Як повідомив Сергій Кубрак, основними родовищами мінеральних вод Закарпатської області є Полянське, Плосківське, Голубинське, Соймівське, Келечинське і Шаянське. Із загальної кількості мінеральних вод 21 відповідають державному стандарту України "Води мінеральні питні".
Ліцензії на право використання родовищ мінеральних вод мають 25 суб’єктів господарювання області. Серед основних – 9 ліцензій мають санаторно-курортні заклади та 8 ліцензій заводи з видобутку та розливу мінеральних вод.
Згідно інформації, отриманої від Головного управління економіки Закарпатської ОДА, видобуток та розлив мінеральної води на території Закарпатської області здійснює 22 суб’єкти господарювання, крім того окремо розлив мінеральних вод здійснює 10 суб’єктів господарювання.
Рішенням адміністративної колегії від 26.07.2012р. про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ПП фірма «Глобус» дії приватного підприємства фірми “Глобус” щодо подання недостовірної інформації стосовно обсягів розливу та реалізації мінеральної води «Поляна купель» на вимогу територіального відділення від 28.04.2012р. визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 15 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді подання недостовірної інформації Антимонопольному комітету України, його територіальному відділенню.
Територіальним відділенням проводиться збір та аналіз доказів по справі розпочатої розпорядженням адміністративної колегії від 01.06.2012р. відносно: приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця” в особі Представництва в Закарпатській області; дочірнього підприємства “Санаторій “Поляна” закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця” ; дочірнього підприємства “Санаторій Сонячне Закарпаття” закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця”; дочірнього підприємства санаторій “Шаян” закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця” ; дочірнього підприємства “Санаторій “Квітка полонини” закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця”, у зв’язку з наявністю в їх діях, пов’язаних з встановленням однакової ціни реалізації мінеральної води у розмірі 150,00 грн. за 1 м.куб. вторинним користувачам для промислового розливу, ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, частиною 3 статті 6 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання шляхом вчинення схожих дій на ринку товару, які призвели чи можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, − розповів голова Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України С. Кубрак.
Т. Горянка
Читач 2012-10-10 / 21:46:29
Це добре, але бажано всебічно проаналізувати проблему оптимального використання питних мінеральних вод. Зокрема, всім курортним закладам треба запропонувати припинити відпускати загальні ванни з дорогоцінних питних мінеральних вод, а замінити їх різними і не менш ефективними штучними. І зволікати з цим не треба, бо родовищам вже давно загрожує виснаження. Що тоді?