Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)

Йдеться про зведення 2-х МГЕС на річці Тересва в селі Калини Дубівської селищної ради Тячівського району. Відтак на час слідства заборонено будувати.

Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)

У вівторок, 13 травня, слідчий суддя Тячівського районного суду задовольнив  клопотання дізнавача СД Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області, погоджене прокурором Тячівської окружної прокуратури, і наклав арешт на земельні ділянки у кримінальному провадженні №12025078160000093, відомості про яке 5 квітня 2025 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 356 Кримінального кодексу України.

Про це редакцію Закарпаття онлайн повідомив громадський правозахисник Віталій Грегор.

Таким чином, забудовнику ТОВ «Гідроресурс-Тересва» заборонено користуватися земельними ділянками з кадастровими номерамм 2124482800:01:002:0128, площею 12,6 га та 2124482800:01:002:0129, площею 8,77 га, цільове призначення - для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об"єктів енергогенеруючих підприємств.

Арешт накладено в рамках кримінального провадження, відкритого за заявою представника ініціативної групи "Save Калини" щодо факту підробки документів для будівництва мініГЕС на р. Тересва. Земельні ділянки на яких планується зведення мініГЕС визнані речовим доказом. 

Слідчий суддя дійшла висновку, що надані органом досудового розслідування докази утворюють достатню сукупність для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна з метою збереження речових доказів, а також з метою недопущення подальшого здійснення будівництва і обслуговування малих гідроелектростанцій МГЕС №1 та МГЕС №2 за відсутності висновків з оцінки впливу на довкілля.

Як повідомляло Закарпаття онлайн раніше, під час незаконних робіт по спорудженню МГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію.

Нагадаємо, у травні 2024 року у селі Калини Дубівської громади відбулися громадські слухання, на яких мешканці виступили проти будівництва малих гідроелектростанцій на річці Тересва. Після цього Міндовкілля зупинило розгляд документів, поданих ТОВ «Гідроресурс-Тересва», для отримання висновків з оцінки впливу на довкілля.

На громадських слуханнях у Калинах виступили проти будівництва ГЕС

У листопаді 2024 року Тячівський районний суд заборонив Дубівській селищній ради приймати будь-які рішення щодо земельних ділянок, призначених для розміщення, енергогенеруючих підприємств у селі Калини, втім 12 березня Закарпатський апеляційний суд скасував це рішення, що дозволило ТОВ «Гідроресурс-Тересва» розпочати зведення гідроелектростанції. Забудовники, однак, зробили це без всього необхідного у такому випадку пакету дозволів і документів. 

1 квітня у Дубівській селищній раді пообіцяли, що інвестор облаштує в Калинах нову набережну зі «зручними лавицям, стильним вуличним освітленням та велодоріжкою», а обабіч Тересви укріплять береги та відновлять природне русло річки.

Додамо, що річка Тересва є притокою Тиси. Верхів'я Тересви є іхтіологічним заказником, а вся річка – об'єктом Смарагдової мережі, де живуть і розмножується 9 видів риб і круглоротих, занесених до Червоної книги України.

16 травня 2025р.

Теги: МГЕС, мініГЕС, Калини, Тересва, арешт, забезпечення

НОВИНИ: Соціо

17:53
Подорож до урочища Кевелів у Карпатський біосферний заповідник: програма екоосвітнього туру для школярів Фото новина Загальний опис
14:41
В Ужгороді водій із ознаками наркотичного сп’яніння відмовився від огляду Фото новина
12:45
/ 1
Туристи сфотографували Брокенського привида у Карпатах Фото новина
10:56
Дружині загиблого закарпатського прикордонника вручили державну нагороду Фото новина
23:47
/ 4
ПФУ на рік запізнився з апеляцією на "захмарну" пенсію колишнього прокурора-"кіндерсюрприза" з Закарпаття Казака, що виїхав у Швецію
18:13
В Ужгороді провели День донора для потреб Збройних Сил України Фото новина
17:34
В Ужгороді попрощалися з підполковником ЗСУ Олександром Павлієм Фото новина
16:10
/ 5
Священик УПЦ МП з Мукачівщини приєднався до ПЦУ Фото новина
15:56
/ 3
Посадовцю Служби відновлення оголосили підозру у справі про ремонт дороги Долина – Хуст Фото новина
14:42
/ 1
На війні з московитами поліг Андрій Котляренко з Неліпина Мукачівського району Фото новина
14:04
На Закарпатті під час катання на гірськолижному комплексі травмувався 12-річний хлопець Фото новина
12:43
У пункті пропуску «Астей» викрили спробу незаконного ввезення тютюну Фото новина
12:03
/ 1
25 природних скарбів Закарпаття: озеро Бребенескул Фото новина
11:43
В Ужгороді останню дорогу провели полеглого Героя Олександра Тарная Фото новина
18:20
/ 2
В Ужгороді впровадили цифрову систему для водоканалу Фото новина
15:56
В Ужгороді проведуть в останню дорогу полеглого захисника Олександра Павлія Фото новина
14:41
Подорож схилами полонини Боржави: програма екоосвітнього туру для школярів Фото новина
13:48
На Закарпатті інспектори Укртрансбезпеки оштрафували перевізників майже на 95 тисяч грн Фото новина
12:04
На Закарпатті попрощалися зі старшим солдатом Віктором Рубльовським Фото новина
09:01
/ 1
Сьогодні в Ужгороді попрощаються з полеглим бійцем Олександром Тарнаєм Фото новина
19:48
25 природних скарбів Закарпаття: білоцвіт весняний на Перечинщині Фото новина
18:05
В Ужгороді запровадили новий автобусний маршрут до кордону зі Словаччиною
16:57
/ 3
У Мукачеві 42-річний чоловік обікрав обласну дитячу лікарню Фото новина
12:11
/ 2
Закарпатська митниця запобігла вивезенню 124-річної книги до ЄС Фото новина
09:04
У Мукачеві відбудеться Хресна дорога за участі близько 200 вірян
» Всі новини