Діти дощу — так називають малечу, якій лікарі виставляють діагноз “аутизм”. За свідченням фахівців, впродовж останніх 10 років кількість родин в Україні, у дітей яких виявляють аутичний спектр порушень, збільшилась в десятки разів (по 1 випадку на 150 дітей).
Для Закарпаття це питання є не менш актуальним, адже діагноз “аутизм” все частіше виставляється маленьким мешканцям. За словами місцевих лікарів, дуже важливо вчасно діагностувати хворобу, аби якнайшвидше вжити необхідних лікувальних та корекційних заходів. Бо ж виявлений до 3 років аутизм найлегше піддається корекції. Це дозволяє соціалізувати дитину і дати їй можливість навчатися у звичайній загальноосвітній школі на рівні з іншими дітьми.
Оскільки на Закарпатті досі не існує центру, який би допомагав батькам дітей-аутистів, громадськість і влада об’єдналися. Це дасть змогу розробити спеціальну програму і зробити перші кроки у цьому напрямку.
Відтак, з ініціативи ГО “Щасливі діти”, при Закарпатській ОДА створено робочу групу з підготовки проекту обласної програми „Про психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей з аутизмом”. До складу групи увійшли представники департаментів освіти і науки, фінансів, соціального захисту населення, управлінь охорони здоров’я, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, молоді та спорту, служби у справах дітей облдержадміністрації та Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Крім того, до роботи у групі залучені керівник Психолого-педагогічного центру м. Ужгорода, представники громадської організації “Щасливі діти”, журналісти та батьки дітей-аутистів.
Наразі тривають засідання групи та консультації із профільними фахівцями. До розробки програми можуть долучитися всі, хто має стосунок до окресленої теми: батьки дітей-аутистів, відповідні фахівці. Пізніше проект програми буде оприлюднений для громадських обговорень.
Свої пропозиції та ідеї може висловити кожен. Надсилати їх необхідно на електронну адресу ГО “Щасливі діти”: go.happykids@gmail.com (у темі листа вказати “По програмі для дітей-аутистів”).
Довідка
Аути́зм від грецького autos — «сам», тобто “занурення в себе”. Так називають психічне захворювання, що характеризується недостатньою здатністю хворого до взаємодії із зовнішнім світом і спричиненим цим фактом порушенням соціалізації. Хворий уникає спілкування, всяке порушення повсякденного розпорядку і стереотипів виявляється для нього трагедією. Інтелект аутиста понижений, але далеко не завжди, адже часто виявляються так звані «острівці знання» — області, в яких здібності хворого досягають нормального або навіть геніального рівня. У числі геніальних аутистів — Альберт Ейнштейн, Ісаак Ньютон, Вольфганг Амадей Моцарт, Вінсент Ван Гог, Біл Гейтс.
Прес-служба ГО “Щасливі діти”