Гриневич у НАТО пояснила, що норми закону про освіту - це питання нацбезпеки

Мовна стаття «Закону про освіту» не скорочує, а навпаки розширює права національних меншин, заявила міністр освіти й науки Лілія Гриневич у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі послам держав-союзниць, включно із представником Угорщини.

Гриневич у НАТО пояснила, що норми закону про освіту - це питання нацбезпеки

«Кожна країна має власну позицію: є ті, що нас підтримують, а є й ті, що сумніваються. Чи змінив свою точку зору посол Угорщини, сказати важко. Він висловив своє невдоволення законом і переконання, що він звужує права угорської меншини. Моя ж аргументація – насправді, ці права розширюються і в доступі до освіти, і в забезпеченні конституційних прав», – сказала вона.

Гриневич також наголосила, що мовна реформа в рамках закону про освіту – це питання національної безпеки.

«Створення територій, де не функціонує державна мова, які фактично відокремлюються, бо користуються іншою мовою, – це загроза для територіальної цілісності. Ми маємо дуже гіркий досвід незаконної анексії Криму, де була лише одна українська школа, а все решта – російські школи і цілком гомогенне функціонування російської мови», – заявила міністр освіти й науки України.

«Це, а також Донбас, де практично не вживалася державна мова, повинно бути великим уроком. Настав той історичний час, коли ми зобов’язані забезпечити інтеграцію суспільства через вільне володіння і вживання державної української мови», – додала Гриневич.

Радіо Свобода

07 листопада 2017р.

Теги: освіта, мова, НАТО, Гриневич

Коментарі

Вуву. До НЕправди 2017-11-09 / 09:21:43
Свята правда що нато то є військовий блок і до освінього закону украйіни і пані гриневич ... Ніякого відношення не має .
Тоді давай я задам ТОБІ питання ... "ЗАДОМ НА ПЕРЕД"...
То якого тоді лиха ... Сіяртов блокує роботу цілого блоку нато ?
Якщо це немає ніякого відношення ?
(Цє є дурість яку возвели в абсолют).

Хунській делегаційі і сіяртову особисто треба пояснити (очевидно на пальцях ... чи пальцями) ... Що вони неможуть накладати вето на прийняття рішення нато ... Оскільки нато це є мілітарна організація .(яка взагалі не займається гуманітарними питаннями членів альянсу) ... І вето хунськойі делегаційі не є таким яке можна вважати (чи розглядати) як достатньо переконливими ... Щоб блокувати міждержавнй війсковий розвиток блоку нато ... З можливо новими потенційними членами (або кандидатами) ... До цього альянсу.

Вуву до олега 2017-11-09 / 05:51:34
А ти не хочеш подивитися як хуни посралися з усіма сусідами ... Власне через свойу політику етнічних меншин ... Ти цього НЕ чуєш ... НЕ знаєш ...?
А ... ну так ми забули ... Що йім все можна бо вони в Європі. (Навіть політичним шантажом).

Вуву до олега 2017-11-09 / 05:30:26
Ти явно підігруєш хунам ... Очевидно що в тебе якась сліпа симпатія до них ... Бо НЕ Украйіна веде війну на сході ... Але тримає оборону від військовойі агресійі на сході ....І це НЕ одне і те саме ... (Якщо тицього не розумієш)... А якщо розумієш то пиши і називай речі так як треба ... А НЕ роби неправдиву "качку"

Вуву. До правди 2017-11-09 / 05:21:29
2 Місяці (менеджероом).... Украйінською керівником ... За 7.000гр...а от там ляля фафа...
Ну хтось пойіде в хунію як лікар ...
Нехай ... І те що він там заробить і на ті ціни і на ті заплачені податки ... Невелика різниця вийде ... Але в порівнянні з нами буде краще ...а в порівнянні з канадою. ?

Правда 2017-11-07 / 21:38:17
Журналісти з’ясували, що дочка голови фракції «Народний фронт» Максима Бурбака Катерина вчиться у Міському університеті Лондона. В середньому рік навчання у цьому закладі вартує від 20-ти тисяч доларів.

Це без витрат на проживання, харчування та дозвілля. Дівчина закінчила школу в Чернівцях та наразі перебуває в Британії. За словами Бурбака, Катерина отримає закордонну освіту та одразу ж повернеться додому: «Я вважаю, навчання, коли діти навчаються, а потім повертаються і працюють на нашу державу, буде найкращим подарунком нашій державі».

Голова коаліційної фракції «Блоку Петра Порошенка» Артур Герасимов відправив свою доньку вчитися до Канади у приватний коледж Бронте. Сам заклад збирає найбільш талановитих дітей з усього світу та дає можливість вступити у найкращі світові виші.

Дочки нардепа від БПП Ігоря Кононенка навчалися у Швейцарії — молодша у школі TASIS, а тепер вступила до університету Маргоні, а середня вивчала основи готельно-ресторанного бізнесу в Інституті Гліону.

Дочка нардепки Ірини Геращенко Анна Зацепіна встигла закінчити британський університет Реддінг та кембриджські курси. Про це свідчить її профіль на Linkedin.

Олег 2017-11-07 / 19:26:19
До Бібі...Так але ці державі в більш кращому становищі ніж Україна,Україна веде війну на сході і шукає собі ворогів на заході....Пдивітся що дієтся з Польшею в останні дні

Правда 2017-11-07 / 19:08:18
як хоче пані міністр інтегрувати донбас в україну через мову, якщо донбас ніяку мову крім російської не визнає.хіба силою насаждати.а значить у цьому напрямку ніякої інтеграції не буде!

Правда 2017-11-07 / 19:03:21
питання мовне треба було затвердити ще у 1991-1992 роках, і потроху його розвивати і закріплювати. натомість все спустили на авось(як в україні все робиться),а тепер,як цей закон нормально легалізувати в державі, коли захід розмовляє на своїй мові (угорська,румунська,польська), схід і південь,- на російській,вінниця і тернопіль,- на якомусь суржику(а-ля верка сердючка),столиця,в основному,на російській мові.то з чого починати???? а тут ще й економіка нижче плінтуса, і у людей кишені порожні.на чому ми хочемо зробити базу для мовного питання, або, - це вкотре хороша подача для відволікання населення від більш вагомих проблем? мовне питання в україні надзвичайно серйозне, і перш ніж приймати закон, треба було ретельно підійти до обговорення по кожному конкретному регіону,питання відкриття українських шкіл, перевага у вивченні мови, перспектива з майбутнім працевлаштуванням, іт.д.... а тепер переконайте любого мадяра із доброні про важливість державної мови, якщо він говорить про те, що тут важко жити і його дитина поїде здобувати освіту в угорщині, їз подальшим проживанням там і отриманням громадянства.так само румуни, росіяни. знайома дівчина попрацювала 2 місяці офіс менеджером із з.п. 7000 грн. і сказала,я їжу до бабусі в крим. там я пройшла співбесіду по скайпу, і пройшла на таку ж посаду із двічі більшою зарплатою. ми втрачаємо молодь, ми втрачаємо майбутнє.у нас вже майже немає спеціалістів робочих спеціальностей. а пані гриневич ще з ілоном маском нехай на марсі, перед марсіанами казки розповідає, при тому,що нато немає ніякого відношення до питання мови. це військивий блок.

Вуву 2017-11-07 / 14:35:12
Націоналісти ... Треба памятати є і в польщі є в хунійі і голандійі і у іранційі і в нас і в кожній крайіні ...
А закон потрібен ...
Але якщо ти маєш протилежну думку ... Ну це твоє право.

Олег 2017-11-07 / 14:10:09
Буде стабільна та міцна економіка буде і армія ітд а доти є Массова емгірація молоді та бідність з офшорними керманичами все інше це нікому не потрібний популізм як і цей закон.Це подобаєтся тільки націоналістам які вжі і з Поляками наробили та розсварили

Олегу 2017-11-07 / 13:59:18
Тобто, на твою думку, в Україні лише одне питання нацбезпеки - "зарплати по 100 євро в місяц"?
Армії міцної не треба, знання держмови і т.д., лише зарплата.
Умнічка. Мозг. Аналітик :-)

до Олександра 2017-11-07 / 12:26:26
хоча б у 2004р..... - переломний період в історії України

Олександр 2017-11-07 / 10:58:19
один з небагатьох кроків парламенту який є вірним на всі 110%. цей закон повинен був бути прийнятим в перші роки незалежності.

Олег 2017-11-07 / 07:40:19
Кашу заварили тепер незнають як з неї вилізти.Питання нац безпеки це зарплати по 100 євро в місяц

НОВИНИ: Політика

14:06
/ 5
Усі ми були русинами
13:11
/ 1
Західні області України збільшать своє представництво в ВР, але для Закарпаття - без змін (ІНФОГРАФІКА)
19:00
/ 5
Москаль повторив мантру про відсутність сепаратизму на Закарпатті і "наїхав" на "Народний фронт"
17:54
/ 2
Гройсман звернеться до президента з приводу сепаратизму на Закарпатті і просить Угорщину відмовитись від шантажу
17:12
/ 8
Свободівці вимагають відставки Москаля та врегулювання питання угорських прапорів на держустановах на Закарпатті
13:13
/ 8
Віце-прем’єр Угорщини заявив про право закарапатських угорців на автономію та угорське громадянство
12:37
Розгляд апеляції "правосекторівців" у "мукачівській справі" суд переніс на місяць
07:30
/ 1
У Хусті відбулося віче-протест проти свавілля і корупції
19:37
/ 1
Двоє бійців ПС Закарпаття повернулися з фронту для участі в "мукачівській справі"
17:53
/ 4
Свободівці розкажуть у Києві про протидію угорським зазіханням на Закарпатті
07:20
/ 1
Зелене лобі: які політики заробляють на "зеленому" тарифі
06:18
/ 9
Прем'єр Угорщини продовжує шантажувати Україну блокуванням її зближення з ЄС та НАТО
04:43
/ 21
Прапори інших держав не повинні бути на держустановах України – активісти про інцидент у Берегові
03:23
Головний "свободівець" Берегова повідомив про проникнення невідомих у його будинок
06:37
/ 12
Посла України викликали до МЗС Угорщини через зняття угорського прапора в українському Берегові
06:00
/ 10
Мер Берегова вважає, що "Свобода" мала на меті залякати містян і заявлятиме в поліцію через зняття угорського прапора
20:00
/ 15
Будапешт вимагає розслідування зі зняттям угорського прапора з міськради в Берегові
16:40
/ 9
Орбану вже байдуже, чи відповідає стандартам український закон про освіту
04:08
/ 25
У Берегові під час заходів з нагоди 79-ї річниці "Карпатської Січі" свободівці зняли з міськради прапор Угорщини
02:15
/ 26
В Ужгороді націоналістична "Карпатська Січ" пройшлася містом чорним "маршем сили"
05:06
/ 2
Польщі далі не подобається вшанування розстріляних на Верецькому перевалі героїв "Карпатської Січі"
02:25
/ 9
Торішнє опитування на замовлення посольства США в Україні зафіксувало на Закарпатті всього 1% русинів – Балога
16:56
/ 6
Як Путін перетворює материк Європа в архіпелаг ворожих островів
14:16
/ 46
"Карпатська Січ" із фаєрами під угорським консульством в Ужгороді "доводила", що "закарпатські праві – не шовіністи"
17:53
/ 1
Угорщина використовує український закон про освіту для своїх виборів – посол