Угорська мова стала регіональною на Берегівщині

Берегівська районна рада Закарпатської області сьогодні під час пленарного засідання ухвалила рішення, яким надала угорській мові статус регіональної на території району.

Угорська мова стала регіональною на Берегівщині

Офіціоз тепер буде двома мовами Як повідомив голова Демократичної спілки угорців України, мер Берегова Іштван Гайдош, за прийняття цього рішення проголосували 45 із 52 присутніх у залі депутатів.

За словами І.Гайдоша, відтепер пленарні засідання сесій Берегівської райради супроводжуватимуться синхронним угорським перекладом, рішення також оприлюднюватимуться двома мовами. Окрім того голова спілки повідомив, що віднині угорська мова поруч із українською використовуватиметься в роботі, діловодстві й документації виконавчого апарату районної ради, у роботі сесій районної ради, конференцій, зборів та інших офіційних зібрань, які організовуються виконавчим апаратом ради із забезпеченням у разі необхідності відповідного перекладу.

«Тексти офіційних оголошень та повідомлень виконавчого апарату райради розповсюджуватимуться двома мовами. До того ж найменування Берегівської районної ради та її виконавчого апарату, написи на їх печатках, штампах, штемпелях, офіційних бланках і табличках також дублюватимуться угорською», – додав І.Гайдош. 

Окрім того, згідно з рішенням депутатів районної ради, на території Берегівського району здійснюватимуться заходи, метою яких є недопущення публічного приниження державної української та регіональної угорської мов. 

На території Берегівського району, згідно з даними офіційного перепису населення, проведеного у 2001 році, проживає 54 тисячі осіб. 76% із них вважають себе угорцями за національністю.

Як уже повідомляло Закарпаття онлайн, 7 вересня угорська мова офіційно стала регіональною в Берегові.  В Берегові, за даними того ж перепису населення, проживає 12,8 тис. угорців (або 48% від загальної кількості мешканців).

18 вересня 2012р.

Теги: угорська мова, регіональна, мовний закон

Коментарі

I am 2012-09-21 / 16:53:42
"Закарпаття - це ж не Ваша земля, а наша - земля украінців" - Докажіть будь ласка, що до прибуття угорців ця земля була українською - з достовірними першоджелелами або артифактами.

ІВАН 2012-09-21 / 14:08:29
Мондьохи: просимо вас, якщо ви так поступаєте, то краще вертайтеся домів, до рідної вам землі - на Ханти-Мансійщину, якшо ви масово тіди переїдете, - зможете зробити ВСЕ, що лем захочете. Адже це Ваша рідна земля, там будете на це мати абсолютне на те право. Закарпаття - це ж не Ваша земля, а наша - земля украінців. Не ображайтеся, однак це є правда!

Istvan 2012-09-21 / 10:57:21
Такие-же постановления уже приготовлены в ужгородском, мукачевском и виноградовском районах, в Чопе, в Вишке, в Тячеве, в Солотвине и в рядах сел Закарпатской области, и также подано в облраду...

istvami 2012-09-20 / 20:09:14

Угорська мова не визнана регіональною на сайті Закарпаття онлайн. Коментар видалено. Адмін

ЛЮБИТИЛЬ ПАСУЛЇ ПУДБИВАНОЇ 2012-09-20 / 03:27:15

Коментар видалено. Адмін

Година 2012-09-18 / 20:40:09
Пірош батарея!

Де юре 2012-09-18 / 20:29:15
Райрада лише імплементувала в життя норми Закону. Які питання????? Не подобається Закон, змінюйте його. Чи в Україні відповідно до цього Закону виключно одобряс від народу на визнання російської мови регіональною? Скажіть мені палкі агітатори української мови, Ви читали особисто принаймі цей Закон, чи чули про нього лише від когось? Наведіть аргументовано, що не так зробила Рада, які положення Закону порушила?

Istvan 2012-09-18 / 19:50:26
А вы где были, когда надо было голосовать за Юлю, против Януковича? Или сидели дома, или пошли и голосовали против всех... Вот и получили

Para Bellum 2012-09-18 / 19:25:11
Загуляли угри в Європі, пора і честь знати. За Уралом депопуляція та деградація, а тут люди з європейським досвідом та знаннями - хай їдуть окультурювати історичну батьківщину, будуть там вино робити з ялівцю, та мухоморів і проводити експерименти з регіональної мови, звісно, якщо, москалики їм дозволять!

угрофін 2012-09-18 / 19:13:27
Люди, рішення стосується лише Берегівської ради та виконкому - думаєте нормальні люди там бувають? А таблички та бланки і так всюди на двох мовах. Навіть табличка СБУ в Берегові. То що ж вони прийняли? Це "покращення" життя угорців вже сьогодні? Фігня...

ІВАН 2012-09-18 / 19:04:41
Не даремно закарпатський дурдом знаходиться у Берегові. Мабуть - набралися його духу районні депутати. Хочуть поширити дурдом на весь район. Бідолашні (саракі), бідолашні жителі Берегівщини. Адже доведеться всім жити у дурдомі...

батя 2012-09-18 / 18:38:55
країна,яка перемогла розум!

НОВИНИ: Політика

23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 13
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5