Про це повідомляє сайт угорського уряду, Telex, речник МЗС України Георгій Тихий у соцмережі Х.
Угорський уряд на своєму сайті та в соцмережах опублікував відео затримання чоловіка.
"Ближче до вечора 9 травня 2025 року співробітники Антитерористичного центру заарештували громадянина України в центрі будапешта. Національне генеральне управління імміграції видало йому заборону на в'їзд та проживання через шпигунську діяльність.
Після з'ясування ситуації влада вночі депортувала чоловіка середнього віку з угорщини, враховуючи, що його діяльність значною мірою загрожувала суверенітету нашої країни. Зазначена особа раніше виконувала свою роботу під дипломатичним прикриттям, але зараз її офіційний статус припинився", - повідомили в уряді угорщини.
Як повідомляє видання Telex, депортований чоловік був дипломатом у посольстві України в будапешті у 2010-х роках, але вже досить давно не перебував в угорщині в дипломатичному статусі.
Його дружина є співвласницею українського ресторану в будапешті. За інформацією видання, чоловіка негайно вислали з країни, він перебуває в Києві.
Що суттєво, жодних підтверджень його "шпигунської діяльності" оприлюднено не було.
На затримання українця відреагував речник МЗС України Георгій Тихий: "Щодо затримання громадянина України в центрі Будапешта. Коли закінчуються докази, починається полювання на відьом. Угорській владі давно пора покласти край безглуздій антиукраїнській істерії".
"За кілька місяців у двосторонніх відносинах від "складних" стрімко докотилися до "ледь не катастрофічні". Довго будемо з цього вибиратися.
Вчора угорський антитерористичний центр в будапешті затримав "українського шпигуна, який діяв під дипломатичним прикриттям", - написав з цього приводу колишній співробітник дипломатичної місівї України в угорщині ужгородець Іштван Цап.
Як повідомлялося раніше, у п'ятницю Служба безпеки України заявила, що викрила агентурну мережу військової розвідки угорщини, яка здійснювала шпигунську діяльність на Закарпатті – зокрема "промацувала ґрунт" щодо настроїв місцевих мешканців та їхньої реакції на потенційну появу у регіоні "угорських миротворців".
Спершу глава МЗС угорщини петер сійярто заявив, що будапешт не отримував від Києва офіційних повідомлень про викриту мережу угорських шпигунів, та згадав про "антиугорську пропаганду".
Але через кілька годин будапешт заявив, що видворяє двох українських дипломатів, звинувативши їх у шпигунстві. А угорська влада почала стверджувати, що заява України про викриття розвідувальної мережі угорщини на своїй території свідчить про співпрацю Києва та опозиційної партії "Тиса".
Що суттєво, угорський журналіст Саболч Паньї стверджує, що спецслужби угорського прем'єр-міністра віктора орбана шпигували за Україною ще кілька років тому.
закарпатець 11.05.2025 / 15:59:53
Провокація. Коментар видалено. Адмін
Андрій 11.05.2025 / 15:17:12
Мадяри шпигували в Україні, ми й не сумнівалися