За його словами, в нашій області готові до прийому дітей на оздоровлення 17 закладів. Тут відпочивають діти як із нашої області, так і з інших регіонів України.
Ранок у таборі "Водограй" на Мукачівщині розпочався з походу у гори до водоспаду "Скакало".
Походи та майстеркласи: як відпочивають діти на ЗакарпаттіСуспільне Закарпаття
Дванадцятирічна Антоніна Рапинець у таборі з 1 червня. Дівчинка разом з іншими дітьми пішла на екскурсію до водоспаду. Підійматися в гори потрібно приблизно кілометр, — розповіла Антоніна.
"Дуже тяжко було підніматися на гору, але коли побачила цей водоспад, в мене розбіглися очі. Цей водоспад — він дуже красивий, неймовірний. Тут каміння скачуть по воді, немов жабки", — розповіла дівчинка.
В похід пішли десятеро дітей різного віку, каже їхня наставниця Валерія Високос.
"Спуски дуже круті, дуже складно спускатися, тому старші діти допомагають меншим, ми піднімаємо, хтось боїться, хтось ні. Це все командна робота, діти дружні, один одного обіймають, цілують. Це все командна робота, діти розвиваються, ростуть. Ці походи сприяють цьому", — розповіла вихователька.
Після повернення дітей навчали робити китайський масаж.
"У нас щодня різноманітні майстеркласи і сьогодні нас навчили робити китайський масаж, — розповіла Ніколетта Гусинець. — Коли я приїду додому, я здивую цим вмінням свою маму"
Зараз у таборі "Водограй" відпочивають 42 дитини, 4 червня приїдуть ще 100, каже керівниця програми у таборі Ірина Дейнеко. Загалом, за її словами, у таборі можуть одночасно відпочивати 250 дітей.
"Зміни тривають 14 і 17 днів, в залежності від областей і путівок, які їм обрали, — розповіла вона. — Дві ці зміни насичені походами, екскурсіями. Щодня у дітей є туризм: це вихід за територію. Ми вчимося, з якого джерела можна пити воду, які рослини можна збирати, а які — ні, що з собою може брати турист. І, звичайно, ми вивчаємо природу Закарпаття".
Оздоровити дітей у таборах Закарпаття батьки можуть як за власні гроші, так і за рахунок державного бюджету, каже директор обласного департаменту соцзахисту Михайло Петрішка.
"Оздоровлення за рахунок бюджетних коштів відбувається для дітей учасників АТО, дітей з багатодітних сімей, малозабезпечених, обдарованих дітей, дітей з вадами, за станом здоров’я, які перебувають на диспансерному обліку, а також обдарованих дітей, які мають перемоги у Всеукраїнських конкурсах", — пояснив директор департаменту.
За словами Михайла Петрішки, зараз до прийому дітей готові 17 закладів на Закарпатті.