Юрій Фогел заявив, що своєю понад трирічною роботою на цій посаді довів життєздатність очолюваного підприємства і його можливості надавати якісні послуги. «Я не допустив розвалу міської тепломережі, обминаючи недолугі пропозиції щодо роздрібнення підприємства, приватизації окремих котелень тощо, виступав за еволюційні, а не революційні зміни у тепловому господарстві. Забезпечив безперебійну роботу мереж навіть у суровий зимовий період. Однак моя робота нинішнім керівництвом міста на передостанньому засідання виконкому оцінена як незадовільна», — каже Ю. Фогел. Він також продемонстрував журналістам раніше отримані нагороди. Так, минулоріч його визнано кращим управлінцем серед керівників комунальних підприємств держави, а «Ужгородтеплокомуненерго» — найкращим комунальним підприємством області.
Таку оцінку роботи підприємства владою Ю. Фогел вважає насамперед висловленням недовіри керівництву. Тому подав заяву про звільнення, яку задовільнили. Серед причин свого рішення доповідач називає непродуманість рішень міської влади щодо теплопостачання, а також відсутність конкретних завдань тепловикам. Так, за його словами, у місті досі не прийнято плану підготовки мережі до зимового періоду і відповідно станом на сьогодні така підготовка все ще не розпочалася. Мережі перебувають у стадії санації.
Щодо нарощування боргів підприємством та стадії фактичного банкрутства Ю. Фогел запевнив, що це була єдина можливість працювати за умови не покриття тарифами реальних витрат підприємства. «Банкрутство — це єдиний спосіб надавати послуги населенню без підняття тарифів та без дотацій з міського бюджету», — стверджує Ю. Фогел.
Водночас цьогорічна державна субвенція 25 мільйонів гривень допоможе підприємству вийти на беззбитковість.
Ю. Фогел заявив, що у рішеннях міської влади Ужгорода нема логіки, оскільки узагалі відсутня цілісна концепція розвитку комунального господарства. «Міський голова приймає рішення, які не проходять фахової експертизи та процедури прийняття їх радою депутатів», — каже Юрій Фогел. Він також вкотре виступив проти переходу на автономні системи опалення, наголосивши на небезпеці газових котлів для квартир. За підрахунками доповідача, для створення локальних котелень в Ужгороді необхідно 100 млн. грн., а для встановлення індивідуального опалювання мешканцям — понад 180 млн. грн. Наразі вже 23 % ужгородців відмовилися від централізованого теплопостачання, тоді як, наприклад, у Луцьку ця цифра не становить і 1 %.
18 липня 2006р.
Теги: