Традиційно голова Організації роботодавців м. Ужгорода Іван Ключевський на початку засідання вручив свідоцтва новим членам Організації роботодавців, а це ТОВ завод “Конвектор” та ТОВ “Ядзакі Україна”.
На порядку денному було розглянуто серйозне питання, яке стосується не тільки підприємств членів Організації роботодавців, а всіх виробничих (і не тільки) підприємств нашого міста.
А питання порядку денного стояло так: “Про ситуацію, яка склалася між підприємствами м. Ужгорода (споживачами електричної енергії) та Ужгородським МРЕМ (постачальною компанією)”.
Суть питання полягає в тому, що з початку року Ужгородський МРЕМ без будь яких внесень змін у “Договір про порядок постачання електричної енергії” (потрібно сказати, що він є типовий для всіх підприємств) без попередження, користуючись своїм монопольним становищем на ринку, почав вимагати оплати двомісячних авансових платежів за електроенергію з розрахунку заявленого щомісячного споживання електроенергії.
Невиконання або затримка сплати авансового двомісячного платежу викликає негайне припинення постачання електроенергії підприємствам м. Ужгорода.
Тому ряд підприємств міста звернулися до ОР м. Ужгорода про захист їх прав та законних інтересів у економічній конкуренції з енергопостачальною компанією – Ужгородським МРЕМ.
На засіданні було прийняте рішення – звернутися із доказами (звернення підприємств, виставлені рахунки і ін.) до Територіального відділення Антимонопольного комітету у Закарпатській області про проведення перевірки із приводу цього питання.
Далі роботодавці опрацювали ст. 21 Закону України “Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності”, яка говорить, що “організації роботодавців мають право представляти та захищати інтереси своїх членів під час здійснення відповідними контролюючими органами заходів із державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.
Для цього було обрано уповноваженого представника, який буде брати участь у процесі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Таким представником обрано члена ОР м. Ужгорода ДП “Юридична компанія “Колегіум”. Тому, після оформлення юридичних процедур, підприємства м. Ужгорода можуть звертатися до Організації роботодавців м. Ужгорода з приводу питання надання уповноваженного представника, який буде здійснювати нагляд (контроль) за проведенням перевірки на їх підприємстві будь-якими контролюючими чи фіскальними органами.
На цьому питання порядку денного були вичерпані і засідання було закрито, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Організації роботодавців м. Ужгорода.