У "Соколі" вимагають від Ужгородської міськради гідного вшанування пам'яті жертв Голодомору

"Геноцид, організований московсько-більшовицькими окупантами, не має локальних ознак та є загальнонаціональною трагедією українців. Відповідно, "Сокіл" звернувся листом  до голови Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля з проханням увіковічнити пам'ять про жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні спорудженням меморіалу в Ужгороді. На що вже 25 жовтня ми отримали відповідь від Управління культури облдержадміністраці щодо прийняття рішення художньою радою про необхідність встановлення даного пам’ятника. Також у відповіді зазначено, що місце встановлення пам’ятного знаку жертвам та постраждалим від Голодомору 1932 – 1933 років в Україні визначить управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради. Ініціаторами - ЗО МГО "Сокіл" було направлено лист міському голові Ужгорода Богдану Андріїву та головному архітектору Олегові Боршовському з пропозицією розташувати меморіал у східній частині скверу, що знаходиться на площі Ш.Петефі в місті Ужгороді. Запропонована територія є вільною та забезпечить необхідний простір для масових заходів", – інформують в "Соколі".

Однак, як стверджують в організації, "питання по розташуванню пам’ятного знаку Голодомору не винесли на виконком... через лобіювання інтересів угорської меншини держслужбовцями Ужгородського міськвиконкому", а саме – начебто там заплановано встановити черговий угорський символ.

У цьому контексті "намагання зменшення значимості трагедії 32 – 33 років посадовцями" через надання місця під спорудження меморіалу жертвам Голодомору "де-небудь у закутках чи окраїнах є наругою над пам’яттю мільйонів  загиблих українців", вважають в ЗО МГО "Сокіл".  "Голодомор – це не те, де доцільні політичні протистояння", – кажуть в організації.

День пам'яті жертв голодоморів – щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. У 2016 році це 26 листопада. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайнІзраїль готується визнати Голодомор геноцидом проти українців і в такий спосіб може стати 25 країною, яка визнає Голодомор геноцидом українського народу.