8 тисяч компенсації для підприємців: як відреагували бізнесмени Ужгорода (ВІДЕО)

8 тисяч гривень — такий розмір одноразової матеріальної допомоги можуть надати приватним підприємцям та звільненим працівникам. Про це повідомив президент Володимир Зеленський. Виплати можуть призначати і тим, кому скоротили час роботи або відправили у вимушену відпустку.

8 тисяч компенсації для підприємців: як відреагували бізнесмени Ужгорода (ВІДЕО)

Персональні тренування проводить ужгородка Оксана Ян. Каже: після введення карантину групові заняття відмінила. Тепер може провести тренування одночасно лише для 3 людей. "Це відображається на доходах, і поки не було карантину вихідного дня, то ми якось могли в суботу додатковий дохід отримувати, тому що були охочі, які могли прийти позайматися лише у суботу. Ці 8 тисяч не перекриють оренду, комунальні, всі інші послуги. Якщо би ми працювали в суботу, звісно, це додатковий дохід. Це впевненість у завтрашньому дні".

Працівниця однієї з кав’ярень Ужгорода Яна Горняк розповіла: до введення карантину вихідного дня у місяць вона отримувала до шести тисяч гривень. Цього місяця прибуток, каже, буде менший. "З введенням карантину вихідного дня ми працюємо в суботу навинос, тераси в нас нема. Наші гості замовляють каву за дверима. Для них це незручно, тому що не можуть присісти, погрітися. Через це і зменшилася кількість людей. В неділю ми працюємо і виходить так, що цього дня не маємо прибутку. Це так і в мене, і в моїх колег", — розповіла Яна Горняк.

Працівники кавְ’ярні через вимушені вихідні не одержать 50% зарплатні, — каже власник закладу Юрій Сідун. Чоловік розповідає, чи допоможуть 8 тисяч гривень його бізнесу. "Якщо це буде працювати, то це допоможе не настільки зайти в борги підприємцям. А для працівників це буде серйозна фінансова допомога для того, щоб достойно прожити цей місяць", — повідомив власник закладу.

Про збитки під час посилення карантину розповідає і власниця студії краси Анастасія Вигівська. "50% свого заробітку отримуємо саме у вихідні дні: якщо майстри працюють у суботу, а також у неділю. Якщо враховувати всі щомісячні витрати студії (це оренда, податки, комунальні, зарплати, в мене бухгалтерія є, адміністратор), то ці вісім тисяч — це крапля в морі", — зазначила Анастасія Вигівська.

Отримати одноразову допомогу підприємець зможе тільки в тому випадку, якщо належить до однієї з шести категорій, — повідомив експерт Василь Матій. "Якщо вид діяльності підприємця підпадає під вид діяльності, який підлягає відшкодуванню, то воно відповідно буде зараховано. Це роздрібна торгівля, тимчасове розміщення товарів, забезпечення стравами та напоями, демонстрація кінофільмів, діяльність галузі творчості і мистецтва та розваг, діяльність галузі спорту, галузі відпочинку та розваг. Є така інформація, що це буде реалізовано через додаток "Дія" — це державний застосунок".

Президент Володимир Зеленський звернувся до підприємців: "Ви — найманий працівник, і вас звільняють, бо кав’ярня, де ви працювали, на жаль, закривається. У такому випадку ви зможете отримати допомогу у розмірі 8 тисяч гривень. Для цього потрібно зробити три прості кроки: зайти в додаток «Дія», ввести короткі дані і номер банківської картки. Якщо ви власник кав’ярні і ви не закрилися, деяких працівників відправили у вимушену відпустку, то для виплат цим працівникам ви зможете отримати допомогу. Це буде сума, пропорційна часу так званого простою у розмірі до восьми тисяч гривень на одного працівника".

За словами Зеленського, для отримання такої допомоги з бюджету потрібно 10 млрд гривень, і до парламенту мають подати відповідні законопроєкти.

Суспільне Закарпаття, Закарпаття онлайн.ЗМІ Закарпаття
27 листопада 2020р.

Теги: коронавірус, COVID-19, карантин, підприємець, компенсація

Жіноча футбольна команда Закарпаття готується до чемпіонату України
Закарпатці з 1 травня автоматично перейшли на річний тариф на газ
/ 17Запобіжний захід тримання під вартою для псевдоактивіста Павлова скасували без виклику на судове засідання всіх сторін
Вперше у школі в Ужгороді вакцинували працівників закладу
/ 1Меморіальну дошку трьом акушерам відкрили в Ужгороді
/ 2Лавку із сонячними батареями відремонтували в Ужгороді
Закарпатський народний хор представив перший концерт після карантину
/ 5У Воловці внаслідок сильних злив та захаращеність підтопило три подвір'я
/ 7Дитяча залізниця в Ужгороді відновила роботу
Концерт та виставку до Великодня представили вихованці центру "Дорога життя" в Ужгороді
Продукти малозабезпеченим розвозять волонтери в Ужгороді
/ 4В Ужгороді безкоштовно роздавали паски в ПЦУ на Станційній
Людей віком від 65 років вакцинують від коронавірусу в Ужгороді
"Ветеранську гарячу лінію" та "Інформаційно-довідкову систему "Е-Ветеран" презентували в Ужгороді
Перших 5 ужгородських учителів, залучених до ЗНО, вакцинували від коронавірусу
Киснева станція в Ужгородській міській лікарні може забезпечити киснем до 47 точок
Книгу "Чорнобильський щоденник" про роботу закарпатських медиків презентували в Ужгороді
Закарпаття отримало другу партію вакцини AstraZeneca у кількості 8600 доз
/ 3П’ятеро ужгородців пройшли пішки з Ужгорода до Мукачева за майже 9 годин
На Закарпатті рятувальники відновили пошуки тіла туриста, який заблукав взимку в районі гори Гимба
Прибудинкові території прибирали мешканці будинків в Ужгороді
На Закарпатті доступні 3D-тури дерев’яними церквами
/ 7Військові навчання відбулися в Оріховиці на Ужгородщині
10 закарпатських митців на 10-му пленері малювали Ужгород
Близько 500 писанок представили на виставці в ужгородському скансені
» Всі записи