Вікна квартири голови ОСББ "Єдність 47, 47а" Ганни Береш виходять на вулицю. Жінка розповіла: бачила, як прорвало трубу.
"То таке було, темно було. Це як вулкан, коли зривається, — розповіла вона. — Було темно і ніби як пил, але то не пил, а вода була брудна. І каміння звідти несло, но то було не так, як ніби дірка, до прикладу, в одному місці, а це було ніби розрізана труба, ніби розірвало повністю трубу. І воно несло навіть шматки асфальту. Я дивилася і думала, що якщо хтось буде йти і не дай Боже, заб’є людей".
Мешканка будинку по вулиці Комендаря Людмила Вальо каже: коли визирнула у вікно, то побачила дуже багато одиниць техніки.
"Десь 9 -10 одиниць техніки, було багато людей з "Водоканалу". Я уже застала ось десь такої величини цей потік води, а потім вони усе зробили, засипали, ось було лишнє каміння, то вони його сюди поставили", — розповіла жінка.
Ганна Береш каже: мешканці будинку звертаються до міського "Водоканалу" й міськради щодо заміни водопровідної мережі з 2017 року.
"Минулоріч мене кормили (обіцянками, — ред.), що будуть замінювати, що вже кошторис готовий, що воно уже внесено у проєкт. У минулому році, перед виборами, ходили, тоді казали, що цього року будуть, цього року теж не получилося", — сказала вона.
Ліквідовували аварію близько трьох годин, каже директор ужгородського "Водоканалу" Станіслав Карташов. За його словами, водопровідну мережу на вулиці Комендаря провели у ’70-х роках. Зараз її треба повністю замінити.
"Нами на сьогоднішній день передані технічні умови на департамент міського господарства або через відділ капітального будівництва – це вже по розпоряднику коштів буде визначено — на розробку проєктно-кошторисну документацію щодо заміни цієї водопровідної мережі, — пояснив Карташов. — І перед проведенням робіт з благоустрою даної вулиці, після цієї аварійної ситуації вже направлено додатково, повторно лист, щодо необхідності цієї заміни і я сподіваюся, що при перерозподілі вільних залишків або при формуванні кінцевого бюджету на 2022 рік, за рахунок коштів міського бюджету буде вкладено в бюджет заміни цієї аварійної ділянки водопроводу".
Заступниця директора департаменту міської інфраструктури Ужгородської міськради Олександра Турянчик розповіла Суспільному: при формуванні заходів цільових програм на 2022 рік на розгляд постійних комісій винесуть питання фінансування цих заходів.
"Кошторисна вартість вказаних робіт встановити поки що не можна, тому що не розроблена проєктно-кошторисна документація, — сказала Турянчик. — Після її розроблення та отримання позитивного висновку можемо говорити про будь-яке виділення бюджетних коштів".
За словами Станіслава Карташова, аби замінити водопровідну трубу протяжністю понад кілометр на вулиці Василя Комендаря потрібно майже 17 мільйонів гривень.