Воно полягає у високій питомій вазі сільського населення Закарпаття, яке складає 63% та обмеженості земель сільськогосподарського призначення - 402,3 тис. гектарів, що становить 31,6% території області, зазначають фахівці департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.
За словами заступника директора зазначеного департаменту Юрія Лесьо, Закарпаття є не лише малоземельною областю, а й характеризується зональністю розміщення земель сільськогосподарського призначення: у низинній зоні розташовано 50,1% таких земель, у гірській та передгірській 49,9%.
Посадовець навів наступні цифри: у поточному році в усіх категоріях господарств області валове виробництво отримало: зернових та зернобобових культур, включаючи кукурудзу, - 343,6 тис. тонн (урожайність становила 38,7 ц/га); овочів - 297,1 тис. тонн (урожайність - 225,3 ц/га); картоплі - 610,8 тис. тонн (урожайність - 174,0 ц/га); плодово-ягідних культур - 133,0 тис. тонн (урожайність -103,2 ц/га); винограду - 29,0 тис. тонн (урожайність 78,5 ц/га).
Обсяги виробництва зерна, овочів, фруктів та винограду цьогоріч перевищили рівень виробництва 2013 року.
Під урожай 2015 року по всіх категоріях господарств посіяно 34,4 тис. га озимих культур на зерно та зелений корм. «Обстеження посівів озимих культур показує, що сходи отримано на площі 34,4 тис. га (100% до посіяних), з них у доброму стані - 28,7 тис. га (84,9%), задовільному – 4,1 тис. га (12,1%), в слабкому та зрідженому 1,0 тис. га (2,9%)», - поінформував Юрій Юрійович.
Водночас фахівці АПК побоюються, що у разі утримання підвищеної температури повітря до першої декади січня 2015 року, є передумови виникнення небажаної витрати рослинами озимих культур поживних речовин та зниження їх зимостійкості.
Для покращення умов розвитку товарного виробництва продукції рослинництва та її нарощування, в області діє Програма розвитку та підтримки галузі рослинництва на 2012-2015 роки. На її виконання в цьому році з обласного бюджету виділено півмільйона гривень.
Що стосується подальшого розвитку галузі картоплярства, фермерському господарству з обласного бюджету планується відшкодувати вартість придбаного сортового насіння картоплі та ввезеного імпортного сортового насіння картоплі в сумі майже 150 тисяч гривень.
Для модернізації та технічному оновленні матеріально-технічної бази сільськогосподарського виробництва, фермерським господарствам та сільськогосподарським підприємствам за придбану техніку та обладнання в садівництві, зерновиробництві та відшкодування першого внеску лізингового платежу за придбану техніку з обласного бюджету частково буде відшкодовано понад 120 тисяч гривень, - запевняють фахівці департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА.
Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА