Захід організували представники Закарпатського обласного центру соціальних служб ОВА, розповіла директорка Ольга Травіна. За її словами, триватиме тренінг 14 днів.
У конференцзалі одного з готелів Ужгорода проводять тренінг для майбутніх прийомних батьків, опікунів, патронатних вихователів.
"Приїхав на цей тренінг для того, щоб отримати більше практичних навичок того, як стати батьками у прийомній сім'ї. У нас є двоє біологічних діток, але ми хочемо ще двох дітей прийняти у нашу сім'ю. Думаю, що цей тиждень буде для нас корисний для того, щоб почути, що ми ще можемо практичного застосувати у нашій сім'ї, щоб стати хорошими батьками, хорошою сім'єю. Особливо в час війни, думаю, це важливо для нашої країни", — розповів учасник тренінгу Павло.
Заняття проводять дві тренерки та психолог. Участь беруть 22 людини. Триватиме тренінг два тижні.
Тренерка Ярослава Куштан каже: "Перший модуль — основний — триватиме 7 днів, тобто там у групі є усиновлювачі, опікуни-піклувальники, прийомні батьки та патронатні вихователі. Далі йде варіативний модуль — там будуть доучуватися патронатні вихователі. Ми розповідаємо про те, які сімейні форми виховання існують зараз в Україні. Будемо говорити про особливості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дуже багато говоритимемо про психологічні моменти щодо вікових особливостей розвитку дітей, впливу травми на психіку дитини, як проводити першу зустріч, як проходить адаптація, що потрібно говорити, що не потрібно, як взаємодіяти, якими ресурсами має володіти сім'я".
Тренінг для кандидатів у прийомні батьки, піклувальники та патронатні вихователі організували представники Закарпатського обласного центру соціальних служб разом з двома благодійними організаціями — "СОС Дитячі Містечка Україна" та "Партнерство "Кожній дитині".
Директорка облцентру розповіла: "Відповідно до законів України, особа, котра прийняла рішення взяти дитину під опіку, створити дитячий будинок сімейного типу, або стати патронатним вихователем, зобов'язана пройти відповідне навчання та отримати довідку про проходження такого навчання, де буде вказано, що є позитивне рішення щодо цієї особи й вона має право стати усиновителем або патронатним вихователем. Упродовж 2022 року ми провчили 188 осіб, котрі отримали такі позитивні довідки. За перше півріччя цього року таке навчання пройшли 58 людей".
"Ми не організатори в прямому сенсі цього слова, тому що ми працюємо у партнерстві Закарпатською ОВА та іншими партнерами. Вони мають базу, вони мають перелік потенційних кандидатів у батьки-вихователі. Наша справа — забезпечити умови та забезпечити проведення цього заходу. Це не просто тренінг — це фактично крок до реалізації реформи Деінституалізації (реформи інтернатних закладів — ред.) на Закарпатті, тому що без створення дієвого механізму виховання дитини в родині, просування до ЄС неможливе", — каже менеджерка соцсфери міжнародної БО "СОС Дитячі містечка Україна" Наталія Криворучко.
За її словами, кандидати у прийомні батьки, піклувальники та патронатні вихователі участь у тренінгу беруть безкоштовно.