Нагадаємо, рішення про повернення до адаптивного карантину та поділу на зони прийняли на засіданні Уряду 17 лютого. Знімальна група Суспільного дізналася, до якої зони може потрапити Закарпаття, та які обмеження тут запровадять.
З 24 лютого в Україні почне діяти адаптивний карантин з поділом областей на зони. За словами заступника голови Закарпатської ОДА Ігоря Шинкарюка, наша область наразі відповідає рівню помаранчевої зони.
"Ми готові до розвитку будь-яких подій, — сказав Ігор Шинкарюк. — Ми маємо досвід роботи в 2020 році, коли в нас була перша хвиля COVID-19, зараз ми більш досвідчені, лікарі працюють швидше, оперативніше. Крім того, ми постійно координуємо свої дії з Національною поліцією, з Держпродспоживслужбою, територіальними громадами, муніципальними підрозділами для того, щоб контролювати ті карантинні обмеження, які безпосередньо введені під час цього протоколу помаранчевої зони".
Ужгородка Марія Тимко каже: адаптивний карантин потрібний без жорстких обмежень.
"Кожна людина має сама себе оберігати, але я дивлюся хтось в масках, — розповіла жінка. — Я без маски, тут в кишені ношу, коли немає людей, то не одягаю. Ну такий жорсткий… Люди залишилися без роботи, грошей нема, а треба на щось жити. Не знаю, думаю, що не потрібно такого жорсткого. Я так вважаю".
Ужгородка Ліліана Романчак вчиться в Ужгородській спеціалізованій школі №2. З середи дівчина навчатиметься дистанційно. Вважає, що адаптивний карантин потрібен, бо "є багато хворих і переповнені місця в лікарнях, тому потрібен".
Ужгородка Ольга Федорова — викладачка. Жінка вважає: жорсткі обмеження не варто запроваджувати. "Просто потрібно слідкувати за карантинними умовами, тобто, щоб люди носили маски, щоб тримали дистанцію. Я працюю педагогом, то це вплинуло на якість отриманих знань учнів і студентів. Ми всі працювали в дистанційному режимі з нашими учнями й студентами", — сказала Ольга Федорова.
Також Ігор Шинкарюк додав, наразі на 64% заповнені місця в медзакладах Закарпаття, які лікують хворих на COVID-19. За його словами, таких лікарень в краї 17. В усіх збільшать кількість ліжок для інфікованих коронавірусом - загалом на 300 місць.
«Чотири заклади в нас уже близькі до 100% заповнення, — сказав Ігор Шинкарюк. — У зв’язку з цим введено протокол маршрутизації, тобто хворі пацієнти з тих районів, де уже заповнені лікарні на 100%, маршрутизуються до інших районів, де можуть їх приймати. Вирішується питання щодо поставки кисневих концентраторів для того, щоб збільшити приблизно на 119 ліжок на COVID-19, які будуть під’єднані до кисневих точок. Ми плануємо в наступному місяці, десь на початку, вже завершити будівництво й під’єднання стаціонарних кисневих станцій, які також дозволять нам значно збільшити ліжка, під’єднані до кисню".
Рішення про перехід Закарпаття до певної зони карантинних обмежень має приймати Національна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.