Як відомо, Верховна рада не підтримала постанову про скасування закону про референдум, який був проголосований 6 листопада. Згідно із прийнятим тоді законом, на референдумі можуть вирішуватись серйозні питання життя і курсу країни, наприклад, питання зміни Конституції або внесення змін до неї, та й навіть питання зміни території України. Прийнятий закон у нинішній його формі – «зовсім не така проста річ, як про неї говорять, і, в принципі, несе величезні загрози для держави», каже Віктор Пащенко.
«За цим законом, рішення, прийняте на референдумі, має пряму дію – воно не передбачає голосування і схвалення у парламенті, як це колись було і як би мало бути. Закон провели під таким зовнішнім гаслом демократії. Але потрібно пам’ятати, що насправді саме через референдуми робились в історії найбільш жахливі і недемократичні речі. Через референдуми прийшов до влади і отримав необмежені повноваження, а затим і скасував парламент як такий, Гітлер. Саме через референдум продовжив своє президентство довічно Лукашенко. Через референдуми прийшли до влади диктатори у Туркменії й інших республіках Середньої Азії», – нагадує політолог.
За його словами, є небезпека того, що закон про референдум може використовуватись як інструмент маніпулювання. І недарма по всьому Ужгороду вже впродовж близько пів року «висить реклама Медведчука про те, що «країною керуєш ти». Питання, які влада не матиме змоги проголосувати у парламенті за відсутності необхідної більшості, вона, згідно з цим законом і за певних «прописаних» в ньому умов, може виносити на всенародний референдум. Відтак, за належної агітації і «прикрашання», на тлі загальної інертності й тотальної зневіри суспільства, потрібні владі питання будуть голосуватись нібито й всенародно, а насправді – маніпулятивно.
«Це той інструмент єзуїтського маніпулювання, коли можна, наприклад, винести на референдум прийняття нової Конституції. Немає в парламенті необхідної кількості людей для голосування? Ну, і не треба – на всенародне голосування… Або, наприклад, проголосували, що Янукович буде довічним президентом, і все, більше нічого непотрібно», – попереджає Віктор Пащенко.
Додає, що за такою ж схемою в майбутньому може бути розпущений парламент, якщо він не влаштовуватиме чинну владу. Тим більше, що поспішне голосування закону Верховною радою ще цього скликання не може не насторожувати: «це означає, що немає впевненості, що закон буде проголосований парламентом у новому складі. Відтак, провели його вже, і в принципі, якщо владі новий парламент теоретично не подобатиметься, питання розпуску і взагалі ліквідації його як інституту може виноситись референдум».
Віктор Пащенко каже, що наразі до закону про референдум у суспільстві досить легковажне ставлення, хоч саме час бити на сполох. Бо саме у випадку прийняття такого закону і в такій формі якраз і спрацьовує біблійне правило про те, що «благими намірами мощена дорога в пекло».
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
мен 2012-12-03 / 17:11:59
Коментар видалено. Адмін
Горец 2012-11-28 / 20:14:28
Дебіл ти "правильний", мабуть синій ПеРдун, а поскільки нічого не тямиш в тому що тут написано, краще б помовчав. Хоча ні - у тебе в голові "наколоті апельсини", або паленка, якщо на такі серйозні речі реагуш неадекватно. Хочеться нагадати, що історично при узурпації влади як правило страждають ті, хто ту узурпацію підтримував (ефрейтор Гітлер - генерал Рем, наприклад, хоча ні, тобі до Рема як до Рима - ти так, шавка синьопердунська), а плакати будуть усі.
правильний 2012-11-22 / 18:04:34
всі на референдум !! МИ ЗА !!! а ви помаранчі не плачте !!
ПАНЬКО 2012-11-21 / 18:54:30
У Міжгірському р-ні Вася Щур (голова РДА) роздасть камери спостерігачам, і на референдумі всі проголосують за довічність ЯНИКА-ПРАФФЕСОРА-ПРИЗЕДЕНТА, далі цитата: "... бо інакше за дві хвилини підете з роботи, а безробітним теж знайдемо проблеми" так мені (вчительці з багаторічним стажем) говорила кадровичка з відділу освіти Буркуш Світлана Іванівна