Ужгородка Мар’яна Іпатова прийшла до центру зайнятості, аби ознайомитися із вакансіями, які представляли роботодавці. Каже: вона безробітна і шукає роботу.
"Я економіст за фахом, але ніхто не може запропонувати мені посаду за моїм фахом, сказала жінка. — Мені подобається подача, тому що відразу видно, хто цей роботодавець. Дівчата й хлопці відповідають ввічливо, дуже грамотно розповідають, які в них є вакансії. Дуже подобається, як це все організовано. Частіше б таке організовували й більше б запрошували роботодавців, то було б цікавіше".
Товариству "Укрпошта" потрібні оператори, листоноші та сортувальники відправлень, каже начальниця відділу підбору персоналу Галина Сайкевич.
"Загалом у Закарпатській області в нас є до 50-ти вакансій, в Ужгороді на цей момент – це 8 вакансій. До листонош, зазвичай, ми ніяких кваліфікаційних вимог не виставляємо, це людина, яка не боїться працювати з коштами, однозначно, це відповідальна людина, тому що це матеріальна відповідальність. Оператори мають володіти комп’ютером, однозначно, мають мати середню спеціальну", — пояснила Галина Сайкевич.
Державна служба з надзвичайних ситуацій Закарпаття шукає фельдшерів та інженерів, – розповідає начальник навчального пункту аварійно-рятувального загону ДСНС Іван Улинець.
"У нас вакансій майже немає, тому що в нас вакансії забезпечуються нашими навчальними закладами, — пояснив він. — Що стосується вакансій працівників, – це більш специфічні професії, зокрема, медичного напрямку. У нас є гірські пошуково-рятувальні відділення і там є посади фельдшерів. Крім того, у нас є медичний пункт, який потребує спеціалістів медичного напрямку. Крім цього, у нас в аварійно-рятувальному загоні є такі професії інженерного напрямку як бульдозерист, екскаваторщик, тракторист. З цих професій у нас наразі є дефіцит".
На "День кар’єри" прийшли також представники центру безоплатної правової допомоги, аби проконсультувати тих, хто шукає роботу.
"У принципі на Закарпатті, зокрема в місті Ужгород, питання, що роботодавець якось не так вчинив зі своїм підлеглим, або колишнім підлеглим, не такі часті, це досить рідкісні випадки, ми це відмічаємо. У нас небагато справ, коли до нас звертаються клієнти, які потребують саме такого захисту", — сказав директор Ужгородського місцевого центру безоплатної правової допомоги Михайло Давиденко.
Директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк каже: в місті з початку року на обліку були понад 2 тисячі безробітних, зараз на обліку — понад 500 людей.
"Кожен день стараємося з ними активно співпрацювати, щоб знаходили роботу. Якщо брати навіть останній місяць, то це приблизно 80 людей безробітних працевлаштовано", — сказав він.
4800 безробітних отримали роботу в Закарпатській області цього року – розповів директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич.
"Візьмім 2018 рік за такий же період, безробітних було менше десь на 800, які отримали роботу в безпандемійний час, — пояснив він. — На сьогодні, як я вже десь казав, 4086 закарпатців стоять на обліку в пошуках роботи й на сьогодні ми маємо біля 930 вакансій, які заявили роботодавці, і маємо десь 250 вакансій, які ми називаємо з інших джерел».
За словами Юрія Фущича, тривав «День кар’єри» три з половиною години.