Як з`ясували лікарі, нещодавно дитина разом з мамою повернулись з республіки Конго. Взявши до уваги, що в цій країни досить часто трапляються випадки малярії, вирішили провести діагностику саме цієї інфекції.
Стан дитини був досить важкий. Була явно виражена анемія, рівень гемоглобіна був удвічі нижчий. Медики відразу почали лікування. Буквально після першого прийму відповідного препарату напади лихоманки у дитини припинились.
Наразі стан і матері і дитини задовільний. Їх вже виписали з лікарні. Варто дадати, захворювання передається від хворої до здорової людини лише через укуси малярійних комарів. В України таких комах немає, тож наразі усі зареєстровані випадки захворювань – завезені, переважно з країн Африки, Азії, Південної і Північної Америки.
Лікарі дають низку рекомендацій тим, хто повертається з країн, де можна підхопити малярію. Зокрема, лікування необхідно розпочати протягом першої доби після появи симптомів.До слова, востаннє випадок малярії був зафіксований в області в 2011 році. Як розповідла головний епідеміолог Закарпаття Вікторія Тимчик, тоді малярія була зафіксована в Міжгірському районі. Це теж були завезені випадки, як правило, малярія на Закарпатті не розповсюджується.