Закарпатський проект "РОСС-Україна" обійшовся інвесторам більш ніж у 2 мільйони євро

Про цю швейну фабрику, що «прописалася» у Середньому, вперше заговорили два роки тому. Відразу нове підприємство з іноземними інвестиціями «РОСС-УКРАЇНА» взяло добрий старт, початок роботи радував і обнадіював. І чимала заслуга в цьому виконавчого директора Михайла Ігната, якого добре знають у підприємницьких колах не лише Ужгородського району, а й Закарпатської області.

Добру славу зажив Михайло Михайлович і в банківських колах: у свій час очолював українсько-польський банк. Тому нема нічого дивного в тому, що словацькі інвестори, які прагнули започаткувати на Ужгородщині швейну справу, обрали своїм партнером саме його - Михайла Ігната.

Наша новинка вже колись розповідала, як довго словаки вибирали місцерозташування фабрики. Врешті-решт, обрали Середнє, купили приміщення колишнього універмагу райспоживспілки, яке довгий час пустувало. Це лише пишеться скоро, а Михайло Михайлович і нині пам'ятає, скільки відразу клопотів навалилося на нього. Отим безконечним ходінням по різних інстанціях, здавалося, не буде кінця.

Увесь проект «РОСС-УКРАЇНИ» обійшовся в понад 2 мільйони євро. Спочатку було створено лише 40 робочих місць. Запрацював швейний цех. Придбали нове, сучасне обладнання, серед якого увагу привертає нова вишивальна машина.

Головний офіс «РОСС-КЦ» розташований у Пряшеві. Має ця фірма у своїй країні 2 швейні фабрики, на Україні почали працювати вперше. Словакам пощастило, що знайшли собі такого партнера, як Михайло Ігнат, який вміє вирішувати всі проблеми, має тісні зв'язки з іншими фірмами, до послуг яких доводиться час від часу звертатися.

Нині будову фабрики не впізнати. Світлі цехи, всюди зроблено евроремонт, є нове, сучасне обладнання, усі швейні машинки - найновішого покоління, ідеальна чистота. Тут працює вже 114 осіб. Колектив великий, характери, звичайно, різні, доводиться директору докласти максимум зусиль, щоб мікроклімат у ньому був якнайкращий.

Не все, звичайно, йде гладко. На час нашого приїзду, наприклад, вийшла з ладу опалювальна система. Об'їздив Михайло Михайлович за потрібними деталями усі магазини обласного центру, поки не дістав те, що було потрібно.

- Люди повинні мати належні умови праці, - каже, - тоді й працювати будуть з добрим настроєм. А це дуже важливо. На добрий настрій впливає, звичайно, і розмір заробітної плати. Середня зарплата на цьому підприємстві складає 1280 гривень. Можна тут добре заробити, треба лише сумлінно працювати. За своїх швачок Михайло Михайлович стоїть, як то кажуть, горою.

Працюють тут переважно середнянки, але доїжджають жінки і з інших сіл району. Продукція користується великим попитом. Фабрика здобула добру славу за свої високоякісні вироби.

Комерційний директор підприємства Мірослав Гула задоволений: вміють середнянки шити, можна багато чого в них повчитися, з особливо - сумлінності, відповідальності.

Кожна модель одягу, кожна операція має свою норму часу і швачки ретельно дотримуються її. Тут кожний - за всіх і всі -за одного. Одним словом, колектив!

Приємно, що саме в Середньому з'явилося таке підприємство. Воно відразу зняло усі питання з безробіттям жінок. Працювати на такій фабриці європейського зразка, звичайно, приємно. Швачки прагнуть лише одного, щоб їхня продукція мала великий попит і далі, і, звичайно, аби належно була оцінена їхня праця.

Марія Підгорна, "Вісті Ужгородщини"
03 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

11:16
/ 20
На Тячівщині виробник меблів планує залучити 160 працівників із Бангладеш
11:26
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) вирішила підтримувати малих виробників вина Одеської та Закарпатської областей
18:05
/ 1
Торік на Закарпатті функціонувало 48,8 тис. суб’єктів господарювання, з яких 5,7 тис. – підприємств-юридичних осіб, 43,1 тис. – фізичних осіб-підприємців
00:07
/ 2
Кабмін зареєстрував новий індустріальний парк "Мужай" на території Берегівської громади
16:50
/ 59
НБУ визнав закарпатський "Комінвестбанк" банкрутом
14:26
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті за 11 місяців сплатили туристичного збору на 4,2% більше, ніж торік
17:30
За січень–вересень 2024-го на Закарпатті коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,93
17:38
У пункті пропуску "Лужанка – Берегшурань" запустили оформлення вантажівок
17:20
/ 6
Євроколію на ділянці "Чоп-Ужгород" не зможуть побудувати до кінця року
16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
» Всі новини