євреї становили більшість населення Львова. Там українців була мізерна кількість – не вистачило б їх ні на який погром.
Наступне: 120 тисяч людей, 120 тисяч євреїв служило в Вермахті. 18 євреїв мали лицарський хрест за хоробрість, проявлену в боях, коли вони захищали Рейх. Німецька поліція в гетто, в тому числі і в варшавському гетто. Вєртухаї в Лук’янівській тюрмі з жовтими зірками охороняли українських в’язнів. Євреї вибачилися за Голокост єврейського народу, в якому вони брали участь? Чи ні? Я щось не чув, щоб вони вибачалися. Чи вибачилися євреї за участь в знищенні українців під час Голодомору, під час розкуркулювання, під час Другої світової війни?
Ми хочемо вибачитись перед євреями, але хотілося б одразу після цього почути єврейські вибачення перед українцями за знищення українців. За Кагановича, за євреїв в НКВД, за безліч тих – мільйони і мільйони українців загинули. І останнє, що я хочу сказати: перед тим, як здавати тест на європейськість – і це правильно, ми маємо його здати, – все-таки треба здати тест на українськість. Тому що всі ті люди, які готові вибачатись перед євреями, рідко готові вибачатися перед українцями. Це стосується і наших депутатів, і нашої влади, і нашого начальства, і наших друзів за кордоном. Дякую.
Зауваження П.Маги щодо виступу Д.Корчинського:
Значить, панове, в нас сьогодні було дуже красиве голосування в студії. Не знаю: може, в Інтернеті зібралися одні антисеміти або ті, хто хочуть мстити... 100 відсотків листів – а їх було коло двох тисяч – висловлюють ту думку, яку сказав Дмитро Корчинський: чому ми маємо вибачатися, а перед нами не вибачається ніхто?