А через рік Іван Федорович очолив контрольно-ревізійне управління в Закарпатській області. З вересня 2005-го він -- начальник відділу фінансових ресурсів та економіки УМВС. Нагороджений багатьма відзнаками Мінфіну України та облдержадміністрації. Любить відпочинок на природі -- гірські лижі, грибарство, риболовлю... Сьогодні ми поведемо з ним мову про фінансове "самопочуття" закарпатської міліції.
ЯКІ РОМАНСИ "СПІВАЮТЬ" МІЛІЦЕЙСЬКІ ФІНАНСИ...
— Ви працюєте в УМВС як людина в погонах чи як цивільний службовець?
— Я — державний службовець, маю вже 16 років стажу держслужби...
— Незважаючи на молодий вік, ви займали вже досить поважні пости. Де було важче: скажімо, у КРУ чи міліції?
— Скрізь є свої труднощі і складнощі. Правда, КРУ охоплювало весь спектр фінансово-господарської діяльності області. А ще ж тодішня політизація...
-- Ви відчули на собі "телефонне право"? Були спроби нацькувати КРУ на тих, хто десь у чомусь не "вписувався"?..
— Ні, цькувань не було, але спроби використати КРУ в політичних іграх траплялися. Втім, я у політику не влазив і старався не йти ні в кого на повідку...
-- Іване Федоровичу, розкажіть трохи про свою теперішню службу...
— Наш відділ складається з бухгалтерії, секторів зарплати, забезпечення соціальних виплат і фінансів. Разом і даємо лад міліцейським фінансовим ресурсам.
ДОДАТКОВІ СТИМУЛЮЮЧІ ВИПЛАТИ МАЙЖЕ ПОДВОЇЛИСЯ
— А як, до речі, у міліції з фінансами? Вистачає?
— Кажуть, грошей завжди мало. Так і в закарпатській міліції... Загальний рівень забезпеченості тут -- 40-50 відсотків. Правда, цьогоріч відчуваємо суттєве поліпшення у цій сфері. Приміром, у грошовому забезпеченні зафіксоване зростання на 40%, помітно збільшилися й додаткові стимулюючі виплати за рішенням начальника УМВС (вони майже подвоїлися).
З квітня ц.р. середня зарплата атестованого працівника по УМВС становить 1500 гривень, а мінімальна -- 1200. Рівень забезпеченості — 89 відсотків. Погашено всі основні борги, які були на початку року: розрахувалися зі звільненими працівниками по вихідній допомозі; вперше за останні роки почали опалювальний сезон без боргів за енергоносії. Єдиний борг, який маємо нині, -- за послуги зв'язку, але і його за останні три місяці зменшено на 35%.
Цього року міністерство вперше за останній час виділило нам кошти на придбання техніки й обладнання. Ці гроші скеровано на технічне переоснащення підрозділів УМВС та міськрайорганів внутрішніх справ -- закуплено комп'ютерну техніку тощо. Чотирьом райвідділам УМВС виділено кошти на придбання більш економних газових котлів, стали виділятися гроші й на бензин для міськрайвідділів УМВС.
— Чи вникає керівництво УМВС у фінансові проблеми закарпатської міліції?
— Безумовно. Особливо відчуваємо підтримку та допомогу з боку начальника УМВС генерала Віктора Чепака та його заступника Юрія Ватрали. Взяти хоча б ті ж додаткові стимулюючі виплати, про які я вже згадував...
— А обласна влада?.. Чи розуміють там, що криміногенна ситуація в тому чи іншому населеному пункті залежить і від фінансового забезпечення та матеріально-технічного оснащення міліції?
— Певен, що теперішня закарпатська влада це розуміє. Адже вперше за останні роки міліції виділено 400 тисяч гривень, які витрачено на придбання службового автотранспорту та іншої необхідної техніки. До речі, дбають про міліцію і в районах, особливо — Мукачівська міська, Ужгородська і Тячівська районні ради. Тут найбільше виділили коштів на потреби органів внутрішніх справ.
ОЧІКУЄТЬСЯ, ЩО ПЕНСІЇ КОЛИШНІМ МІЛІЦІОНЕРАМ БУДУТЬ ВИРІВНЯНІ
— Іване Федоровичу, як ви оцінюєте переведення пенсіонерів ОВС у Пенсійний фонд?
— З точки зору самих пенсіонерів це -- негативний факт. Вони сприймають це як знак неповаги до них. У нас роботи поменшало, та у старих людей побільшало клопотів. Утім, ми й далі оформляємо всі пенсійні документи, а Пенсійний фонд здійснює їхню реалізацію, тобто виплату пенсій.
— Ветерани органів внутрішніх справ часто скаржаться на диспропорції в пенсіях...
— Це пов'язано з зарплатами. Міліціонери мають різні надбавки, самі ж оклади у них -- невеликі. До того ж, у різні роки -- різні. Тому й пенсії неоднакові. Проте, знаю, тепер готується постанова Кабміну України про реорганізацію системи оплати праці: зарплата складатиметься з кількох "компонентів", буде ліквідовано деякі надбавки, зате суттєво збільшаться посадові оклади. Це дозволить позбутися диспропорцій у пенсійному забезпеченні. Пенсії вирівняються, зменшиться й кількість скарг із цього питання.
— Ще якими очікуваними новаціями можете порадувати працівників закарпатської міліції?
— У проекті державного бюджету на 2008 рік (якщо, звісно, він не перероблятиметься) передбачені більші видатки на фінансування міліції, у т.ч. й на зарплату. Особливо виграють від цього працівники нижчої та середньої ланок.
Якихось нарікань на роботу вашої служби чути не доводилося. Кого з працівників відділу ви відзначили б?
— Таких у нас чимало, але всіх у газеті не згадаєш. Тому назву лиш кілька прізвищ: наступник начальника відділу Наталія Данів, керівники секторів Світлана Кузьмович та Олена Турецька, головний спеціаліст Магдалина Дідик та інші.