Тетяна Маланка для створення іграшок використовує техніку декупаж.
"Я називаю це мистецтвом для тих, хто не вміє малювати, — сказала майстриня. — Всі картинки, якими оздоблюються предмети, виглядають як розпис, якщо їх правильно замаскувати. Декупаж вперше згадується в кінці 17 століття у Венеції – коли вирізаними картинками почали прикрашати меблі".
Робити іграшки в цій техніці Тетяна почала 5 років тому. Крім цього, 11 років вела для дітей гуртки з декоративно-прикладного мистецтва. Розповіла, що захопилася декупажем, коли змушена була звільнитися з роботи і сиділа вдома.
Для акції "Закарпаття запрошує на Різдво" Тетяна робить по 10 іграшок на тиждень.
"Заготовки та матеріал у мене є для всіх іграшок, — розповіла Тетяна. — На одну іграшку я витрачаю день-два. Я працюю до 4 годин в день".
Акцію вирішили організувати, аби привернути увагу до святкування Різдва на Закарпатті, каже представник обласної туристичної організації Олександр Коваль.
"Також – це дати можливість кожній з 64 громад привернути увагу до себе. А з іншого боку є унікальна майстриня з Довжанської ОТГ, яка створює унікальні вироби і таким чином вирішили прикрашати ялинки її іграшками", — сказав туризмознавець.
Іграшки Тетяни Маланки вже прикрашають ялинки в Мукачівській, Перечинській, Оноківській громадах та в обласному центрі – Ужгороді. Всі 64 іграшки мають повісити до католицького Різдва.