Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
Приблизно о 1-й та 2-й годині ночі появу північного сяйва зафіксували у мікрорайоні БАМ.
"Фото зроблені між 1 і 2 годинами ночі на мобільний телефон. Прикро, що дуже багато дротів, але все-таки побачити таке явище, коли його зовсім не очікуєш, дуже хвилююче. Я забула про всі свої страхи й вибігла на фотополювання на вулицю", — сказала Олександра Голубока.
У коментарі Суспільному астроаматор Рамеш Ом сказав, що за північним сяйвом можна було спостерігати на території Закарпатської області у ніч з 10 на 11 травня.
"Перша хвиля спостерігалась десь із 23:00 і була ледь помітна оку, хоча камера вже дуже гарно фіксувала сяйво. Друга хвиля, більш яскрава, почалась десь о 1-й годині ночі. Спостерігав за ним я з лабораторії космічних досліджень УжНУ. Взагалі сяйво можна було спостерігати з усіх куточків України. Чим північніше локація спостережень, тим інтенсивніше світіння. Також на якість спостереження впливає хмарність, світлове забруднення та фаза Місяця, бо він теж створює засвітку. Найяскравіші спалахи спостерігались на північному сході", — розповів Рамеш.
Сяйво стало видимим через викид корональної маси, що стався на Сонці в період з 8 по 9 травня, розповів астроном з Харкова Володимир Кажанов.
"Це природне явище є результатом викиду корональної маси, що стався на Сонці в період з 8 по 9 травня. Частинки сонячного вітру взаємодіють з магнітним полем землі і верхніми шарами атмосфери й ми бачимо це в небі", — пояснив Володимир Кажанов.
Про незвичні атмосферні явища також у п'ятницю, 10 травня, попереджала синоптикиня Наталка Діденко.
"Очікується досить потужний геомагнітний шторм. Можливі проблеми зі звʼязком, погіршення самопочуття. Цікавим чи незвичним атмосферним явищам також не дивуйтеся", — написала жінка.
Північне сяйво. Ужгород, 11 травня 2024 року. Олександра Голубока/Суспільне Ужгород
Як побачити північне сяйво:
дивитись треба в північну сторону неба;
якщо є можливість, знайдіть місце для спостереження, без світлового забруднення, подалі від ліхтарів вуличного освітлення і високих дерев чи будинків. Бажано, що б був вид на обрій;
якщо не бачите очима, спробуйте зробити фото смартфоном: налаштувавши зйомку з довгою експозицією, або встановіть фотоапарат на штатив та зробіть кілька знімків з довгою витримкою пʼять, 10, 20 секунд (ISO 200. 400...1600 чи більше). З налаштуваннями поекспериментуйте, що б не було пересвіченого неба чи темного як смола.
Явище 10 травня також спостерігали над Одещиною, Черкащиною, Харківщиною, Дніпропетровщиною, Кіровоградщиною та іншими регіонами.
Що таке північне сяйво
Північне сяйво — оптичне явище світіння окремих ділянок нічного неба в полярних районах, яке швидко змінюється. Виникає у верхніх шарах атмосфери планети під впливом потоків заряджених частинок, які магнітне поле планети спрямовує до полюсів.