Як відомо, сьогодні під час позачергової сесії Ужгородської міської ради депутати ухвалили одразу кілька рішень, і кожне з них має неабияку вагу. Так, рішення щодо відкритості голосувань на сесіях і оприлюднення результатів волевиявлення депутатів політолог Віктор Пащенко називає чи не найголовнішим досягненням громади спільно зі свідомими депутатами.
«Всі нинішні рішення – це наслідок посилення, зміцнення демократичних процесів, які відбулись на тлі останніх подій в Україні та в Ужгороді зокрема. Чи не найбільше досягнення: позитивне голосування за питання, яке "висіло" в міськраді вже не перший і рік і до цього моменту ніяк не могло вирішитись – питання про відкритість голосувань. Дуже показовим є той факт, що навіть такий кон’юнктурник як Федір Ващук під тиском студентів, разом із викладачами вишу змушені були пристати на таку пропозицію. І це дуже багатообіцяюче й багатозначне рішення, яке матиме величезний вплив на наступних виборах, на зміну місцевого самоврядування…», – розповів Закарпаття онлайн Віктор Пащенко.
Оптимальним назвав політолог й інше сьогоднішнє рішення міської ради, згідно з яким депутати звернуться до Президента із вимогою відставки уряду. За словами Віктора Пащенка, радикальна пропозиція щодо вимоги відставки Президента в разі ухвалення відповідного рішення практично неможлива до виконання і веде в глухий кут. Каже: наразі механізмів усунення глави держави від влади фактично не існує, а, ухваливши рішення із вимогою відставки Президента, міська влада як орган місцевого самоврядування дискредитувала б себе, проявивши непрофесійність.
«Вимога імпічменту Президента на сьогодні не є конструктивною в принципі. Запускати наразі процедуру імпічменту – це потреба у розробці й ухваленні відповідного закону, запуск довготривалої процедури. А це значить – збурення виборців Януковича, які насправді ніде ж не ділись і за потреби встали б на захист Президента… Політична особиста вимога відставки – тобто, я, виборець або я, партія, вимагаємо зміни президента – вона є і повинна залишатись. Але переводити її в юридичну площину – це або порушити закон, або зрушити процедуру, яка зведе нанівець усі зусилля, кинуті на конструктивне вирішення ситуації, що наразі склалась в країні. Більше того, оформляти вимогу відставки президента в документ рішенням міської ради – означає дискредитувати цей орган самоврядування, продемонструвати непрофесійність депутатів», – зазначив Віктор Пащенко.
Інша справа – вимога відставки уряду, яка не тільки можлива, але й у перспективі, найвірогідніше, таки відбудеться, припустив експерт. Тим більше, що всі підстави для проголошення недовіри Кабміну є, та й самому Януковичу такий крок наразі вигідний, каже Віктор Пащенко.
«Вірогідність відставки уряду дуже висока, нехай не завтра, але в найближчій перспективі її, швидше за все, варто очікувати. Не впевнений, що це відбудеться до нового року, але все можливо. Ймовірно, буде затримка – розпуск Кабміну це навіть третина, а не половина справи, бо ж головне в цьому випадку: кого буде призначено на посаду. І питання це однозначно буде активно обговорюватись на різних рівнях: починаючи з кулуарів Верховної Ради, завершуючи міжнародними інституціями на рівні дипломатів. Цікаво, як розгортатимуться події в разі голосування відставки у Верховній раді. Навряд голосуватимуть комуністи, але от цікаво, чим пояснюватимуть свою позицію. Показовим також голосування за відставку уряду буде в тому плані, що покаже кількість потенційних «тушок» у ПР, готових зайняти іншу сторону. Адже наразі опозиція разом із позафракційними депутатами набирають порядку 190-195 голосів, для позитивного голосування необхідно ще близько 35-40», – припустив Віктор Пащенко.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн