Про це повідомив державний секретар з питань публічної дипломатії та зв'язків з громадськістю угорщини Золтан Ковач з посиланням на очільника фракції партії влади "Фідес" у парламенті Мате Кочіша.
"Роланд Цебер, нелегальний співробітник української розвідки, налагодив зв'язки з опозиційними діячами; Іштван Голло перебуває під кримінальним розслідуванням за шпигунство", – написав Ковач в соцмережі Х.
Йдеться про депутата Закарпатської обласної ради від політичної партії "Слуга народу" Роланда Цебера. Про якого Закарпаття онлайн повідомляло, що угорщина заборонила в'їзд "слузі" з Закарпатської облради Цеберу, який раніше як "діджей з угорщини" їздив у Крим розважати окупантів.
Ковач зазначив, що Цебер організовував зустрічі з політичними та військовими діячами, щоби, начебто, вплинути на позицію угорщини щодо конфлікту в Україні. Його, зі слів Ковача, зростаючий вплив призвів до заборони на в'їзд у 2024 році.
Іштван Голло, громадянин України, начебто шукав військову та енергетичну розвідувальну інформацію, пов'язану з воєнними вимогами України.
Ковач зазначив, що ця діяльність відповідає класичній операції впливу, спрямованій на дискредитацію угорщини на міжнародному рівні та тиск на уряд, щоб він змінив свою політику щодо України. При цьому, жодних підтверджень "шпигунській" діяльності вказаних осіб наведено не було.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, до того будапешт скасував заплановані на 12 травня в Ужгороді консультації щодо нацменшин після заяви СБУ про викриту шпигунську мережу угорської розвідки.
Скасування консультацій відбулось на тлі нового загострення в українсько-угорських відносинах, яке почалось після того, як у п'ятницю Служба безпеки України заявила, що викрила агентурну мережу військової розвідки угорщини, яка здійснювала шпигунську діяльність на Закарпатті – зокрема "промацувала ґрунт" щодо настроїв місцевих мешканців та їхньої реакції на потенційну появу у регіоні "угорських миротворців".
Спершу глава МЗС угорщини петер сійярто заявив, що будапешт не отримував від Києва офіційних повідомлень про викриту мережу угорських шпигунів, та згадав про "антиугорську пропаганду".
Але через кілька годин будапешт заявив, що видворяє двох українських дипломатів, звинувативши їх у шпигунстві. А угорська влада почала стверджувати, що заява України про викриття розвідувальної мережі угорщини на своїй території свідчить про співпрацю Києва та опозиційної партії "Тиса".
У відповідь на дії будапешта Україна вислала двох угорських дипломатів, з яких один – консул з Берегова. А згодом у центрі будапешта затримали колишнього українського дипломата, його депортували.
Що суттєво, угорський журналіст Саболч Паньї стверджує, що спецслужби угорського прем'єр-міністра віктора орбана шпигували за Україною ще кілька років тому.
Український план Орбана. Як угорський лідер хоче використати Україну для перемоги на виборах