Ветерани АТО в Ужгороді просять забезпечити їхніх дітей безкоштовними обідами в школах (ФОТО, ВІДЕО)

Забезпечити безкоштовними обідами дітей учасників бойових дій — із таким проханням до Ужгородської міськради звернулися ветерани бойових дій на Сході України, розповів учасник АТО Микола Пеприк.

Ветерани АТО в Ужгороді просять забезпечити їхніх дітей безкоштовними обідами в школах (ФОТО, ВІДЕО)

За словами чоловіка, раніше його син харчувався в школі безкоштовно. Які правила діють для дітей пільгових категорій цього навчального року?

Микола Пеприк — учасник війни на Сході України. Каже: його син мав право на безкоштовні сніданки та обіди у школі. Тепер чоловік дізнався: дітей пільгових категорій, зокрема старшокласників, безоплатно годуватимуть лише зранку.

"З 201 року, коли я був в АТО, тоді переслав необхідні документи, будучи там в Маріуполі. Надіслав дружині документи. Вона пішла у школу і з класним керівником все оформили. На початку навчального року я завжди писав заяву, надав підтверджувальні документи і на підставі цього дитина харчувалася безкоштовними обідами. Сніданок для нього взагалі неактуальний, бо він коли йде в школу, то снідає. А обід виходить, що він не встигає зі школи прийти додому, бо зі школи зразу йде на тренування і фактично міг би в школі пообідати", — розповів Микола Пеприк.

У навчальних закладах Ужгорода під час організації харчування учнів керуються постановою уряду, яку ухвалили 24 березня цього року. Директорка шостої школи Марія Гринчук розповіла: ввели, зокрема, зміни для дітей пільгових категорій.

"Дітки мають право на пільгове гаряче харчування — це на сніданки. Це і діти-сироти, діти, які знаходяться під опікою, дітки з малозабезпечених сімей, дітки ветеранів АТО/ООС, дітки, які знаходяться у скрутних життєвих обставинах або належать до групи соціального ризику. За заявами батьків ми організовуємо гарячі сніданки. Багатодітних це не стосується. Також діти користуються пільгою на звільнення на 100% і на 50% на обіди. Це ті учні, які залишаються на групі продовженого дня", — сказала Марія Гринчук.

За її словами, якщо ваша дитина належить до пільгових категорій і відвідує групу продовженого дня, її можуть внести до списку тих, хто може безкоштовно або зі знижкою харчуватися гарячими обідами у школах. Це вирішує педагогічна рада.

"Кожен класний керівник знає дуже добре свій клас. І може навіть сам рекомендувати педагогічній раді ту чи іншу дитину, щоб їй дозволили харчуватися безкоштовно чи на 50% дешевше. Кількість цих дітей чітко залежить від кількості дітей, залучених на групу продовженого дня — 10 і 15%. Повністю позбавляються від оплати або лише на 50%", — розповіла Марія Гринчук.

Для учнів 1-11 класів, які не відвідують групи продовженого дня, передбачені лише безкоштовні сніданки, — розповіла начальниця відділу закладів освіти Ужгородської міськради Жанна Дудинець. Це стосується дітей пільгових категорій. Син Миколи Пеприка, каже Жанна Дудинець, має також бути забезпечений безоплатним сніданком.

"У переліку тих категорій, які там перераховані, є тільки діти загиблих учасників АТО. Однак до цього часу в Ужгороді харчувалися всі діти учасників АТО, тому ми рішенням виконкому вирішили зберегти за ними ці пільги, тобто гарячий безкоштовний сніданок матимуть всі діти учасників АТО. Діти пільгових категорій, які отримують обов’язковий сніданок, можуть потрапити, за рішенням педагогічної ради, і отримати безкоштовний обід", — сказала Жанна Дудинець.

За її словами, дітей учасників бойових дій та інших пільгових категорій теж можуть годувати обідами безкоштовно. Однак лише початкові класи, які відвідують групи продовженого дня. Син Миколи Пеприка — одинадцятикласник, а тому за постановою уряду, не має права на безкоштовні обіди.

У шостій школі із 1204 дітей, каже директорка, наразі пільгово харчуються зранку 184 учні. Заяви на безоплатні сніданки можна подавати впродовж навчального року. Безкоштовно обідають тут 27 школярів. Батьки ще 40 дітей оплачують лише половину вартості обідів.

Суспільне Закарпаття, Закарпаття онлайн.ЗМІ Закарпаття
09 вересня 2021р.

Теги: ветерани, обіди, діти

Коментарі

Тать Тячів 2021-09-23 / 23:55:01
Треба вам войовати: єдна пуля на тиждень, та маєте

Копча 2021-09-11 / 01:24:58
Нема нічого безкоштовного за все хтось платить. Тож ці активісти хочуть залізти до усіх нас в кишеню

злий 2021-09-09 / 16:24:40
Ромаріо, ти кончений

Пак Іршава 2021-09-09 / 15:13:26
Падла ти рмаріо ,чи як там тебе ,сволота.То ти хліба жалієш дітям воїнів,завдяки яким ти,паскудо бавишся туй делікатесами,гнида ти вонюча,тебе точно треба вирахувати і відправити на фронт лопатою траншеї рити,козляра вонюча.

petro 2021-09-09 / 11:01:26
2 ромаріо
від тебе, гнидо діти воїнів хліб з маслом забрали? Іди на схід захищай кордон, хоча з тебе там користі як з козла молока

рмаріо 2021-09-09 / 10:51:26
Чорнобильці, особи з інвалідністю, атошники... - краіна пільговиків. А хто буде за все це платити? Не існує ніяких державних коштів: держбюджет - це кошти платників податків, а не власність кримінально-мафіозноі влади, а тому всі пільговики забирають хліб з маслом від дітей, чиі батьки чесно трудяться і сплачують кошти в держбюджет Украіни.

В Ужгороді вдесяте відкрили виставку-конкурс "Світ писанки"
/ 7У Великому Бичкові патрульний поліцейський на бусі смертельно травмував велосипедиста
В Ужгороді організували акцію "Фото з Патріотичним Янголом"
/ 1Прем'єр Словаччини фіцо зустрінеться з главою українського уряду Шмигалем у середу в Ужгороді
На Закарпатті суд виніс вирок чоловіку за підозрою у зґвалтуванні жінки з інвалідністю
Закарпатці відвідали могили родичів у День пам’яті померлих
В Ужгороді 27 закладів середньої освіти змінили тип та назву
/ 1Прототипом 61-ї мініскульптурки в Ужгороді став полеглий на війні екскурсовод Тарас Гайдук
/ 1Кореєць Сонгджін, який 10 років жив в Ужгороді, переклав "Червону руту" на рідну мову
/ 7Ужгородець відтворив старовинний струнний інструмент із фрески Горянської ротонди
106-річний ужгородець Микола Деревляник сам готує, прибирає та пере одяг руками
У Кам’янському на Берегівщині працює денний центр допомоги постраждали від домашнього насильства
У Закарпатській обласній станції переливання – нестача крові кількох груп
Учні Ужгородського класичного ліцею долучилися до Всеукраїнського уроку єдності
/ 4Кошенята, над якими знущалися дівчата на Тячівщині, – під наглядом ветеринара
"Українська академія лідерства" провела в Ужгороді акцію для підтримки ЗСУ
На Закарпатті почали готувати собак-терапевтів для психологічної підтримки ветеранів
На Мукачівщині провели йога-ретрит "Мистецтво самопізнання"
В Ужгороді актори Донецького театру представили свою 8 виставу
В Ужгороді волонтерки готують їжу для поранених військових, які лікуються в медзакладах
На Закарпатській обласній станції переливання бракує крові усіх груп
На Закарпатській обласній станції переливання – нестача крові усіх груп
На Закарпатті проводять екскурсії з сурдоперекладачем для людей, які втратили слух
Три роки в Мукачеві виготовляють титанові імпланти
В Ужгороді відбудеться українсько-німецька зустріч письменників "Міст з паперу"
» Всі записи