О 8 ранку учні початкових класів школи №2 в Мукачеві пішли на уроки. Мама третьокласниці Анжела Малена теж привела доньку на навчання. Розповіла: найважче було те, що родина мешкає в однокімнатній квартирі й діткам нікуди дітися.
"Ні погуляти, нічого… Тяжко без дітей, дружать же ж усі в школі, тягне один до одного, але тепер зустрілися, обіймаються. Так, важко без вчителів, коли в школі, то в школі", — розповіла жінка.
Єва Лукеча привела до школи доньку й похресника. Каже: вранці донька прокинулась із задоволенням.
"Я задоволена, що діти йдуть у школу. Батьки мають провести дитину до входу. Й далі діти самостійно йдуть у клас", — сказала мукачівка.
У школі організували 3 входи та виходи для учнів і вчителів. Педагогам зранку вимірюють температуру і видають маски, якщо немає з собою. Усередині першою всіх зустрічає медсестра Клавдія Ряшко.
"З 8:00 години вже тут. Так я потім цілий день до 17:00, тому хто хоче підходить, — пояснила вона. — Діткам маленьким ми не міряємо. Ми кажемо батькам, щоб вони кожного вечора та зранку обов’язково поміряли дитині температуру. А далі дивляться за станом, якщо нежить, кашель, погане самопочуття, кажемо, щоб вони в школу не водили".
Учні 1-Б класу, як і всі інші діти Мукачівської громади, не ходили до школи 23 дні, — розповідає вчителька Світлана Костик.
"Я думаю, справді це як перший день у школі. Ми цього чекали так само як діти. 5 уроків у нас сьогодні. Спочатку ми будемо обмінюватися думками, як пройшов період карантину, як будувалось навчання у кожного з них. Але потихеньку втягуватимемося в роботу, у навчальний процес. Були такі, що попередили, що за станом здоров’я будуть відсутні дітки. Але їх небагато. Це двоє учнів", — розповіла вчителька.
Загалом із 378 дітей на навчання прийшли 335 учнів початкової ланки, — повідомив директор Михайло Лабош.
"Ми не бачимо скупчення. Діти розходяться таким чином: хто йде ліворуч, хто центральним, хто іншим бічним входом. Ми збільшуємо тривалість перерви. Перерви в нас тривають зараз не менше 15 хвилин кожна. Для того, щоб і вчитель мав можливість пересвідчитися у самопочутті дитини. Це організація миття рук, після навчального процесу та провітрювання класних приміщень. У класі початкової ланки майже в кожному є свої рукомийники", — пояснив Михайло Лабош.
Начальниця управління освіти Катерина Кришінець-Андялошій розповіла, що в Мукачівській громаді всі школи та садочки відновили роботу.
"Не у зв’язку з коронавірусом ми закривали школи, а через захворюваність на грип та ГРВІ, — сказала вона. — Згідно з даними лабораторій та медиків кількість хворих дітей зменшилася, тому ми змогли відновити навчально-виховний процес у закладах".
З її слів, у школах тепер суворий режим: батьків не впускають, усіх дітей зустрічають, заводять. У садочках дітей вихователі їх зустрічають на вулиці.
Загалом у Мукачівській територіальній громаді 43 садочки та 33 школи.