Олексій Кіндрат: "Партія закритого типу — це навіть не колгосп..."

Чим ближче до виборів, тим менше, схоже, стає галасу. Будемо сподіватися, що це не коротке затишшя перед бурею, а процес виваженого аналізу і розстановка сил, щоб привести до парламенту державницьки налаштовану і патріотично заряджену еліту нації. А чим така політична подія, як оголошення дострокових парламентських виборів, є для лідера обласної організації політичної партії? Про це і більше в нашому інтерв'ю з головою обласної організації Народно-демократичної партії України Олексієм КІНДРАТОМ.

Олексій КІНДРАТ
Олексій КІНДРАТ
— Моє особисте ставлення до дострокового припинення Президентом України повноважень Верховної Ради п'ятого скликання позитивне. Кажу це передусім з прагматичних міркувань, бо це дасть змогу нашій політичній силі, яка не здолала 3-відсоткового бар'єру до Верховної Ради у 2006 році і не стала парламентською партією, стати саме такою, — каже О. Кіндрат.

По-друге, хочемо ми цього чи ні, але де-факто політреформа відбулася. Ми бачимо, які в країні на рівні законодавчої і виконавчої влади йдуть, навіть, не дискусії, а суперечки, хто в домі старший, який країна має вибрати шлях розвитку. Усе це свідчить про неузгоджені дії наших головних керманичів. Це призводить до того, що Україна як держава не має чітко направленого вектора. Треба врешті-решт визначитися, куди йдемо і що будемо будувати. Задля спокою, задля вирішення оцих нагальних і довгострокових програм, які потрібні в економіці.

— У Конституції України записано, яка ми держава. Визначена й стратегія. Хіба, можливо, дещо тактика не відрегульована в досягненні стратегічної мети?

— У нас справді в Україні і Конституція гарна, і я не можу сказати, що погані закони. їх тільки треба дотримуватися!

— Чому ж тоді так часто і на всіх рівнях говориться про недосконалість законів?

— Проблема, з моєї точки зору, у виконавцях, у неузгодженості дій законодавчої та виконавчої влади. Вони мають бути відповідальнішими. На якому рівні? На всіх! Тоді вдасться уникати кризових ситуацій, що, згодьтеся, зароджуються в партіях, які в нас стають закритими клубами. Партія повинна бути відкрита, зрозуміла, з чіткими ідеологічними і програмними засадами. Особисто для мене є не цікавою політична сила, якщо вона закриває себе, свої виборчі списки від народу, який за неї голосує. Більше того, партія закритого типу, яка зацікавлена в імперативному мандаті, це навіть не колгосп. У ній є один законодавець політичної моди — голова, який скрізь говорить від її імені. А решта мовчки голосує делегованими їй виборчими мандатами. Скажіть, а кому така партія потрібна, що вона може дати для Людей? Це ми таку хотіли політреформу?!

— А як тоді бути з відповідальністю перед виборцями, які віддали за таку партію голоси?

— Цього не виписано законодавчо, тому партія перед виборцями не відповідає нічим, а механізму відкликання нема. Практично його узурпує собі керівництво партії. Мало того, у нас нині виборче законодавство таке, що політичні партії йдуть на вибори без програми, без ідеологічних засад, зате формують виборчі дільниці. Це означає, що вони самі агітують, самі проводять вибори, самі рахують, і, звісно, стають депутатами. А до чого тут виборець, до чого тут взагалі громадянин, який має право не тільки обирати, а й бути обраним?

— На вашу думку, як цьому запобігти?

— Активним роз'ясненням ситуації. Тепер єдина надія на вибори, на усвідомлену громадянську позицію виборця. Він має думати за своїх дітей, внуків. Думати, не лінуватися ставити питання і десь серцем відчути, за кого голосувати.

— Як ви ставитеся до ініціативи Президента України про скасування депутатської недоторканності?

— Я її підтримую. І не лише я. Нещодавно відбулося засідання політвиконкому і політради НДП, де практично всі голови регіональних партійних організацій схвально говорили про таку позицію глави держави. Вона не нова, але може тепер, нарешті, реалізується. І коли знімуть цю недоторканність, у Верховну Раду більше не стоятиме черга. Бо туди треба йти працювати, бути над політикою, над особистими бізнесовими інтересами.
— Це означає, що в парламент усе-таки прийдуть ті, хто хоче займатися законотворчістю на професійному рівні, прийдуть політики-професіонали?

— Це ще треба всім зрозуміти і за це проголосувати. Чому я говорив, що парламентські партії знову закрили себе, свої списки. А як туди потраплять новий інтелект, нове обличчя, нове розуміння, нова ідеологія? Вони ж їх не пускають. Оце треба зламати, для чого найперше необхідно скасувати необмежену депутатську недоторканність, і ніяких імперативних мандатів! Сьогодні виборчий механізм уже пізно міняти. Але на майбутнє обов'язково треба, щоб вибори відбувалися за мажоритарною системою під егідою партійної організації. Це моя позиція.

— Конкретизуйте, будь ласка.

— Наприклад, НДП висуває свого кандидата у районах. Якщо люди його вибрали, тоді керівний партійний орган затверджує цю кандидатуру як депутата. Тут відповідальність подвійна: депутат відповідальний перед народом і партією, і партія відповідальна за нього перед народом. Такий контроль дієвий. Але це, знову ж кажу, на перспективу.

А сьогодні найефективніший крок уже зроблено. Це — утворення блоку демократичних партій "Наша Україна — Народна самооборона". Тому Народно-демократична партія України, обласну організацію якої очолюю, також залишаючись на демократичних позиціях, очевидно, йтиме на вибори самостійно.
Інтерв'ю вела Надія Тегза, "Новини Закарпаття"
24 липня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

18:39
/ 1
У Мукачеві почали встановлювати різдвяну ялинку
22:07
/ 3
Московськоправославному блогеру з Хустщини присудили штраф за розпалювання релігійної ворожнечі
21:01
/ 11
Зеленський призначив головою Закарпатської ОВА Мирослава Білецького
19:47
/ 2
Зеленський на Закарпатті повідомив, що Україна і угорщина готують двосторонній документ
18:44
/ 9
Зеленський в Ужгороді зустрівся з представниками бізнесу
17:47
Уродженку рф, що мешкає у Сваляві, судитимуть за підтримку путіна, росії і окупації
15:02
/ 68
У Закарпатській обласній прокуратурі виявили щонайменше 13 "юних" пенсіонерів (СПИСОК)
19:47
/ 8
У затриманої на організації "ухилянтської" схеми ректорки Несух виявили російські символіку, диплом і подяку, а також угорське посвідчення особи
11:45
/ 1
Прем’єри України і Словаччини зустрічаються під Ужгородом після заяв фіцо щодо НАТО
17:15
/ 6
На позачерговій сесії Оноківської сільради депутати достроково припинили повноваження сільської голови Марії Коваль (ОФІЦІЙНО)
22:51
/ 3
Депутата-"слугу" Рахівської міськради Пруцкова затримали за організацію переправлення "ухилянтів" через кордон
21:20
/ 7
У четвер облрада планує втаємничено, через "приватну" реставрацію, забрати у волонтерів "пам'яткову" будівлю в Берегові і, ймовірно, передати під контроль Угорщини
16:32
/ 7
Поліція й СБУ прийшли з обшуками до псевдоактивіста Стахіва, що з Павловим з "Доста" кошмарив Закарпаття під час ковіду
20:50
/ 23
В Ужгороді "кримінальний" депутат від ОПЗЖ Маєрчик за підтримки колег і правоохоронців легалізовує крадіжку в громади землі на пл. Петефі
16:10
/ 6
Справу ужгородського депутата Горвата, затриманого на вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації, передали до суду
17:56
На Берегівщині черговій прихильниці рф, путіна і "русского міра" оголосили про підозру
18:27
/ 8
Хто гальмує перехід православних громад Моспатріархату в ПЦУ?
04:48
/ 1
Житель Берегівщини уник реального покарання за заклик відокремити Закарпаття від України
19:52
/ 9
Зеленський призначив виконувачем обов’язків голови Закарпатської ОДА Мирослава Білецького
14:00
/ 8
Зеленський звільнив Микиту з посади голови Закарпатської ОДА і призначив заступником керівника свого Офісу
14:23
/ 13
Уряд погодив звільнення Микити з посади глави Закарпатської ОВА
17:35
/ 7
Як Падяк із Духновича "націоналіста" робить
12:05
/ 1
"Оптимізація" України
20:57
/ 39
Суд визнав голову Великоберезнянської громади Кирлика "корупціонером"
20:26
/ 5
В угорщині відкрили першу повноцінну середню школу з українською мовою навчання
» Всі новини