Юлія Качала працює вчителькою англійської мови у 19-й школі. Розповідає: їй та її колегами, які братимуть участь у ЗНО, запропонували зробити щеплення.
"Чесно кажучи, я не вагалася, а одразу погодилася на вакцинацію, — розповіла жінка. — У жовтні-листопаді я сама перехворіла на коронавірус. Також перехворіла моя сім’я, я втратила близьких людей від цієї хвороби і тому сумнівів, що вакцинуватися потрібно, у мене ніколи не було. Звичайно, я би хотіла дуже вакцинувати всю свою сім’ю, але поки такої можливості немає".
Вакцинувалася і вчителька зарубіжної літератури Мар’яна Волошин. Після щеплення жінка мала пів години побути в коридорі і постежити, чи не виникнуть побічні реакції.
"Уже вакцинована, почуваюся наразі добре. Сподіваюся, що так буде і надалі. Чекаємо другу дозу. Щойно нас попередили, що дадуть знати. Від 4-х до 8 тижнів чекати на другу вакцинацію». До ЗНО встигаємо отримати другу вакцину", — сказала Мар’яна Волошин.
Наступну дозу вакцини CoronaVac китайського виробництва цим учителям зроблять за 28 днів, — каже сімейна лікарка сьомої ужгородської амбулаторії Ольга Буркуш.
"Вчителі мають на 28-й день зробити другу дозу, тому вони встигають до ЗНО і будуть захищені, щоб не заразитися на коронавірус", — розповіла лікарка.
Для уникнення скупчень, каже головна сімейна лікарка міста Тетяна Козак, учителів щепитимуть за списками. Їх складають керівники навчальних закладів.
"Директори шкіл, які знаходяться територіально близько до пунктів щеплень, узгоджували списки бажаючих вакцинуватися вчителів з відповідальними нашими особами на пунктах щеплень. Приходить учитель, який задіяний у ЗНО, його вакцинують, і кожен може вибрати собі час, який узгоджений із лікарем, що вакцинує. Це дуже зручно і не треба збирати багато людей", — пояснила Тетяна Козак.
Скількох учителів щепитимуть в Ужгороді, Тетяна Козак назвати не може, оскільки вакцинація добровільна. Тих, хто відмовиться щепитися, розповідає, все одно допускатимуть до проведення ЗНО.