Виконавчий комітет Ужгородської міськради створений і працює в порушення чинного законодавства України.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, 20 листопада на скандальній сесії депутатським корпусом, серед іншого, було переформатовано склад виконкому. Але до його складу не було введено В.Погорєлова, котрий, однак, чомусь головував на останньому засіданні цього органу і, ймовірно, головуватиме на нинішньому. І тільки на наступну сесію, призначену на 19 грудня, виноситься проект рішення "Про персональний склад виконавчого комітету Ужгородської міської ради", яким пропонується збільшити кількісний склад виконкому з 15 до 21 особи і ввести у склад органу повернутого судом у крісло мера. Але при цьому під документами, що їх продукує виконком, підписи Погорєлова вже стоять. Що, в комплексі з іншими порушеннями, загалом ставить під сумнів легітимність цих документів.
Утім, як уже повідомляло Закарпаття онлайн, під сумнівом є не тільки головування В.Погорєлова на засіданнях виконавчого комітету, але і взагалі законність виконання В.Погорєловим повноважень міського голови, адже на відповідну постанову Ужгородського міськрайонного суду подано 4 апеляційні скарги, а також запити і звернення з цього приводу до прокуратури.
Однак, однозначним є те, що станом на сьогодні у складі виконкому вже працює один порушник чинного законодавства. Йдеться про екс-"регіонала" Олега Адамчука, який починаючи з 2012 року є Почесним консулом Словацької Республіки у Великому Березному, що засвідчує, зокрема, і сайт Почесного консульства СР.
Як з'ясувало Закарпаття онлайн, відповідно до "Положення про почесних (нештатних) консульських посадових осіб іноземних держав в Україні та консульські установи, що очолюються такими посадовими особами", затвердженого Наказом Міністерства закордонних справ України від 25.05.2007 за №111, "почесною консульською посадовою особою може бути громадянин України", який "не перебуває на державній службі в Україні та в державі, що акредитує, не бере активної участі в політичному житті як в Україні, так і в державі, що акредитує, не є обраним до органу законодавчої влади та до органів місцевого самоврядування".
Тобто, О.Адамчук, який, окрім виконання обов'язків представника чужої держави, активно брав участь у політичному житті краю як голова Ужгородської міської організації Партії регіонів, а зараз входить до "команди" І.Волошина з прицілом на наступні місцеві вибори, відповідно до чинного законодавства, не має права поєднувати посади почесного консула Словаччини та члена виконкому Ужгородської міськради.
Крім того, є достатньо підстав стверджувати про те, що громадянином іншої держави – Угорщини, є ще один представник влади обласного центру Закарпаття – Іван Волошин, котрий, за документами, є мешканцем 5 району Будапешта. Принаймні, з огляду, також, на задокументовані стосунки І.Волошина з очолюваною Віктором Медведчуком організацією "Український вибір" та перебування політики Угорщини у фарватері Кремля, УСБУ в Закарпатській області мало би приділити цій інформації особливу увагу. Адже І.Волошин, незрозуміло яким чином пройшовши спецперевірку у органах безпеки, на посаді першого заступника міського голови фактично має доступ до секретної та з обмеженої у доступі інформації.
Що суттєво, відповідно до вимоги частини 3 ст.51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", яка є є імперативною вимогою, до складу виконкому в обов'язковому порядку мали би увійти заступники міського голови Іван Волошин, Ярослав Шафарь та Ольга Травіна. Однак вони, в порушення цього закону, до складу виконкому не увійшли, бо в такому разі мали би скласти депутатські повноваження. Адже, відповідно до частини 9 тієї ж ст.51 вищезгаданого закону, "до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради".
Натомість, як засвідчує вищезазначений проект рішення про зміну складу виконкому, у складі цього органу у того ж І.Волошина буде щонайменше 3 власних члени – керуюча справами виконкому Даніела Геворкян, Олександр Броді та Богдан Хаустов, які на недавніх виборах працювали в ужгородському штабі партії "Народний фронт" під безпосереднім керівництвом І.Волошина.
До речі, крім О.Броді та Б.Хаустова до складу виконкому увійшли ще кілька членів Громадської ради при Ужгородській міськраді – Василь Добош, Микола Пастухов, Сергій Мацко, Ольга Курнат, Володимир Галас, що ставить під сумнів їх здатність працювати в органі, що від імені громадськості контролює дії виконавчої влади.
Суддя Дредд 2014-12-19 / 19:50:59
Спецслужби на різних рівнях мають займатися і агентами в пливу в уряді, і на нижчих рівнях також. НЕма менш важливого і більш важливого. Важливо все.
Дюріко 2014-12-19 / 19:20:25
У першу чергу цікавість спецслужб має проявлятися не до дрібноти, а до агентів впливу в уряді.
сорри 2014-12-18 / 15:28:59
Не влада, а суцільна клоунада. Втім, це було би смішно, якби не було так сумно.
Адмін 2014-12-18 / 15:20:28
...почесного консула... З тексту було зрозуміло, але, безумовно, виправили. Дякуємо
Іванов 2014-12-18 / 15:17:44
"не має права поєднувати посади генконсула Словаччини та члена виконкому Ужгородської міськради" - але генконсул - це Буріанова
1111 2014-12-17 / 23:07:42
І Галас Володимир? Людоньки, робіть щось, бо прийду особисто розжену той виконком. Ви би ще не знаю яких жуликів і аферистів туди посадили. Соромно за Ужгород.
Ужгородець 2014-12-17 / 23:02:53
А шо там таке чудо, як Пастухов забув? Міська влада на біографіх не звертає увагу?
7777 2014-12-17 / 19:57:36
хто хто Адамчук ага та то тот консул шо має робити в березному туй всі го глядавуть а вун у ужгороді. ідеме до нього
Дибі 2014-12-17 / 10:04:22
Мало ви поінформовані, Волошин розвів всіх депутатів і має 6 особистих членів виконкому: Геворкян, Адамчук, Броді, Іванов, Ільницький, Хаустов
Реаліті 2014-12-17 / 09:45:37
Це не трагедія, і, навіть, вже не комедія. Це вже повний п...ець.