Триватимуть канікули до 10 січня. Через пандемію в Ужгородських школах запровадили змішане навчання.
Ужгородка Катерина Станкевич-Коваль пояснює розв’язання задачі з алгебри сину Миколі. Микола Коваль навчається у восьмому класі Ужгородської ЗОШ № 5 і, як усі учні 5-11 класів, до школи ходить через день. Каже: такий графік йому подобається.
"Коли не треба йти в школу, я не вчу уроки. Дистанційних уроків у нас не має", — пояснив учень.
"Те, що діти вчаться, їх дуже розхолоджує: дитина організована в той день, коли вона вчиться, коли вона в школі, вона розуміє, що це її обов'язок, і є домашні завдання і їх потрібно робити. Якщо гуманітарні предмети ще якось можна примусити вчити, з літератури чи історії, то математичні науки даються важче, і я не знаю, які будуть результати навчань", — сказала мама Миколи, Катерина Станкевич-Коваль.
Рівень успішності учнів під час навчання через день понизився, підтвердила вчителька математики та інформатики 12-ї школи в Ужгороді Анжела Маточка.
"Можливо, в дітей десь не вистачає мотивації, тому що частину матеріалу доводиться самостійно опрацьовувати. Десь, можливо, через інтенсивність, тому що подається більше матеріалу на уроці, а дитина не може встигнути, охопити і запам’ятати. Більше покладено на домашню роботу, десь потрібно залучати батьків, щоб вони допомагали. Не всі батьки можуть, знають, не компетентні", — розповіла вчителька.
Під час змішаного навчання успішність покращилася у старшокласників, каже заступниця директора 20-ї школи Лариса Гричка. Вона пояснила, що старші учні показують свою самостійність, відповідальність: "Вони вже усвідомлюють, що саме як вони працюють, як ставляться до доручень вчителя, до його завдань, залежить результат. Молодші школярі, які звикли до більшого контролю, в них, на жаль, в деяких погіршилися знання".
Змішане навчання у школах запровадили з 1 вересня, щоб запобігти поширенню коронавірусної інфекції серед учнів та вчителів, каже завідувачка методичного центру при обласному департаменті освіти і науки Андріана Лукач..
"Зокрема, станом на 18 грудня 112 класів перебуває на дистанційній формі навчання і, зокрема, три заклади загальної і середньої освіти переведені на дистанційну форму навчання, через те що 50% учнів і працівників були хворі на коронавірус", — сказала завідувачка.
За словами Андріани Лукач, з 1 вересня до 18 грудня в Закарпатській області на COVID-19 перехворіли майже 400 учнів та понад тисяча вчителів і працівників шкіл.